Előadó: | L'art pour l'art |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Tudod-e Margit, jó büdös a görény,
De te se vagy a büdetlen.
Ha ideállsz, én hunyott szemmel tudom,
Hogy te vagy a közelemben!
Pityu! Ha nem tévedek én vagyok a nejed,
Hiába is, mi kéne?
Hideg a vádlim, én hozom az ebéd,
Zsír se van a fülembe'.
Ha egyszer megrúgom a lovat, e'fáradok,
Utána pihenek 1-2 napot.
Tudod-e Margit, milyen nagy a tehén?
Láttad-e a tükörbe'?
Pityu, te inkább azér' elhiszed ezt,
Mer' megnőttem a szemedbe'.
Mikor az ellenség a háborúba belép
Akna vót a kezébe',
Kinek az ágyú átlövi a fejét,
Nem megy má' a közértbe'.
Mondd Pityu, ha ideges a nyulam, mi a megfejtés?
Nem tudom, hova lett a konyhakés!
A LEGSZEBB AJÁNDÉK AZ ÉLET!
-Na ugye Margit, megmondtam.
-Ugyan Pityu.
AMIT E FÖLDÖN ADNAK ÁT!
-Barom.
KI ÉL ÉS NEM BOLDOG AZ TÉVED!
-Tényleg?
NE BÚSULJ HÁÁÁÁT!
Nekem a cipőm ugyanolyan kemény,
Mint amikor mondom ezt.
Tudod-e Margit, hova ugrok nagyot,
Hátadon a célkereszt!
Mikor az ellenég ha eltöri a kezét,
Megijed mer' nyugtalan.
Mikor a lónak kilövik a szemét,
Azt hiszi, hogy este van.
Nézd Pityu! Lefogyott a nyakam.
Kit érdekel?
A lovak a szobában nem férnek el.
No Margit, én vagyok a hóhér, gyüvök hozzád!
Hány évet -na végre- én vártam rááád!
Tizennegyedik alkalommal szervezik meg a Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonját. Az esemény október 11-12-én lesz, a helyszín ezúttal is a Fonó Budai Zeneház.
A Szalonban hazai hegedű- és vonókészítő mesterek mutatkoznak be munkáikkal, az esti koncerteken pedig remekművek szólalnak meg.
A Szalon Faragó-Thököly Márton hegedűkészítő kezdeményezésére jött létre. A kiállított vonós hangszereket kézbe lehet venni, ki lehet próbálni; hegedűk titkai nyílnak meg a látogatók előtt, miközben hazai borászatok nedűit kóstolgathatják a látogatók.
A hangszerkiállítás látogatása mindkét napon ingyenes, akárcsak a vasárnapi teljes program, a koncertet is beleértve. Egyedül a szombat esti koncertre szükséges jegyet vásárolni.
A hangszerkészítő mesterek minden alkalommal az abban az évben elkészült legújabb hangszereikkel mutatkoznak be a kiállításon.
Idén tizenhat mester lesz jelen a 2024-2025-ös évad különleges hangszerkínálatával.
A Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonja első napján, október 11-én szombaton 15 órakor lesz a kapunyitás, majd 17 órakor a kiállítás-megnyitó és borkóstoló.
A tárlatot, amely 23 óráig látogatható, Tóth Endre zenetörténész nyitja meg, bemutatkozik a Sagmeister Borászat. 17 óra 30 perckor lesz a Hangzáspróba, vagyis a kiállított hangszerek és vonók bemutatása és megszólaltatása.
Az estét a Rácz Cello Quartet koncertje zárja.
Október 12-én vasárnap 12 órától 19 óráig látogatható a kiállítás. 14 órakor kezdődik a Luminare Vonóstrió koncertje a kiállított hangszereken és vonókon; a műsorban Weiner G-moll triója, Dohnányi Szerenádja és Kodály Intermezzója hallható.
Kiemelt kép: illusztráció/Freepik