dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Mujahid Zoli: Mindhalálig tánc

Mujahid Zoli - Mindhalálig tánc

off off off off off
Első vallomás
Előadó: Mujahid Zoli
Album: Első vallomás
Megjelenés: 2005
Hossz: 03:31
Szövegírók: Zubornyák Zoltán
Zeneszerzők: Mujahid Zoli
Kiadó: Malibu Records
Stílus: Pop
Címkék: boldogság, bulis, fülbemászó, megasztár [+]
Megtekintve: Ma 1, összesen 8325 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Mindhalálig tánc

Minden éjjel tánc és mámor,
falakon a félhomály.
Nincs egy perc és nincs lazítás,
mozdulj, s meg ne állj!

Csillogás – ugyanaz a ritmus,
amit jól viselsz.
Így a jó – gombolják az inged,
hogyha nem figyelsz.

Így van jól – persze ha töretlen az énkép
Ordítasz – egy jól sikerült fénykép
Így is jó – legalább nem nézed a tévét,
Állsz a színpadon!

Mindhalálig tánc, így vagy boldog,
mindhalálig tánc, ez a sorsod,
mindhalálig tánc, boldog élet,
mindhalálig tánc, ennyit érek én.

Minden éjjel fényben fürdünk,
testünkön a csillogás.
Arcok, sminkek elmosódva,
mégsem kell ma más!

Félhomály – ide-oda löknek,
végre nem zavar!
A sarkokban üzleteket kötnek,
s egyre nő a zaj.

Így van jól …

Mindhalálig tánc, így vagy boldog,
mindhalálig tánc, ez a sorsod,
mindhalálig tánc, el nem múlik,
mindhalálig tánc, tart a sírig,
mindhalálig tánc, minden éjjel,
mindhalálig tánc, nézz csak széjjel,
mindhalálig tánc, boldog élet,
mindhalálig tánc, ennyit érek én.

Testemben boldogság,
és egy százhúszat verő szív.
Vágyom a színpadra,
mely újra táncra hív!

Refr.

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Backstage-túrákkal és minikoncertekkel várja az egyetemistákat a Müpa szeptember 30-án

Szeptember 30-án ismét a fiataloké lesz a Müpa


Az egyetemi napon a hallgatók bejárhatják az épület rejtett zugait a magyar könnyűzenei élet kiválóságai és a Müpa szakemberei által vezetett ingyenes backstage-túrákon, továbbá minikoncerteken vehetnek részt, és közelebbről is megismerhetik, hogyan működik a kulturális intézmény.

 

A backstage-túrák egy részén a résztvevőket ismert művészek - Beck Zoltán és Grecsó Krisztián, Co Lee, Fekete Giorgio és Mehringer Marcell - kalauzolják, akik személyes történeteiket és friss müpás élményeiket is megosztják a hallgatókkal.



Beck Zoltán Grecsó Krisztiánnal közös előadást tart

Fotó: 30y hivatalos/Sincó

 

A túravezető művészek nemcsak mesélnek, hanem hangszerüket is megszólaltatják


Ezáltal a diákok a történetek mellett olyan exkluzív eseményeken is részt vehetnek, mint a Mehringer akusztik, a beck@grecsó, a Co Lee x DOÓR akusztik, valamint a Carson Coma frontembere, Fekete Giorgio minikoncertje.



Mehringer akusztik is lesz

Fotó: Mehringer

 


A résztvevők bepillanthatnak a kulisszák mögé


A Müpa munkatársai által vezetett tematikus backstage-túrákon oda is betekintést kapnak a hallgatók, ahová a nagyközönség csak ritkán juthat be. A séták során fény derül többek között arra, hogyan népszerűsítik a Müpa évi több mint 1500 programját, szó lesz a különleges színpadtechnikai megoldásokról, kiderül, hogy hány kolléga dolgozik egy előadáson, és hogyan zajlik egy élő koncertközvetítés a Müpa videó- és hangstúdióiban. A résztvevők mindemellett megnézhetik, hogyan próbál például a Fitos Dezső Társulat vagy az Anima Musicae vonósnégyes.



Láthatják a látogatók, hogy hogyan próbál az Anima Musicae vonósnégyes

Fotó: Anima Musicae hivatalos



A nap folyamán a diákok a szakmai séták, a kulisszák mögötti programok, valamint a minikoncertek segítségével élhetik át, milyen az élet Magyarország egyik legjelentősebb kulturális központjában.


A leendő közgazdászok és jogászok éppúgy megtalálhatják a kedvükre valót, mint azok, akiket a szcenika, a hangstúdiók világa, vagy éppen a marketing vonz, de azok számára is bőven akadnak inspiráló pillanatok, akik még nem döntöttek a jövőjükről.


Részletek a belépés kapcsán

 

Az esemény ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött, a backstage-sétákra pedig a helyszínen lesz lehetőség jelentkezni. A gördülékeny belépéshez érvényes felsőoktatási diákigazolvány szükséges, és a hallgatókat kísérő oktatók számára szintén nyitottak a programok.

 



Kiemelt kép: illusztráció/AI/Freepik

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás