


| Előadó: | Soho Party |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Náksi Attila |
|
Dömötör Sándor |
|
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

1. Hol az a lány, aki kerestem,
Akit hetek óta el nem feledtem?
Mikor először láttam, borsózott a hátam,
Dadogni kezdtem, és alig láttam.
2. Elrohantam, vettem virágot,
Mert a lányok szeretik a virágot,
De mire visszaértem, eltűnt az éjben.
Egy fiú ilyenkor mitévő légyen?
R. Mondd, hol az a lány,
Merre jár, mit csinálhat?
Hol az a lány, merre jár,
Merre jár, mit csinálhat?
Hol az a lány?
3. Járom az utcát, és keresem őt,
A csokor virág már a kezembe nőtt,
És arra gondolok, ha megtalálom,
Velem marad majd télen-nyáron.
4. De elszomorító a helyzet,
De most nem tudom, merre menjek,
Kezemben egy csokor virággal
Állok, mint szamár a világban.
R., hol az a lány, R.
Hol az a lány?
instr., R., hol az a lány, R.
Hol az a lány?



A Boglart Fesztivál jövőre is a nép- és világzene kedvelők kedvenc találkozási pontja lesz, egy igazi multikulturális zenei élmény augusztus 26. és 30. között Balatonbogláron.
A fesztivál bejelentette első fellépőit
Már biztosan velünk lesz a belga Enara Navaira, a horvát Veja és a szenegáli Afrikora, míg hazai fronton Okos Viola, az Obadu és természetesen a Góbé neve szerepel a fellépők között.
2026-ban hetedik alkalommal vár mindenkit az augusztus végi Boglart Fesztivál
A Boglart különlegessége, hogy míg esténként a zenekarok tagjai húzzák a talpalávalót, addig nappal tanárként adják tovább tudásukat: legyen szó konkrét hangszeres tanításról vagy éppen a zeneipari tudnivalókról.
A Boglart fesztivál és népzenei tábor, ahol fiatal tanároktól lehet elsajátítani a vonós és moldvai népzene csínját-bínját.
Esténként a legkülönfélébb hazai és nemzetközi nép- és világzenei előadók perdítik táncra az előadókat. Először lép fel a fesztiválon a belga Enara Navaira, míg a szenegáli Afrikora és az isztriai Veja már visszatérőként érkezik a Babel Campbe, Itthonról már biztosan rophatjuk Okos Viola, az Obadu és a fesztivált többek között megálmodó Góbé dalaira.
A koncertek után táncházzal, nép- és világzene alapú elektronikus zenével folytatódik a buli
A táborozók a hangszer- és tánctanulás mellett különféle zenei workshopokon is részt vehetnek, ahol megismerhetik a külföldi előadók hangszereit, zenéjét és kultúrájukat is, és természetesen a közös muzsikálás sem marad el.
A tavalyi debütálás után ismét lesz showcase része is a fesztiválnak
Itt a hazai előadók és zenei szakemberek találkozhatnak külföldi kollégáikkal, eszmét cserélhetnek, tanulhatnak egymástól. A Boglart az elmúlt hét év alatt egy igazi multikulturális zenei eseménnyé nőtte ki magát, ahol négy napon át minden a zenéről és a találkozásokról szól.
Az early bird kombinált bérletek és a fesztivál bérletek mellé most ajándék vászontáska is jár a vásárlóknak.
Fotók: Boglart