dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Demjén Ferenc: Jöjj vissza vándor

Demjén Ferenc - Jöjj vissza vándor

off off off off off
BS.' 92.03.07.
Előadó: Demjén Ferenc
Album: BS.' 92.03.07.
Megjelenés: 1992
Hossz: 3:58
Szövegírók: Demjén Ferenc
Latzin Norbert
Zeneszerzők: Demjén Ferenc
Latzin Norbert
Kiadó: Exclusive Records
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Miről szól a(z) 'Jöjj vissza vándor' dalszöveg ?
A vándor elindult, magával vitt mindent, ami a nyár jellegzetessége. Útján a fecskék és darvak kísérték el, oda, ahol a tél sosem érkezik meg. A vándor és a darvak várakoznak, hogy a dér eltűnjön, majd a fények, a lángok és az új remények ismét visszatérjenek. Még az elfelejtett emlékek is felizzanak, amikor a tavasz közelít. A vers végül arra kéri a vándort, hogy térjen vissza, és hozza vissza a nyár ízét és melegét a szívünkbe.
Nyomj egy like-ot ha tetszik ez a rovat!
Megtekintve: Ma 1, összesen 100286 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Jöjj vissza vándor

Elment a vándor
elvitte zsákjában a nyár minden ízét
erdők lombját és a rét tarka színét
mindent eltakar az ősz
s mi várunk bűvös kábulatban

Elment a vándor
útján a fecskék darvak mind elkísérték
elment messze, hol a fű zöld s az ég kék
hol nem tudják mi a hó
a nyár forró és mozdulatlan

Elmentek messze, mert ott a szívekbe nem költözik a tél
a vándor s a darvak most mind arra várnak, hogy elmúlik a dér
s újra visszatérnek a lángok a fények
szívünkbe új remények mind visszatérnek
régen elfelejtett emlékek égnek
ha a tavasz közelít

Elmentek messze, mert ott a szívekbe nem költözik a tél
a vándor s a darvak most mind arra várnak, hogy elmúlik a dér
s újra visszatérnek a lángok a fények
szívünkbe új remények mind visszatérnek
régen elfelejtett emlékek égnek
ha a tavasz közelít

2x
Jöjj vissza vándor
Hozd vissza szívünkbe a nyár édes ízét
Erdők lombját és a rét tarka színét
Hozd el szívünkbe a nyár melegét

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

A hazai hegedű- és vonókészítő mesterek mutatkoznak be a Fonóban

Tizennegyedik alkalommal szervezik meg a Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonját. Az esemény október 11-12-én lesz, a helyszín ezúttal is a Fonó Budai Zeneház.



 

A Szalonban hazai hegedű- és vonókészítő mesterek mutatkoznak be munkáikkal, az esti koncerteken pedig remekművek szólalnak meg.

 

A Szalon Faragó-Thököly Márton hegedűkészítő kezdeményezésére jött létre. A kiállított vonós hangszereket kézbe lehet venni, ki lehet próbálni; hegedűk titkai nyílnak meg a látogatók előtt, miközben hazai borászatok nedűit kóstolgathatják a látogatók.

 

A hangszerkiállítás látogatása mindkét napon ingyenes, akárcsak a vasárnapi teljes program, a koncertet is beleértve. Egyedül a szombat esti koncertre szükséges jegyet vásárolni. 


A hangszerkészítő mesterek minden alkalommal az abban az évben elkészült legújabb hangszereikkel mutatkoznak be a kiállításon. 


Idén tizenhat mester lesz jelen a 2024-2025-ös évad különleges hangszerkínálatával.

 

A Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonja első napján, október 11-én szombaton 15 órakor lesz a kapunyitás, majd 17 órakor a kiállítás-megnyitó és borkóstoló.

 

A tárlatot, amely 23 óráig látogatható, Tóth Endre zenetörténész nyitja meg, bemutatkozik a Sagmeister Borászat. 17 óra 30 perckor lesz a Hangzáspróba, vagyis a kiállított hangszerek és vonók bemutatása és megszólaltatása.

 

Az estét a Rácz Cello Quartet koncertje zárja.


Október 12-én vasárnap 12 órától 19 óráig látogatható a kiállítás. 14 órakor kezdődik a Luminare Vonóstrió koncertje a kiállított hangszereken és vonókon; a műsorban Weiner G-moll triója, Dohnányi Szerenádja és Kodály Intermezzója hallható.


Kiemelt kép: illusztráció/Freepik

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás