


| Előadó: | Anton |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Várszegi Ákos Pap Krisztián Antal József |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Napfény táncolt a barna fák ölén,
Szédült tánc volt, mit véled jártam én,
Szívem kitártam, de túl korán talán,
Mert észre sem vettem a felhőket én,
S hogy viharba borult a nyár.
Refrén:
A szemed úgy ragyog le rám, ahogy az ég eső után,
Most is csak rólad álmodom, miért lett vége, nem tudom.
Játszott a fény a vágy vizén, valóra vált egy szép regény,
S én azóta ébredek nélküled, a boldogság hol lehet.
Az édent láttam megannyi éjszakán,
Hányszor vártam, hogy végre rám találj,
Vártam, s te jöttél, mint ősz után a tél,
És álmokat adtál, sok emlék ma már,
Egy szerelmes párról mesél.
Refr…
Forró nyár volt, sosem felejtem el,
Szívünk lángolt, e dal idézi fel,
Mind azt, mit akkor, nekünk adott a sors,
De úgy, ahogy adta, épp úgy vette el,
Én írok, s te nem válaszolsz.
Refr.



Jaroslaw Lukomski közismert szinkronszínészként Lengyelországban.
Jaroslaw Lukomski lengyel előadóművész pert indított Lengyelországban egy cég ellen, mert egy reklámfilmben a tudta és beleegyezése nélkül olyan hangalámondást használtak, amelyet mesterséges intelligencia készített az ő hangja felhasználásával; ez az első ilyen jellegű bírósági ügy Lengyelországban - jelentette a Polsat News kereskedelmi hírtelevízió.
A reklámfilmet egy, szennyvízgyűjtő tartályokat gyártó cég készíttette, feltehetőleg a Lukomski hangját tartalmazó korábbi felvételek alapján.
Az így létrehozott alámondáshoz nem kérték Lukomski hozzájárulását, nem fizettek neki a szerzői jogaiért, nem is tájékoztatták őt a reklámfilm elkészítéséről.
"Ők nem érzik, hogy a hang akármilyen módon az emberi identitás része lenne, és azt hiszik, hogy bármit megtehetnek vele" - nyilatkozott Lukomski a Polsat Newsnak.
- Az emberi hang "különleges védelem alatt áll", biometrikus jellemzőnek számít, akárcsak az arckép
- fogalmazott a Polsat Newsnak Joanna Swiebocka-Wiek, a krakkói Jagelló Egyetem mesterséges intelligencia szakának vezetője.
Az érintett cég úgy látja, hogy nem követett el jogsértést, a reklámfilmben felhasznált hang szerinte a mesterséges intelligenciáé, és nem Lukomskié.
Az onet.pl lengyel hírportál Lukomski ügyvédjét idézi, aki szerint az előadóművész hangját nemcsak az őt ismerő emberek azonosították a filmben, hanem az átvételt a mesterséges intelligencia felhasználásával is megerősítették.
Kiemelt kép: illusztráció/AI/Freepik