dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Halász Judit: Mindannyian mások vagyunk

Halász Judit - Mindannyian mások vagyunk

on on on on on
A fiam meg a lányom
Előadó: Halász Judit
Album: A fiam meg a lányom
Megjelenés: 1994
Hossz: 04:18
Szövegírók: Bródy János
Zeneszerzők: Bródy János
Kiadó: EMI
Stílus: Pop / Rock
Címkék: élet, feldolgozás, hit, igaz, remény, tanítós, történetes, vágy, valóság, várakozás [+]
Miről szól a(z) 'Mindannyian mások vagyunk' dalszöveg ?
Az életünk kezdetétől fogva, szavak nélkül érkezünk, mint kikelő magvak, és mindannyian mások vagyunk, különböző világokat alkotva. Még gyermekként is, és gyakran felnőttként is, küzdünk azzal, hogy megértsük önmagunkat, a természetet és a világ titkait. Bár az életben mindannyian hasonló vágyakkal rendelkezünk, mint a boldogság, gyakran nem tudjuk, honnan jöttünk és hová tartunk. A Földön mindannyian átutazók vagyunk, és amikor elmegyünk, nem tudjuk, milyen nyomot hagyunk magunk után. Fontos, hogy tanítsuk meg gyermekeinknek a szeretetet, hiszen minden ember egyedi és csodálatos világot hoz létre.
Nyomj egy like-ot ha tetszik ez a rovat!
Megtekintve: Ma 8, összesen 75913 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Mindannyian mások vagyunk

Úgy érkeztünk mindannyian, hogy nem volt szavunk.
Egyikünk se kérte mégis mind itt vagyunk.
Piciny magból kikeltünk mint nyíló virág.
(de) ahány ember annyiféle csodálatos világ.

Kisgyermekként tükörbe nézve magunkra ismerünk,
de gyakran felnőttként se tudjuk mit miért teszünk.
Megpróbáljuk megérteni a természet szavát,
De ahány ember annyiféle titokzatos világ.

R.:Mindannyian mások vagyunk,
bár egyben másban hasonlítunk.
Mindannyian mások vagyunk,
(még) jó hogy van néhány közös dalunk.

Mindannyian vágyakozunk, hogy boldogok legyünk.
De nem tudjuk, hogy honnan jöttünk s hová érkezünk.
A lelkünk mélyén őrzi titkát a kék virág,
(de) ahány ember annyiféle csodálatos világ.

Refrén:.....

Ezen a földön mindannyian látogatók vagyunk.
Ha elmegyünk magunk után ki tudja mit hagyunk.
Tanítsuk meg gyermekeinknek a szeretet dalát,
(hogy) ahány ember annyiféle csodálatos világ.

Refrén:.....

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Koncertek, vásár és afterparty az Independent Label Fair rendezvényen

Koncertek, vásár és afterparty is lesz az Independent Label Fair rendezvényen szeptember 6-án a Magyar Zene Házában.

 

A Magyar Zene Házában egész nap vásár, koncertek és szakmai programok várják a közönséget, este pedig a Duna-parti Pontoon ad otthont az afterpartynak. A kilencedik alkalommal megvalósuló Independent Label Fair-en minden eddiginél nagyobb, rekordszámú, 60 kiadó várja a látogatókat. Az esemény ingyenes.


A vásár fellépői között szerepel Doktorhokashi, Hippikiller, a New Fossils, CVRDWELL, Labek & Chrobak, a Musica Moralia és Kvrk. Újra színpadra áll a 2023-ban feloszlott Sun-Rot, a zenekar új vinyl-lemeze is a vásáron debütál.

Az afterparty fellépője lesz AIWA, a Sun-Rot, SunMa, Vike, Li, Zol, Von Yodi és Gandharva.

 

Az ILF nemcsak vásár és koncertek, hanem szakmai fórum is 


Idén a programok között szerepel a hazai lemezkiadók története a 2000-es évekből a digitális átállás szemszögéből (Syrup, Bitlab, Black Hoe), egy újhullámos jazz körkép (Jazzbois, New Fossils, Muck Éva Band), valamint a Nem az a punk, aki… című könyvbemutató és beszélgetés az 1980-90-es évek hazai punk világáról.

 

A program része továbbá egy Audio-Technica workshop és filmvetítések, például a legendás new yorki lemezboltról szóló Other Music és egy lemezdigger afrikai kalandjairól szóló Take Me Away Fast.


A családokat gyerekprogram, lemezborító-kollázs workshop várja.

 

A standoknál a látogatók nemcsak friss kiadványokat találhatnak, hanem boltokban nem kapható, gyűjtői darabokat is, közvetlenül a kiadóktól.

 

Világszerte folyamatosan nő az eladott kazetták, CD-k és vinyl lemezek száma, és az ILF volt az elsők között Magyarországon, amely a fizikai formátumokra és a mainstreamen túlmutató zenei világokra fókuszált.

 



A 2017 óta évente megrendezett vásárokon 45-50 hazai kiadó vett részt, a friss techno labelektől a veterán punk kiadókig. Idén a rekordszámú jelenlévő kiadó szinte a teljes szcénát lefedi, a közönség olyan limitált, gyűjtői darabokat is találhat, amelyek boltokban nem kaphatók.

 

Az ILF célja, hogy a kiadók, előadók és gyűjtők közelebb kerüljenek egymáshoz, tapasztalatot cseréljenek, inspirálódjanak és új kapcsolatokat építsenek.


Az ILF az egyetlen hazai díj, amely kifejezetten a független kiadókat támogatja. Idén öt kategóriában hirdetnek nyertest. Különlegesség, hogy a digitális kiadók kategóriájának nyertese egy 300 példányos vinyl megjelenést kap, így a digitális tartalomból kézzelfogható, analóg lemez születik.


Fotók: illusztráció/Freepik

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás