


| Előadó: | Anton |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Romhányi József |
|
Ránki György |
|
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Táncdal |
| Címkék: | bohókás, feldolgozás, nyár, nyári, romantikus, szerelmes, történetes, vicces, vidám [+] |

Oly gyakran játsza a szomszéd,
Nagy hanggal e kis lemezt,
Áthallik ordítva onnét,
A közfal csak vékony gerezd.
Elűzi reggel az álmom,
Este sincs egy percnyi csend,
Pár órát nappal kell hálnom,
És akkor is fülemben cseng.
Refrén:
Párizsban szép a nyár,
A Grand Boulvard fényárban áll,
Sétára vár a Szajna-part,
A kis Polett is épp arra tart.
Kezében rózsaszál,
Az a csöpp szája már csókra áll,
Hiszen oly régen várja a szép Pierre,
Csókot is érdemel.
Szomszédom meghívott egyszer,
Hallgassunk együtt zenét,
Feltett egy lemezt, mit kedvelt,
Bár nyomban roppanna szét!
Egy lett az ötlet a tettel,
Ráültem, kettérepedt,
Erre egy új példányt tett fel,
Mert ebből ő többet is vett.
Refr…
A Kis Polett még mindig sétál,
S Pierre még mindig rá vár,
Érjen már véget a szép nyár,
A partot lepje a sár.
Csókolják meg végre egymást,
Béreljen Pierre szobát,
Adjon a pap rájuk áldást,
Mert én nem bírom már tovább.
Refr…


Nyolc év után jelentkezik hivatalos nagylemezzel a kilencvenes évek ikonikus magyar punk zenekara, a C.A.F.B..
A 14 dalt tartalmazó “Memorandum” ráadásul fizikai formában kizárólag bakeliten érkezik, de persze a korszellemnek engedve a megjelenés napjától, december 8. hétfőtől digitálisan is elérhető a jól ismert streaming felületeken.
A régóta várt korong egyik trackjéhez, a „Mr Molotov”-hoz készült klip is debütál
A videó külön érdekessége, hogy élőszereplős mozi helyett ezúttal egy rajzolt világban kelti életre az amúgy sajnos nagyon is aktuális dalt –
az ezredforduló képregény aranykorának hangulatát idéző cartoon-moziért pedig Mester Csaba és a korai Black-Out Andrics Lacija mellett producerként az ős-Tankcsapda egyik alapítója, Tóth-Laboncz Attila, vagyis "Labi" felel – az ő neve manapság a reneszánszát élő képregényekkel hasító "Master-Lab Comics"-hoz kötődik leginkább.
Persze, ha egyszer bejelentkezik a Seattle-ben élő frontembere miatt csak évi egy hazai fellépést vállaló csapat, akkor nem hagyják a közönségüket meglepetések nélkül.
Nem kis elismerés ugyanis, hogy a Trottel Records gondozásában, ugyancsak LP formátumban megjelent “Nem Az A Punk, Aki... vol.2” válogatásalbumon is helyet kapott három, 1993-ban, a punk hőskor kellős közepén rögzített C.A.F.B. nóta is.
Szakácsi Gábor zenekara amúgy legközelebb 2026. március 7-én, szombaton lép újra színpadra itthon, a budapesti Dürer Kert „Retro punk buli” elnevezésű fesztiválján.
Fotók: C.A.F.B.