dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Kárpátia : Lesz még

Kárpátia - Lesz még

off off off off off
Hősi Énekek
Előadó: Kárpátia
Album: Hősi Énekek
Megjelenés: 2005
Hossz: 3:04
Szövegírók: Petrás János
Zeneszerzők: Petrás János
Kiadó: Exkluzív Music
Stílus: Nemzeti rock
Címkék: Keressük!
Miről szól a(z) 'Lesz még' dalszöveg ?
A versben a szerző a honvéd visszatérését ígéri számos magyar városba, mint például Vásárhelyre, Kecskemétre, Pécsre és Fehérvárra. A honvédek között motorosok, gyalogosok, híradósok, bombázósok, rakétások, géppuskások, gránátosok és páncélosok lesznek. Minden versszakban szerepelnek olyan városok, amelyek visszatérnek az adott évszakra. A szerző a versben többször is elismétli, hogy "érted élünk drága hon, vesszen-vesszen Trianon" mondatot, ezzel is kifejezve a Trianon utáni revíziós törekvéseket. A vers végén azonban újra megjelenik a kiáltás: "Vesszen-vesszen Trianon!"
Nyomj egy like-ot ha tetszik ez a rovat!
Megtekintve: Ma 1, összesen 104961 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Lesz még

Lesz még, lesz még,
Lesz még motoros, lesz még gyalogos honvéd Vásárhelyen.
Torda, Szereda, Várad, Nagybánya,
Visszatér az őszre.
Érted élünk drága hon, vesszen-vesszen Trianon!
Lesz még motoros, lesz még gyalogos honvéd Vásárhelyen.

Vesszen-vesszen Trianon!

Lesz még híradós, lesz még bombázós honvéd Kecskeméten,
Munkács, Ugocsa, Ungvár, Szalonta,
Visszatér a télen.
Érted élünk drága hon, vesszen-vesszen Trianon!
Lesz még híradós, lesz még bombázós honvéd Kecskeméten.

Lesz még rakétás, lesz még géppuskás honvéd Pécs várában,
Zenta, Topolya, Temerin, Szabadka,
Visszatér tavaszra.
Érted élünk drága hon, vesszen-vesszen Trianon!
Lesz még rakétás, lesz még géppuskás honvéd Pécs várában.

Vesszen-vesszen Trianon!

Lesz még gránátos, lesz még páncélos honvéd Fehérváron,
Kassa, Somorja, Rozsnyó, Korpona,
Visszatér a nyáron.
Érted élünk drága hon, vesszen-vesszen Trianon!
Lesz még gránátos, lesz még páncélos honvéd Fehérváron.
Érted élünk drága hon, vesszen-vesszen Trianon!

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Kemény metal, fullos chill – idén sem maradunk Alpárfeszt nélkül

2025. július 3-5., Lakitelek, Tőserdő Autóskemping

 

Szóval van ez a hely a Holt-Tiszától nem messze, ahol a természet és az underground muzsika találkozik...

 

Egyszer volt, hol nem volt, 2013-ban pár környékbeli srác úgy érezte, túl kevés az igazi rockbuli a tiszai régióban, ezért megálmodtak maguknak egy fesztivált, aminek a kapuja nyitva áll minden zenerajongó, és anti-mainstream zenekar előtt, érkezzen az bármilyen műfajból.


Így kezdődött a történet, most már tizenhárom éve. Aztán az évek alatt a hazai underground zarándokhelyévé, de legfőképpen fogalommá vált az Alpárfeszt. Mert Alpárra járni életstílus. Ha pedig már stílusról van szó, nézzük az idei felhozatalt: a helyi illetékességű Látø, Dystopia, és Barbears zenekarok mellett most júliusban, az igencsak szigorú death és groove ihletettségű Darkmess, a frontcsajos, időközben nagykorúvá vált kecskeméti Nova Prospect, a saját bevallásuk szerint „kicsit fura, de annyira nem rossz” EndrE csapata, valamint a Komodo, a Doggiven, és az 1998 óta hasító progresszív Tengeri Püspök tesznek a metal szerelmesei kedvére - na meg legalább még egyszer ennyi nagyon hangos formáció hozza majd az utánozhatatlan Alpár vibe-ot.

 

Nem csak zenei körökben menő az anno egy tiszaalpári kecskelegelőről indult háromnapos buli


Állandó jelzőként hamar a neve után ragadt az ország legzöldebb kisfesztiválja elnevezés. Az Alpárfeszten ugyanis alapvetés az éves „bolygósimogatás”, vagyis a környezetvédelmi tematikájú sorversenyek, a kizárólag re-pohárba mért pia, a műanyagmentesség, az ártéri kalandtúra, és nem utolsó sorban a szemétszedő akció. Egyáltalán nem meglepő, hogy innen indult útjára 2021-ben a Rock the Planet – zenészek a bolygóvédelemért kreatív kampánysorozata is.

 

A fenntarthatóság éljenzése mellett egyéb kreatív off-programok is várnak a koncertközökben


Az idei évben ráadásul két újdonsággal is érkezik a crew - reggelente kezdő jógacsapattal lehet rámelegíteni a napra, a már kora délutántól brummogó basszusra várakozva pedig gitár- és énekkurzuson, vagy a közeli folyóparton chillezve is tökéletesen el lehet csapni az időt.

 

További infó és teljes line-up itt.

 

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás