dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Flying Backwards: Szeretem engem

Flying Backwards - Szeretem engem

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Flying Backwards
Album: Keressük!
Szövegírók: Keressük a szövegírót!
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 1, összesen 5543 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Szeretem engem

ha reggel felébredek
én csak rám gondolok
eszembe jut az együtt átélt
sok gyönyörű dolog

ahogy gyengéden megfogtam a kezem
egy szép séta után
és megsimogattam a vállamat
olyan kedvesen és sután

mikor nem vagyok itt velem
rögtön elfog a félelem
és rájövök, hogy nélkülem nem ér
semmit az életem

refrén:
mindig magam előtt van az arcom
és az érzés elkísér
a rólam készült fényképemet
nem adnám semmiér
mindig magam előtt van az arcom
de ha jól belegondolok
talán nem is illünk össze,
mert hozzám túl jó fej vagyok

ha részeg vagyok vagy fáradt
sokszor helyettem vezetek
és az erőltetett poénjaimon is
fetrengve nevetek

szétdobálom a zoknim
de én mindet összeszedem
remélem mindig együtt leszek
mert ez csodás önszerelem

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Bereményi Géza és Másik János közös estje

Kortárs zenei koncertek és színművek is szerepelnek az őszi Óbudai Hang-Mű-Hely programjában

Hét kortárszenei ősbemutató és egy színmű hazai bemutatója is helyet kapott a szeptember 17-én induló Óbudai Hang-Mű-Hely repertoárján.

 

A kéthetes programsorozat keretében csaknem hatvan művész áll majd színpadra


Többek között Bereményi Géza és Másik János, Fejérvári Zoltán, Ráckevei Anna, Gubík Ági, Falusi Mariann, a Liszt Ferenc Kamarazenekar művészei is fellépnek.

 

Az eseménysorozat szeptember 17-én Egressy Zoltán Nem, nem, köszönöm című monodrámájával veszi kezdetét, Gubík Ági előadásában. A dráma témája az életet végigkísérő trauma: a gyermekkori molesztálás, illetve az abból fakadó bizonytalanság és a feldolgozhatatlanság.

 

Kiemelt program a Danuta című monodráma szeptember 24-i magyarországi bemutatója


Danuta Wałęsa, az egykori lengyel államfő felesége Vágyak és titkok című önéletrajzi könyvéből Krystyna Janda készített színpadi adaptációt. A magyar változat fordítója Pászt Patrícia, a rendező Árkosi Árpád, a címszerepet Ráckevei Anna játssza.


Kortárs zenei Minifesztivál is lesz


A szeptember 26-án induló háromnapos koncertsorozatra idén huszonhat szerző hozza el műveit, melyek között hét ősbemutató is elhangzik rangos művészek előadásában.


Mások mellett Onczay Zoltán csellóművész és Balog József zongoraművész is színpadra lép. A zeneszerzők minden generációja felvonul, a huszonhat alkotó között Bella Máté, Dobri Dániel, Dragony Tímea, Dubrovay László, Fekete Gyula, Hollós Máté, Selmeczi György és Tóth Péter is részt vesz a programban - részletezték a szervezők.

 

Szeptember 18-án a Liszt Ferenc Kamarazenekar művészei duó- és triószonátákat, illetve vonós kvartettre írt kompozíciókat játszanak. A műsoron többek közt Händel-Halvorsen, Mozart, Kodály és Dvořák szerzeményei szerepelnek.

 

Falusi Mariann és zenekara szeptember 19-én, Bereményi Géza és Másik János pedig szeptember 25-én adnak koncertet. Az alkotópáros a Mit mondjak még neked? című esttel érkezik.

 

A kortárs zenei Minifesztivált idén már 38. alkalommal szervezik meg az Artisjus, az Nemzeti Kulturális Alap és a Magyar Művészeti Akadémia támogatásával. 


Szeptember 29-én, születésének századik évfordulóján Zsurzs Éva filmrendezőt ünneplik


Az ő műve egyebek mellett a Beszterce ostroma, A fekete város és az Abigél című film. Az alkotóra a lánya, Zsurzs Kati színművész emlékezik. Vendége lesz Benkő Péter, Egri Kati, Kovács István, Kuna Károly, Piros Ildikó, Rátonyi Hajni, Szinetár Miklós, Tordai Teri és Gyulai Szabolcs. A háziasszony Szegvári Katalin lesz.

A Hang-Mű-Hely zárónapján, október 1-jén, a zene világnapán - amely egyben a Társaskör 1988-as megnyitásának évfordulója is - a Szigeti Quartet és Fejérvári Zoltán zongoraművész ad ünnepi koncertet.

 

A 2024/2025-ös szezont július 31-én Gubik Petra koncertjével zárja az Óbudai Társaskör.


Az évadban negyven klasszikus-, tizenhárom könnyűzenei- és jazz koncertet, tizenkét színházi és felolvasószínházi előadást és tizenöt zenés-irodalmi estet, pódiumbeszélgetést tartottak, csaknem tízezer nézőt fogadtak.


Kiemelt kép: Bereményi Géza és Másik János estje
Fotó: Óbudai Társaskör

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás