Előadó: | Action |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Szendrey Zsolt Károly Somlyay Miklós Keresztes Viktor Budavári Vilmos |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Nem érdekel ki van fent
És itt lent ki a király.
Vár rám a mennyei manna,
Az égi kupleráj.
Nem menekülsz, csak lelépsz,
Neked itt túl sötét a kép.
Szédt a mélység,
Mégis van benne valami szép.
Szép ez a Föld maga itt a pokol,
De érzem hogy valami vár.
Bár sötét, mint az éjszaka,
Mint a Hold, olyan sivár.
Nem látod a jövődet, neked az nincs.
És nem neked jutott örökül szakadt
Térkép sincs, se kincs.
Egyedül várod a hajnalt
Egy toronyház tetején,
Nincs erőd előre lépni,
Remegő lábbal állsz a szélén.
Nem menekülsz...
...Itt lent ki a király.
...vagy egy égi kupleráj.
Nem látod a jövődet...
Nem menekülsz...
Tizennegyedik alkalommal szervezik meg a Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonját. Az esemény október 11-12-én lesz, a helyszín ezúttal is a Fonó Budai Zeneház.
A Szalonban hazai hegedű- és vonókészítő mesterek mutatkoznak be munkáikkal, az esti koncerteken pedig remekművek szólalnak meg.
A Szalon Faragó-Thököly Márton hegedűkészítő kezdeményezésére jött létre. A kiállított vonós hangszereket kézbe lehet venni, ki lehet próbálni; hegedűk titkai nyílnak meg a látogatók előtt, miközben hazai borászatok nedűit kóstolgathatják a látogatók.
A hangszerkiállítás látogatása mindkét napon ingyenes, akárcsak a vasárnapi teljes program, a koncertet is beleértve. Egyedül a szombat esti koncertre szükséges jegyet vásárolni.
A hangszerkészítő mesterek minden alkalommal az abban az évben elkészült legújabb hangszereikkel mutatkoznak be a kiállításon.
Idén tizenhat mester lesz jelen a 2024-2025-ös évad különleges hangszerkínálatával.
A Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonja első napján, október 11-én szombaton 15 órakor lesz a kapunyitás, majd 17 órakor a kiállítás-megnyitó és borkóstoló.
A tárlatot, amely 23 óráig látogatható, Tóth Endre zenetörténész nyitja meg, bemutatkozik a Sagmeister Borászat. 17 óra 30 perckor lesz a Hangzáspróba, vagyis a kiállított hangszerek és vonók bemutatása és megszólaltatása.
Az estét a Rácz Cello Quartet koncertje zárja.
Október 12-én vasárnap 12 órától 19 óráig látogatható a kiállítás. 14 órakor kezdődik a Luminare Vonóstrió koncertje a kiállított hangszereken és vonókon; a műsorban Weiner G-moll triója, Dohnányi Szerenádja és Kodály Intermezzója hallható.
Kiemelt kép: illusztráció/Freepik