


| Előadó: | Jazz+Az |
|---|---|
| Album: | Egynek jó |
| Megjelenés: | 1999 |
| Hossz: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Dés László Geszti Péter |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Tom-Tom Records |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Hölgyeim és Uraim! JÖN, JÖN, JÖN!
A ma este sztárvendége, minden idők...
Taps, nagy taps, taps a köbön, úgy jövök, mint ki mindig bejön.
Figyelem! Figyelem csakis e helyen, bejelentem,
Hogy a közhülyedelemmel ellentétben másképp van:
Én az igazat tartom a markomban, itt a bizonyíték,
Mitől lázban ég a készülék.
Ketyeg a bomba sokat,
A porba nyoma a friss sztori,
pontosabban ez maga a history:
Tör-té-ne-lem!
Na, parappapmpapmparra.
Jobb, ha feledik a szetten a gondjukat,
Amíg betömök a dresszen egy gomblyukat.
Itt a vendég, tessék!
-Szia, szeva, kösz.
Megadom a szót: te vagy, aki jössz.
R.1 ||: Egyszer csak én, egyszer csak ő, egyszer csak pont úgy, mint az sejthető.
És akkor ne! És akkor de! És akkor ki, és aztán újra be.
És akkor Hé! És főleg Hóó! És aztán még, még, s akkor már: na jó.
És akkor Hű! És aztán ÁÁ! És főleg JE, JE, JE, és így tovább!
Az arcokon döbbenet.
Kérdezek egy közteset:
Mit szólnak, mik vannak?
Pirul a füle a falnak.
- Mi jöhet ezek után?
- A java, meg a reklám.
Na, gyere, lazulj el és pappmparra…
Na, gyere, parappa egy jót a szádba!
Na, gyere, vegyél, mindegy, mit, vagy hányat!
Na, gyere, ne aprózd egyből százat!
A szem kisül, hogy ugye szembesülünk,
Na de rendesül, aki ma rendet tűrve lelkesül
Hogy esetünkről is értesül
És velünk örül vendégestül.
Pont kerül majd az "Ü"-re az ügyben,
Az űr kerül...
- Sebaj!
Majd megfejtjük.
Nem örül, de újra kiderül, úgy van,
Ahogy az volt, most hogy volt,
Hogy nem volt.
R.1
- Köszönöm a fáradást!
- Akarom a ráadást.
- Egy új sztori közeleg
A leg-legközelebb.
A titok, ami körbeszáll,
Ha eltelt már.
Egy, két, há, négy, öt, hat, hét...
R.2 ||: Akkor majd én, akkor majd ő, egyszer csak pont úgy, mint az sejthető.
És akkor ne! És akkor de! És akkor ki, és aztán újra be.
És akkor Hé! És főleg Hóó! És aztán még, még, s akkor már: na jó.
És akkor Hű! És aztán ÁÁ! És főleg JE, JE, JE, és így tovább!
R.2
R.2



Juanes, Beth Hart, a Kraftwerk és a Pink Martini is fellép a jövő évi VeszprémFesten, amelyet július 15-18. között rendeznek meg Veszprémben.
- Egy fesztivál nemcsak remek kikapcsolódási és szórakozási lehetőség, hanem a regionális gazdaságoknak is erős motorja lehet a munkahelyteremtés, az idegenforgalom fellendítése és a gasztronómiai kínálat megerősítése révén, valamint azzal, hogy ismertebbé teszi a térséget - hangsúlyozta Navracsics Tibor közigazgatási és területfejlesztési miniszter.
A VeszprémFest prémium fesztivál, a Rozé Rizling és Jazz napok programjai mindenkinek ingyenesen elérhetők, ezáltal minőségi kulturális programot kapnak a veszprémiek és a térségben élők.
- A kultúrát és a közösségépítést városfejlesztési eszközként fogjuk fel Veszprémben, amint azt a 2023-as Európa kulturális fővárosa programban is megmutattuk. A város élhetőségéhez, versenyképességéhez minden területen hozzá tudnak tenni a fesztiválok - mutatott rá Porga Gyula, Veszprém polgármestere.
A VeszprémFest 2026-os programjai
A nyitónapon, július 15-én, szerdán a kolumbiai énekes, Juanes áll színpadra. A latin rockzene egyik legismertebb nemzetközi előadójának stílusát a spanyol nyelvű rock és popdalok, valamint a kolumbiai népzenei elemek határozzák meg.
A következő napon, július 16-án, csütörtökön az amerikai Beth Hart lesz hallható, aki egészségügyi okokból mondta le idei koncertjét, de jövőre pótolja európai turnéját, így Veszprémbe is ellátogat. Stílusát a blues a rock és a soul jellegzetes keveréke jellemzi.
Veszprémbe érkezik a Kraftwerk
Július 17-én pénteken a német Kraftwerk produkcióját hallhatja a közönség. A düsseldorfi csapat az elektronikus zene egyik úttörőjének számít, nevükhöz fűződik a "robot-pop" koncepció megalkotása. Hatásuk vitathatatlan a későbbi zenei irányzatokra, többek között a techno, a hip-hop és a szintetizátoros popzene fejlődésére.
A zárónapon a Pink Martini ad koncertet
A zárónapon, július 18-án szombaton pedig az amerikai Pink Martini zenekar lép fel a VeszprémFesten, akik idén elmaradt koncertjüket pótolják 2026-ban. A többnemzetiségű együttes 25 nyelven ad elő dalokat a klasszikus-, a dzsessz-, a latin és a popzenei műfajokat egyesítve, egyedi hangzást teremtve.
A VeszprémFest kísérőrendezvényei
Tizenhatodik alkalommal rendezik meg július 10-19 között a veszprémi Óváros téren az ingyenes Rozé Rizling Jazz Fesztivált, amelynek programját tavasszal ismertetik. Szintén később jelentik be a Séd-völgyi jezsuita kolostorhoz tervezett rendezvényeiket.
Fotók: Veszprémfeszt