Előadó: | Kistehén |
---|---|
Album: | Csintalan |
Megjelenés: | 2004 |
Hossz: | Keressük! |
Szövegírók: |
Kollár-Klemencz László Kollár Klemencz László |
Kollár-Klemencz László |
|
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | alternatív |
Címkék: | Keressük! |
Korán reggel friss a borotvahab
dupla a penge és hideg a csap,
Valami mégis hiányzik nekem,
hogy az arcom fényesebb és béke legyen.
Pita, pita, pita,
Pita, pitralon,
jajj de jó nagyon,
A pita-pitralon
Pita, pita, pita,
Pita, pitralon,
jajj de jó nagyon,
A pita-pitralon
Az hiányzik még, hogy ne csak szép legyek,
Keressem meg azt, akinél okos is lehetek.
Akivel együtt ébredek, és este sem hagy el
Engem más nem érdekel.
Ő az én arcszeszem,
amit a tenyerembe csorgatok
és az arcomra teszem.
Pita, pita, pita,
Pita, pitralon,
jajj de jó nagyon,
A pita-pitralon.
Ő a pitralonom,
nem hiányzik más sem nagyon,
Csak, hogy reggel legyen
És sétáljak a parkon át,
és érezzem az illatát,
Pita, pita, pita,
Pita-pitralon
Jajj, de jó nagyon,
a pita-pitralon.
Pita, pita, pita,
Pita-pitralon
Jajj, de jó nagyon,
a pita-pitralon.
Pita, pita, pita,
Pita-pitralon
Jajj, de jó nagyon,
a pita-pitralon.
A klasszikus zene kortárs világtalálkozója 2026-ban először érkezik Magyarországra: a Hangvető és a Müpa közös szervezésében a Bartók Tavasz Nemzetközi Művészeti Hetek keretében Budapest ad otthont a Classical:NEXT-nek, 2026. április 9–12. között.
A Classical:NEXT a klasszikus zene globális szakmai platformja, ahol a határokat kitágító művészek és a klasszikus zene legkiválóbb szakmai képviselői friss, innovatív ötleteiket bemutatva formálják a műfaj jövőjét.
A rendezvény, amelyre évente több mint 1400 zenei szakember, előadó, menedzser, kiadó, újságíró, tanár és fesztiválszervező érkezik több mint 50 országból, konferenciát, szakmai expot, showcase koncertsorozatot, filmprogramot, valamint díjátadót és networking eseményeket foglal magában.
Budapest történelmi és kulturális öröksége, valamint világhírű zenei hagyománya – Bartók Béla, Kodály Zoltán és Liszt Ferenc városa, és a legnagyobb kortárs zeneszerzők, mint Kurtág György, Ligeti György és Eötvös Péter otthona – tökéletes helyszínt kínál a rendezvénysorozat számára a következő évben.
„A Classical:NEXT Budapestre hozatala hatalmas lehetőség, hogy nemzetközi szinten is megmutassuk, milyen izgalmas, élő és sokszínű ma a klasszikuszenei élet Közép-Európában”
– mondta Lelkes András, a Hangvető ügyvezető igazgatója a Classical:NEXT bejelentő eseményén május 13-án, Berlinben.
A Classical:NEXT 2026 a Bartók Tavasz Nemzetközi Művészeti Hetek keretében valósul meg, amely 2021-es indulása óta a térség egyik legfontosabb kortárs összművészeti fesztiváljává vált.
Fotó: illusztráció/Freepik