Előadó: | Koncz Zsuzsa |
---|---|
Album: | Volt egyszer egy lány |
Megjelenés: | 1969 |
Hossz: | 2:36 |
Szövegírók: |
S. Nagy István |
Varannai István |
|
Kiadó: | qualiton |
Stílus: | táncdal |
Címkék: | Keressük! |
Henrik, jaj, rendes fiú volt, arról nem tehet,
Csudamód szerette ő a fejetlenséget.
Épp ezért, hogyha megunta egyik b. nejét
Azonmód levágatta csinos kis fejét.
Az sem jó, ha menő fej mindig valaki,
Akad, aki a fejét a nyakán szereti.
Henrik, jaj, engem is megkért, nem sokáig várt,
S nem lehet elküldeni mégsem egy királyt.
Ismertem elődeimnek szomorú sorsát,
Rémülten elfogadtam, várva a halált.
Az sem jó, ha menő fej mindig valaki,
Akad, aki a fejét a nyakát szereti.
Henrik, jaj, rendes fiú volt, arról nem tehet,
Csudamód szerette őt a fejetlenséget.
Ezt a nagy fejetlenséget használtam ki én,
S megszöktem a kamarással éppen idején.
Az sem jó, ha menő fej mindig valaki,
Akad, aki a fejét a nyakán szereti.
Tizennegyedik alkalommal szervezik meg a Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonját. Az esemény október 11-12-én lesz, a helyszín ezúttal is a Fonó Budai Zeneház.
A Szalonban hazai hegedű- és vonókészítő mesterek mutatkoznak be munkáikkal, az esti koncerteken pedig remekművek szólalnak meg.
A Szalon Faragó-Thököly Márton hegedűkészítő kezdeményezésére jött létre. A kiállított vonós hangszereket kézbe lehet venni, ki lehet próbálni; hegedűk titkai nyílnak meg a látogatók előtt, miközben hazai borászatok nedűit kóstolgathatják a látogatók.
A hangszerkiállítás látogatása mindkét napon ingyenes, akárcsak a vasárnapi teljes program, a koncertet is beleértve. Egyedül a szombat esti koncertre szükséges jegyet vásárolni.
A hangszerkészítő mesterek minden alkalommal az abban az évben elkészült legújabb hangszereikkel mutatkoznak be a kiállításon.
Idén tizenhat mester lesz jelen a 2024-2025-ös évad különleges hangszerkínálatával.
A Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonja első napján, október 11-én szombaton 15 órakor lesz a kapunyitás, majd 17 órakor a kiállítás-megnyitó és borkóstoló.
A tárlatot, amely 23 óráig látogatható, Tóth Endre zenetörténész nyitja meg, bemutatkozik a Sagmeister Borászat. 17 óra 30 perckor lesz a Hangzáspróba, vagyis a kiállított hangszerek és vonók bemutatása és megszólaltatása.
Az estét a Rácz Cello Quartet koncertje zárja.
Október 12-én vasárnap 12 órától 19 óráig látogatható a kiállítás. 14 órakor kezdődik a Luminare Vonóstrió koncertje a kiállított hangszereken és vonókon; a műsorban Weiner G-moll triója, Dohnányi Szerenádja és Kodály Intermezzója hallható.
Kiemelt kép: illusztráció/Freepik