dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
PG csoport: Alig vagyok a maradandóság városában veled

PG csoport - Alig vagyok a maradandóság városában veled

off off off off off
Album: nincs kép
Megtekintve: Ma 3, összesen 7785 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Alig vagyok a maradandóság városában veled

Alig vagyok veled és másra áll a szám:
de jó, hogy így vagyok!
Még nem beszélhetek, úgy ahogy szeretnék, nem tudok. Micsoda kor!
Micsoda lábak alatt vagyunk, hogy álmodunk:
látod, így is lehet. Látod, ilyen időben is, ilyen idősen is!
Ebből a napból is eltelt az a 23 év, amit másra
szántam, és téged is, ha komolyan venném, ha-ha
halálra szánva vagyok veled! Beszéljünk csak róla,
azt akarom, hogy az ágyamon valami komoly dolog legyen,
mielőtt elmész, vagy elszállsz velem, vagy ellenem!

Micsoda áron!
Valami álom az alföld közepén, a határon -
magamat hagyjam el, vagy valaki mást!

Minket a római légiók is elkerültek,
civilizált kínaiak segíthetnek talán,
- én elutazom - még 15 év, valahogy-valahogy
ki lehet bírni még ezt az éjszakát,
főleg, ha engem is megtalálsz, mielőtt
elmész, vagy elszállsz velem, vagy ellenem!
Micsoda áron...
Ne kérdezd hogy én mit tennék ugyanazt tenném ha nem lennél. Maradok inkább így ahogy látod megfogom a kezed mikor elrántod. Mért ilyen mért olyan nehéz elhinni amit beszélek, a szájak összeérnek és fájnak és fájnak. Uram Isten mibe keveredtél velünk, már megint nem vigyáztál ránk a ruhánk szakad le rólunk és nem a szégyenünk. meg rász a vágy magyaráz az élet a maradandó ság városában a maradék omból élek ha élek.

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

A Sex Pistols frontembere, Johnny Rotten a Public Image Ltd élén koncertezik Budapesten

A posztpunk egyik legmeghatározóbb és leginnovatívabb zenekara, John Lydon Public Image Ltd-je (PiL) 2026 tavaszán Budapestre érkezik. 






A kultikus együttes május 20-án ad koncertet a Dürer Kertben, 15 évvel első magyarországi koncertje után, a hatalmas sikerrel futó This Is Not The Last Tour nevet viselő körút részeként.


A koncert igazi zenei mérföldkőnek ígérkezik


John Lydon, - vagy ahogy a világ leginkább ismeri Johnny Rotten - a Sex Pistols frontembereként írt zenetörténelmet, majd a PiL élén újradefiniálta a posztpunk műfaját. A banda több mint négy évtizedes fennállása alatt öt Top 20 kislemezt és öt Top 20 albumot jegyzett az Egyesült Királyságban, egyedi hangzásuk a rockot, a dance-t, a folkot, a popot és a dubot ötvözi, ami több generációra volt hatással, zenészek ezreit inspirálta.


Az 1978-ban alakult formáció 1992-ben hosszabb szünetre vonult, majd 2009-ben megújult lendülettel tért vissza, és ismét sorra szállította a dalokat. Újjáalakulásuk óta három nagy kritikai sikert arató albumot jelentettek meg: This is PiL (2012), What The World Needs Now… (2015) és a legfrissebb, 2023-as End of World, amely tovább színesíti Lydon széles diszkográfiáját, a PiL életművet pedig immár 11 lemezesre bővíti.


John Lydon 2023-ban elveszítette feleségét Norát, valamint menedzserét és barátját John Rambo Stevenst, ezután sokáig úgy gondolta, hogy a turnézás számára véget ért, nem szeretne többet színpadra állni. 




A közönség szeretete azonban szerencsére meggyőzte


Hiba volna abbahagyni. Nem maradtak így el a koncertek és a frontember bevallása szerint a mostani turnén a Public Image Ltd maximális fordulatszámon pörög, és miután a nyár folyamán a zenekar történetének legjobb koncertjeit adták, „nagyon várják, hogy mindenki Rotten karácsonyt és új évet kapjon tőlük ajándékba.”

 

A most bejelentett budapesti koncert ritka lehetőség a hazai közönség számáraa


Kivételes alkalom arra, hogy a magyarországi rajongók élőben lássák a legendás brit csapatot, amely eddig mindössze egyszer, 2010-ben járt Budapesten. Majd ötvenéves pályafutások során így másodjára lesz lehetősége a hazai közönségnek a világ egyik legismertebb punk legendájának energiáját élőben is megtapasztalni május 20-án, a Dürer Kertben. A punk ünnepre a jegyértékesítés december 3-án, 11 órakor indul.

 

 



Fotók: Public Image Ltd/Live Nation Magyarország

Zenei kvíz ajánló - tedd próbára magad!

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás