Előadó: | Gerendás Péter |
---|---|
Album: | A Deszkákon |
Megjelenés: | 1994 |
Hossz: | 5:08 |
Szövegírók: |
Sztevanovity Dusán |
Gerendás Péter |
|
Kiadó: | A GP Music, Dakke |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Szólj, ha vesztes körbe érsz.
Szólj, ha vigaszt nem is kérsz.
Van az úgy, hogy a jó válasz sehol sincs már.
Van úgy, hogy az élet kicsit fáj.
Mindig lesz egy szó, mindig lesz egy jel,
lesz egy dal, amit felér egy vigasszal talán...
Volt, hogy a játék felborult.
Volt, hogy nem csak rajtunk múlt.
Ahol élsz, ez a hely már csak így a tiéd.
Nézd el neki, ha néha egy kicsit se jó, se szép.
Tudod jól: mindig lesz egy dal.
Tudod jól: mindig lesz egy dal.
Egy dal, mi csak szólni akar.
Volt, hogy a győztes te voltál.
Bánt, hogy az érem másnak jár.
Az is volt, hogy a barátok árultak el.
Néhány hang, tudom,
nem lehet csoda, de szól, de kell.
Tudod jól: mindig lesz egy dal.
Tudod jól: mindig lesz egy dal.
Tudod jól: mindig lesz egy dal.
Tudod jól: mindig lesz egy dal,
Ami csak neked szól.
Csavargónak áll a szél is
Augusztus 1-jén érkezett a Boyongó “Csavargó” című dala, amely a feltörekvő zenekar második stúdiómunkájának első darabja. A zenekar először tavaly vonult stúdióba, akkor három dalt rögzítettek, melyek a Láthatáron kislemezükön meg is jelentek. A Csavargót a Pannónia Studióban rögzítették Makay András producerrel együttműködve.
A dalhoz videoklip is készült, melyet a zenekar 2025-ös nyári, saját szervezésű utcazene turnéján rögzített. A klip nem csak koncertfelvételeket tartalmaz, hanem az utazások során átélt élményeket is megmutatja - ezek együtt adják a csavargó-életérzést, amely a zenekar működését is meghatározza. A vizuális anyag elkészítésében a zenekar tagjain, barátain kívül Kántor Dénes operatőr, valamint Varga Zétény vágó működött közre.
A stúdiómunka nagyon gördülékenyen zajlott
Most szintén 3 dal került rögzítésre, melyeket egyesével single-ként fogják megjelentetni. A tervek szerint mindegyikhez fog klip is készülni. Az eddigiekhez hasonlóan zeneileg is kísérletező magatartást láthatjuk majd a képi világban is visszaköszönni. Az első számhoz a zenekarra jellemző csináld magad-hozzáállással készült a videó.
A nyári kalandozás során megragadtak egy 360 kamerát, és dokumentálták a fél országot behálózó utazást. Ennek pillanatképei adták az alapanyagot, amiből aztán megszületett a klip.
A Csavargó már az egyik legnagyobb közönségkedvenc a rajongók között
A dal jól összefoglalja azt, amit a zenekar sokszor feldolgoz, megjelenít.
Az útkeresést a világban, a problémákkal való megküzdést, a kiszolgáltatottságot. Viszont a refrénben itt is visszaköszön az elfogadás, a kitartás, és legfőképp a szabadság.
Ezzel a mozgalmassággal igyekeznek bemutatni azt a sokszor bonyolult, összetett, hangulati, zenei és érzésvilágot, ami belengi a boyongó életformát. Ez is, mint több más dal, egy szál ukulelén született egy dombtetőn, de aztán új színeket, új erőt kapott a közösen létrehozott zenei háttértől, amiben Makay András producer is kivette a részét.
- Andris segítségével megtettük az első lépéseket, hogy a koncerteket belengő élő energia visszaköszönjön a felvételeken is - vallja a zenekar.
Ebben a dalban is megtalálható egy kis népzenei vonal, aminek a megbolondítása, megfűszerezése egy olyan eszköz, amihez a zenekar előszeretettel nyúl. Hát így született a Csavargó.
A zenekart még a nyáron, az Ördögkatlan fesztivál után, többek között a székesfehérvári Királyi Napok-on és a III. Szentgyörgyi Kőleves (részben saját szervezésű) fesztiválon is meg lehet találni. Remek alkalmak, hogy élőben is énekeljük, hogy: “Csavargónak áll a szél is…”
Fotók: Boyongó