dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Pintér Béla és a Csemeték: A szeretet nem fogy el sosem

Pintér Béla és a Csemeték - A szeretet nem fogy el sosem

on on on on off
Album: nincs kép
Előadó: Pintér Béla és a Csemeték
Album: Keressük!
Szövegírók: Pintér Béla
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Miről szól a(z) 'A szeretet nem fogy el sosem' dalszöveg ?
Az emberek világszerte a boldogság után kutatnak, melyet nem mindig a külső sikerek jelentenek, hanem a szívünkben hordozott igazán fontos értékek. Az élet bonyolultságai közepette is fontos a hit, a szeretet és a remény jelenléte, melyek közül a legfontosabb a szeretet, amely képes elfedezni a hibáinkat. A szeretet, amely nem fogy el, és átsegít az élet nehézségein, többet ér minden másnál. Az Isteni szeretet mindent elvisel, és mindig velünk marad, még ha mindenki más el is hagy minket. Az Isteni szeretet elérhet bennünket, ha nyitottak vagyunk rá, és ha szívünkben nincs harag vagy gyűlölet, ez a szeretet képes megváltoztatni az életünket.
Nyomj egy like-ot ha tetszik ez a rovat!
Megtekintve: Ma 2, összesen 80992 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

A szeretet nem fogy el sosem

Mindenütt a földön vágynak valami jó után, minden ember keresi hol a boldogság. Sok mindent elérhetsz mégis üres maradhat a szív, ha nincs benne igazi érték, mely mindenen átsegít. Az élet néha bonyolult nem is mindig értem én, de kell, hogy a szívben ott legyen a hit, szeretet, remény. E három dolog közül legnagyobb a szeretet, mely mindent elhordoz, s ha kell sok vétket elfedez

A szeretet nem fogy el sosem,
A szeretet átvisz az életen.
Mindent elhisz és remél,
A szeretet mindennél többet ér.

Senki nem tud úgy szeretni, ahogy az Úr szeret. Ha elhagyna mindenki, Ő megmarad neked, mert nem tud nem szeretni, hiszen Ő a szeretet, mindent elhordoz, s ha kell sok vétket elfedez

A szeretet Istene téged is elér, ha nyitva a szíved és oda még befér. Ha nem vagy telve indulattal, gyűlölettel és haraggal. A szeretet megtalál bárhol is legyél, nyisd ki a szíved és bízz benne ne félj, megváltozhat az életed úgy, ahogy nem is képzeled.


előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Dalod megalkotásához az MI-t is segítségül hívtad? Így jelöld műbejelentésnél a SZIR-ben

Az Artisjusos műbejelentésnél már jelölheted, ha műved megalkotásához a generatív mesterséges intelligenciát is segítségül hívtad. 




Cikkünkben összeszedtük a leggyakrabban felmerülő kérdéseket.

 

Ha teljesen az MI generálta a dalt, bejelenthetem?

NEM. Az olyan zeneszámokat, amelyekben egyáltalán nem fejeződik ki ember szellemi tevékenységéből, kreativitásából fakadó egyéni eredeti jelleg, nem védi a szerzői jog, így bejelenteni sem lehet őket az Artisjushoz.

 

Átdolgozáshoz, (vers)megzenésítéshez használtam MI-t. Hogyan kell bejelenteni?


Az MI használatának megjelölése mellett a bejelentésnél ugyanazok a szabályok irányadóak, mint a hús-vér szerzők általi átdolgozásoknál:

 

– Szerzői jogi oltalom alatt álló művek zenei átdolgozásához az eredeti szerzők engedélyét is szükséges beszerezni, és megállapodni, milyen arányban osztjátok meg egymás között az átdolgozásból származó jogdíjakat.

 

– Olyan műveknél, amelyek szerzői védelmi idő tekintetében már nem védettek vagy nincs szükség engedélyre, elég a műbejelentéskor a megfelelő kategóriában feltüntetni az eredeti szerzőt, szerzőket. Az átdolgozásból származó jogdíjak felosztása ekkor a Felosztási Szabályzat alapján történik.

 

Ha az eredeti mű hangfelvétele is átvételre kerül, a felvétel előállítójától is engedélyt kell kérni.

 


Megzenésítésnél így jelöld a SZIR-ben, ha MI-t használtál

Forrás: Artisjus



Én írtam a művet, de az MI adja elő. Kell használnom a jelölőt a SZIR-ben?


NEM, mert ez esetben a mű saját szellemi alkotásod, nem számít, hogy az egy MI alkalmazás előadásában szólal meg a felvételen.

 

Milyen értékkel szerepel a mű a felosztásban, ha MI-t is használtam művem megalkotásához?


Akármelyik generatív mesterséges intelligenciát hívtad segítségül a zeneszerzéshez vagy szövegíráshoz, a jelenlegi hazai jogszabályi rendelkezések alapján az MI nem lehet szerző, társszerző. Szerzőként tehát csak az alkotásban részt vevő embert kell rögzíteni a műbejelentés során. (A zeneszerzői-szövegírói százalékok megoszlása ez esetben is szabadon megadható.) A közös jogkezelésben minden felhasznált zenemű értéke azonos, az emberi alkotást támogató technikai eszköz használata ebben nem jelent változást.

 

 

Eredeti műnél így jelöld a SZIR-ben, ha MI-t használtál hozzá

Forrás: Artisjus



Kérdés esetén keresd az Artisjus Szerzői Kapcsolatok Osztályát.



Forrás: artisjus.hu

Kiemelt kép: illusztráció/AI/Freepik

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás