Előadó: | Sasvári Sándor |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Miklós Tibor Goffin Gerald Masser Michael William |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Olyan egyszerűen történt köztünk minden
mint réges-régi filmben
mit sok-sok éve látsz.
Megtörtént és nem volt baj, hogy tudtuk,
hogy egymástól mit várhatunk
talán ettől volt csodás.
Egy könnycsepp volt az arcodon,
és tudtam hozzám tartozol,
az első szó, a pillantás
eldöntötte kettőnk sorsát.
Érted vagyok és te értem vagy
és semmi nem jöhet, hogy megváltozzak
adhatsz, te jót vagy rosszat
az, amit érzek el nem múlhat
Érted vagyok és te értem vagy
Te értelmet és fényt adsz minden napnak
szeretlek én és kettőnk dolgán
nem változtat többé senki már.
Mi tudjuk jól, a jóból, hogy lesz mégjobb
a sorsunk őrző csillagok
Ccsak ők tudják, miért.
Miért van az, hogy téged meg nem unlak?
S hogy hűségem nem áldozat,
hiszen mindenem tiéd
Most arcod itt a vállamon
Egy sóhaj még és elalszol
S árad át a forróság
Ébren tartva testünk szomját
Érted vagyok és te értem vagy
és semmi nem jöhet, hogy megváltozzak
adhatsz, te jót vagy rosszat
az, amit érzek el nem múlhat.
Érted vagyok és te értem vagy
Te értelmet és fényt adsz minden napnak
szeretlek én és kettőnk dolgán
nem változtat többé senki már.
A világhírű izlandi énekesnő, Björk Cornucopia (Bőségszaru) című koncertfilmjét láthatja a közönség május 16-án az Uránia Nemzeti Filmszínházban.
A filmet 2023 szeptemberében a lisszaboni Altice Arénában rögzítették élőben, miután Björk négy éven át járta ezzel a különleges előadással a világot.
A látványos színpadi produkció során az izlandi sztár a korai, kilencvenes évekbeli, poposabb lemezeitől kezdve a későbbi kísérletező albumaiig (Utopia - 2017, Fossora - 2023) adott elő dalokat.
A koncerten különleges hangszerek szólalnak meg, köztük mágneses hárfa, körfuvola, alufon és zengetőkamra.
Színpadra lép a multiinstrumentalista Bergur Thórisson, Manurah Delago ütőhangszeres, a VIIbra fuvolaszeptett, Ha Buck és Kati Buck hárfás is.
A digitálisan animált mozgó hátterek modern laterna magicát vetítenek az élő zenéhez, a 21. századi VR látványvilágot egy 19. századi színház pompájává varázsolva, amit a Dolby Atmos térhangzás tesz még nagyobb élménnyé.
A filmet Ísold Uggadóttir rendezte, maga Björk pedig a hang- és vizuális kreatív rendezést vállalta. James Merry volt a vizuális kreatív társrendező, az eredeti animációk Tobias Gremmler munkái. További közreműködők: Andrew Thomas Huang, Gabríela Fridriksdóttir, Pierre-Alain Giraud, Nick Knight, Warren Du Preez és Nick Thornton-Jones.
Minden idők egyik legkarizmatikusabb és legtitokzatosabb alternatív popsztárja (született Björk Gudmundsdóttir) a nyolcvanas években számos izlandi rockzenekarban (Tappi Tíkarrass, Kukl, Sugarcubes) énekelt, a szélesebb közönség azonban első szólólemeze, az 1993-ban megjelent Debut kapcsán figyelt fel hangjára.
Azóta még kilenc saját albumot adott ki és készített filmzenéket is. 2000-ben a cannes-i fesztiválon a legjobb színésznőnek járó díjat kapta Lars von Trier Táncos a sötétben című filmjében nyújtott alakításáért. 1995-ben Magyarországon is fellépett a Petőfi Csarnokban.