


| Előadó: | Pain |
|---|---|
| Album: | Menny és Pokol |
| Megjelenés: | 1999 |
| Hossz: | 4:00 |
| Szövegírók: |
Pain Fábián Tibor |
|
Fábián Tibor Szakács László Antonio Vivaldi |
|
| Kiadó: | Warner-Magneoton |
| Stílus: | Hip-Hop |
| Címkék: | Keressük! |

Az én mennyországom gyönyörűen ragyog. Ott hangszeren játszanak az angyalok.
Vigyáznak rám, mikor RAP-elek a felhők közt, lent meghaltam, de a fény ujra szül!
Menetjegy a mennybe! Uram mondd meg, hogy itt van az az éden paradicsom ahol
nem lehet sírni, az ember érték csak egymásért ver az összes szív, ez így szép!
Hall engem mindenki a szó csak száll, csak nektek jár a szám az elmém mélyre száll.
Nem képes utolérni az emlék, ez itt az aranykor nem kell félni ebben hinni nincs idő
se tér, csak fény. Fejre állt világ nem tud utol érni.
REF.: Tündöklő égi fény ne hidd, hogy nincs remény.
Kéklő azúron túl vár rám egy másik út.
Bűntelen mennyország örök éden, élet a halál
Után a fényben, élet, élet a fényben.
Úton a menny felé igaz fény soha ne érj véget
Feltárcsázom atyám számát, és nem üres a vonal, közli: várjál!
Vonal végén én – te ugye agyon tudsz csapni..., de addig is a LÁ- hangozzon az égig!
Hát istennek hála tanácsa a LÁ-ra szóljon még ez szívem egyedüli álma!
Istennek hála!
REF.:
A kirakós játék úgy összerakódik az ösztön bennem is úgy hódít, mert porból lettem s, porrá leszek.
Mennybe jutok, s sírom felett majd sírnak azok az emberek, akik szerettek vagy ismertek minket. Élet és halál mind a kettő ugyan az melyik a jobb, s melyik a rosszabb. Ó mond atyám én kíváncsi vagyok rá, hogy létezik-e törvénytelen mennyország. Mama fáj a testvérem távol már, a múltba hallom őt! Nagy hajtás villanás boldogság, fekete felhők szórna ránk fájdalmat ó lám elvisz a nagy halál!
REF.:



Beton.Hofi négy, Pogány Induló három kategóriában győzött az idei Magyar Klipszemlén, amelynek díjátadóját csütörtökön tartották az Akvárium Klubban.
Az immár kilencedik alkalommal megszervezett eseményen a hazai videoklipeket, valamint a könnyűzenei és filmes szakmát ünnepelték.
Az idei fődíjat, azaz a legjobb klip kategóriáját megosztva nyerte meg Pogány Induló Egy/Kettő (rendező: Büki Balázs), illetve Co Lee A Dzsungel könyve (Székely Róbert) című dalára készült kisfilm. Beton.Hofi Be vagyok zárva című klipje a legjobb rendezés kategóriában győzött, ezt a kisfilmet Kelemen Barni rendezte.
Beton.Hofi Anubii$-szal közös dala, a Pont jó elhozta a legjobb AI video díját, Beton.Hofi Angyalok című dalára készült klip a legjobb styling/jelmez, a Pokol a legjobb mobilklip díjat kapta meg.
Pogány Induló Egy/Kettő-jét a fődíj mellett a legjobb operatőri munka elismerést is megkapta, a közönségdíj a Máklikőré lett a Hűtlen tangó című alkotásért.
Az ismert nevek mellett egyforma eséllyel indulnak a feltörekvő és alternatív előadók videói is
A legjobb mood díját Csalogány nyerte a Virágot Kamillnak klipjéért, a legjobb dance kategóriában Lenkke_ (Teló) és Raklap (Esőerdős élmények a kádban) közösen győzött, a legjobb ötletért a Röppenjünk című dal (Szlimmy, Doór feat. Co Lee) klipjét, a legjobb performanszért a Jazzbois-t (LAM Tones), a legjobb VFX-ért a Platon Karataevet (Három idő) díjazták.
A Magyar Klipszemlét, az ország videoklip fesztiválját először 2015-ben rendezték meg
Azóta több mint 6600 nevezett klipből csaknem 250 alkotást ismert el az évente változó összetételű szakmai zsűri. Idén minden eddiginél több, 150 klip került a versenyprogramba, 26 kategóriában összesen 54 nyertest hirdettek.
Kiemelt kép: Pogány Induló hivatalos