dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Illés együttes: Miért hagytuk, hogy így legyen?

Illés együttes - Miért hagytuk, hogy így legyen?

off off off off off
Ne sírjatok, lányok! (LP)
Előadó: Illés együttes
Album: Ne sírjatok, lányok! (LP)
Megjelenés: 1973
Hossz: 2:44
Szövegírók: Bródy János
Illés Lajos
Zeneszerzők: Bródy János
Illés Lajos
Kiadó: Pepita
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Miről szól a(z) 'Miért hagytuk, hogy így legyen?' dalszöveg ?
A szöveg egy kiábrándult, szomorú hangulatot tükröz, ahol a főszereplő hite elveszett. Azt gondolja, hogy megbocsátanak mindenért és minden illúziójukat feladják, miközben a valóságban már nincsenek virágok és ő sem található. Az elmondottak ellenére, nem szabad elhinni, hogy minden rendben van, vagy hogy a változások csak vezényszóra történtek. A főszereplő hitetlenül áll a változások előtt, nem hiszi, hogy még egyszer nyílik a sárga rózsa. A szöveg arra ösztönöz, hogy ne higgyünk el mindent vakon, különösen, ha az a hitünk vesztével jár.
Nyomj egy like-ot ha tetszik ez a rovat!
Megtekintve: Ma 10, összesen 80737 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Miért hagytuk, hogy így legyen?

1. Azt hiszed, hogy nyílik még a sárga rózsa,
Azt hiszed, hogy hallgatunk a hazug szóra,
Azt hiszed, hogy mindig mindent megbocsátunk,
Azt hiszed, hogy megtagadjuk minden álmunk,
Minden álmunk.

R. Virágok közt veled lenni,
Tudom, szép volna, kedvesem
Virág sincsen, te sem vagy már,
Miért hagytuk, hogy így legyen?
Virágok közt veled lenni,
Tudom, szép volna, kedvesem
Virág sincsen, te sem vagy már,
Nem ad választ ma senki sem!

2. El ne hidd azt, bárki mondja, hogy ez jó így,
El ne hidd, hogy minden rendben, bárki szédít,
El ne hidd, hogy megváltoztunk vezényszóra,
El ne hidd, hogy nyílik még a sárga rózsa,
Sárga rózsa.

R.



előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

A Magyar Állami Operaház mentorprogramot indított a jövő operaénekeseinek felkutatása céljából

OpeRajt néven mentorprogramot indított a Magyar Állami Operaház. Az új, országos tehetséggondozó kezdeményezés célja, hogy hidat építsen a zenei oktatás és a hivatásos operai gyakorlat között.

 



Az elmúlt harminc évben a felsőoktatásban magánének szakra jelentkezők száma az ötödére csökkent. Emellett az énektanárképzés és a professzionális operai gyakorlat között napjainkban olyan komoly szakadék húzódik, amely sok tehetségnek állja útját a pályára lépésben.

 

Az OpeRajt program célja


Közvetlen kapcsolatot teremt a tanárok, a diákok és az Opera között, miközben új perspektívát nyit a fiatalok számára. A program a szervezők szándékai szerint hozzájárul az operaénekesi utánpótlás biztosításához és a fiatal tehetségek pályán tartásához, emellett emeli a vokális képzés színvonalát, és országos szinten ad presztízst az énekmesteri hivatásnak.

 

Országos pályázatot írnak ki énekmesterek számára


Olyanok jelentkezhetnek, akik Magyar Állami Operaház szoros szakmai támogatásával segítik a fiatal énekesek felkutatását, képzését és motiválását. A jelentkezéseket 2025. november 15-ig várja az intézmény. A részletes pályázati kiírás elérhető a weboldalon.


Aggasztó az utánpótláshiány


A beérkező pályázatok alapján az operaház által kijelölt bíráló bizottság Budapesten és mind a tizenkilenc vármegyében kiválaszt egy-egy énekmestert, akik feladata 2026 januárjától a tanítás mellett a tehetségkutatás is lesz, különösen a legaggasztóbb utánpótláshiányt mutató férfi énekesek körében, az intézmény szakmai és anyagi támogatásával.

 

Az énekmestereket a felfedezett és tanított fiatalok képzésében az operaház kijelölt művészei mentorálják, akik alkalmanként az órákat, tanszaki hangversenyeket is látogatják, és személyes példájukkal inspirálják a növendékeket.

 

A diákok a hangi volumen tisztázása végett évente egy alkalommal a mentorok kíséretében a dalszínház színpadán is kipróbálhatják adottságaikat, majd az év végén budapesti tanévzáró koncert ad alkalmat a bemutatkozásra, immár a nagyközönség előtt, amit az énekmesterek és a zongorakisérők számára egész napos szakmai program előz meg.


Az Opera saját forrásaiból támogatja a jövő énekes generációinak fejlődését


A tavaly elindított Marton Éva Nemzetközi OperaStúdió és az idei évtől kétévente jelentkező I. Országos Operaverseny után a most meghirdetett OpeRajt program immár a harmadik olyan pillére a Magyar Állami Operaház énekes utánpótlásnevelésének, amivel az intézmény feladatain túlmutatva, saját forrásaiból támogatja a jövő énekes generációinak fejlődését.


Fotók: a Magyar Állami Operaház hivatalos közösségi oldala

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás