Előadó: | N. O. coM.M.ent |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Hold fénye játszik,
Rám festi mosolyát,
Barátként köszöntöm az éjszakát.
Mint jóízű méreg,
Újra hatni kezd,
Magához láncol, függővé tesz.
A Holddal karöltve
Újra új úton vagyok,
A kihalt úton bolyongok.
Ahol nyugodt minden,
A rohanás is pihen,
Reggelig nem zavar engem sem.
Éden és pokol között táncot jársz,
Királynők hintik a szerelem csillagporát.
Gyere, kérlek hallgass a szóra,
Te sem várhatsz tovább,
Nagyon gyorsan meglátod,
Ez egy egész, egész más világ,
Mint amiben hittél,
Ahol keresed önmagad,
Vetkőzd le a gátlásaid,
Szakítsd szét láncaidat!
És mindörökké
Kísérjen engem
Az érzés, ez a varázs,
Éjszakai zuhanás,
Nincs végállomás
Száz út közül,
Rám csak egy vár
Cél a pokol kapuja,
Úgyis csak szédülnék, ott fenn a magasban.
S ha ölelnek, tépnek, marnak
Ó és visznek magukkal
Mielőtt feláldoz vagy,
Feloldoz a hajnal!
Az álmokba ébren
Visznek az árnyak át
s Színes ruháját adja rád
Könyörögve kér
Még az izzó vágy
Mégegyszer csillapítsd szomját.
Éden és pokol között…
Szeptember 30-án ismét a fiataloké lesz a Müpa
Az egyetemi napon a hallgatók bejárhatják az épület rejtett zugait a magyar könnyűzenei élet kiválóságai és a Müpa szakemberei által vezetett ingyenes backstage-túrákon, továbbá minikoncerteken vehetnek részt, és közelebbről is megismerhetik, hogyan működik a kulturális intézmény.
A backstage-túrák egy részén a résztvevőket ismert művészek - Beck Zoltán és Grecsó Krisztián, Co Lee, Fekete Giorgio és Mehringer Marcell - kalauzolják, akik személyes történeteiket és friss müpás élményeiket is megosztják a hallgatókkal.
A túravezető művészek nemcsak mesélnek, hanem hangszerüket is megszólaltatják
Ezáltal a diákok a történetek mellett olyan exkluzív eseményeken is részt vehetnek, mint a Mehringer akusztik, a beck@grecsó, a Co Lee x DOÓR akusztik, valamint a Carson Coma frontembere, Fekete Giorgio minikoncertje.
Mehringer akusztik is lesz
Fotó: Mehringer
A résztvevők bepillanthatnak a kulisszák mögé
A Müpa munkatársai által vezetett tematikus backstage-túrákon oda is betekintést kapnak a hallgatók, ahová a nagyközönség csak ritkán juthat be. A séták során fény derül többek között arra, hogyan népszerűsítik a Müpa évi több mint 1500 programját, szó lesz a különleges színpadtechnikai megoldásokról, kiderül, hogy hány kolléga dolgozik egy előadáson, és hogyan zajlik egy élő koncertközvetítés a Müpa videó- és hangstúdióiban. A résztvevők mindemellett megnézhetik, hogyan próbál például a Fitos Dezső Társulat vagy az Anima Musicae vonósnégyes.
Láthatják a látogatók, hogy hogyan próbál az Anima Musicae vonósnégyes
Fotó: Anima Musicae hivatalos
A leendő közgazdászok és jogászok éppúgy megtalálhatják a kedvükre valót, mint azok, akiket a szcenika, a hangstúdiók világa, vagy éppen a marketing vonz, de azok számára is bőven akadnak inspiráló pillanatok, akik még nem döntöttek a jövőjükről.
Részletek a belépés kapcsán
Az esemény ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött, a backstage-sétákra pedig a helyszínen lesz lehetőség jelentkezni. A gördülékeny belépéshez érvényes felsőoktatási diákigazolvány szükséges, és a hallgatókat kísérő oktatók számára szintén nyitottak a programok.
Kiemelt kép: illusztráció/AI/Freepik