Előadó: | Dupla KáVé |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Szövényi Ernő |
Vértes Marcell |
|
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Miért múlik el minden, ami szép?
Ki tudja, hogy vissza jön-e még?
A két szememből lepereg a könny,
bánom is én, jöjjön, ami jön!
A két szememből lepereg a könny,
bánom is én, jöjjön, ami jön!
Hazudik a pompa meg a pénz,
nem biztat már engem a remény,
Meghallgatom, mit susog a szél,
a te szíved már nem az enyém.
Meghallgatom, mit susog a szél,
a te szíved már nem az enyém.
Ez a kislány nem hozzám való,
nem segít már a muzsikaszó!
Ha a szíved nem lehet enyém,
nem bánom, ha meg is halok én.
Ha a szíved nem lehet enyém,
nem bánom, ha meg is halok én.
Vasárnap ismét a gyerekeké lesz a főszerep a Nemzeti Színházban
A Gyermeknapi Kölyöknap elnevezésű, ingyenesen látogatható rendezvény színházi élményekkel és játékos foglalkozásokkal várja a családokat.
A Nemzeti Színház vasárnap 10 és 13 óra között rendezi meg az eseményt, amelynek célja, hogy a legkisebbek is megismerkedhessenek a színház világával, miközben szórakoztató és interaktív programokon vehetnek részt.
A Kölyöknapon a gyerekek és szüleik betekintést nyerhetnek a kulisszák mögé, részt vehetnek különféle játékos foglalkozásokon, és találkozhatnak a színház művészeivel.
A programok között szerepelnek kézműves műhelyek, mesemondás, valamint interaktív előadások, amelyek mind a gyerekek kreativitását és képzelőerejét hivatottak fejleszteni. A 10 órától 13 óráig tartó kézműves-foglalkozáson a gyerekek tavaszi díszeket és bohóc álarcot készíthetnek.
A délelőtti programban bohóc zsonglőrmutatványok is helyet kapnak, majd a Holle Snow Show következik.
Diákszínjátszók előadásában elevenedik meg Holle anyó meséje cirkuszi látványvilágban. Az előadás után interaktív cirkuszpedagógiai bemutatót is tartanak. A részvétel regisztrációhoz kötött.
A Kölyöknapon cirkuszpedagógiai animációs program és artistabemutató is várja a közönséget
A Fővárosi Nagycirkusz és a Baross Imre Artista- és Előadó-művészeti Akadémia diákjai mutatják be tudásukat, miközben a gyerekek is kipróbálhatják a cirkusz eszközeit. Az interaktív foglalkozást Sándor András programvezető irányítja.
Délután, 12 és 13 óra között táncházat rendeznek néptáncbemutatóval és tánctanítással. Az élőzenés táncház résztvevői a biatorbágyi Barackmag Gyermekcsoport és a Nemzeti Színház gyerekszereplői vezetésével tanulhatnak tánclépéseket. A táncház végén az érdeklődők a hangszereket (hegedű, brácsa, bőgő, cimbalom) is megismerhetik közelebbről.
Arra bátorítják a családokat, hogy látogassanak el a színházba és élvezzék a közös élményeket, amelyek hozzájárulnak a gyerekek kulturális neveléséhez.
Fotó: illusztráció/Freepik