Előadó: | Új Forrás |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Pálhegyi Dávid |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Tegyél engem pecsétnek,
Tegyél a karodra,
Legyek pecsét örökké
Szívedre forrasztva.
Legyek pecsét örökké
Szívedre forrasztva!
Pr:
Isten pedig az irántunk
való Szerelmét abban
mutatta meg,
Hogy amikor még
Bűnösök voltunk
Krisztus értünk meghalt.
Erősebb e szeretet
A kínhalálnál
És e buzgó szerelem
Keményebb a sírnál
És e buzgó szerelem
Keményebb a sírnál
Refr.:
Mert e lángok, e lángok,
Mint a tűz lángjai
Érted égnek csak
Érted égnek
Az Úrnak lángjai!
(2x)
V:
Tenger el nem borítja,
Sok víz el nem oltja,
Istenemnek szerelmét
Sok kincs nem pótolja.
Istenemnek szerelmét
Sok kincs nem pótolja.
Refr:
V:
Tegyél engem pecsétnek,
Tegyél a karodra,
Legyek pecsét örökké
Szívedre forrasztva!
Legyek pecsét örökké
Szívedre forrasztva!
Október 23-26. között rendezik meg a CsabaParkban Magyarország egyik legnagyobb gasztrokulturális eseményét, a Csabai Kolbászfesztivált.
A fesztivál felvezetéseként október 9-én tartják a nemzetközi szárazkolbász-verseny zsűrizését a Csabai Rendezvénypajtában. A díjakat a fesztivál nyitónapján adják át.
Szárazkolbász-versenyre is lehetett jelentkezni
A szárazkolbász-versenyre mű- és természetes bélbe töltött szárazkolbásszal lehetett nevezni. Húsüzemek, magánszemélyek, kolbászt árusításra vagy saját fogyasztásra készítők egyaránt jelentkezhettek.
A csabai kolbász és a hagyományőrző programok kerülnek középpontba
Lesz disznóvágás-bemutató, kézműves vásár, mezőgazdasági kiállítás, és a családok számára is készülnek programokkal.
Minden generációt változatos gasztronómiai, kulturális és zenei programokkal várnak
A fesztivál nyitónapján, október 23-án a gyerekeké lesz a főszerep: óvodások és iskolások mérik össze tudásukat a kolbászkészítő versenyen. Pénteken a középiskolások és egyetemisták kolbászkészítő versenyével indul a nap.
A fesztivál csúcspontja a szombati nap, akkor rendezik a nemzetközi kolbászgyúró versenyt.
A vasárnap a családok és a hagyományok napja lesz
A cégek kolbászgyúró versenye mellett töltöttkáposzta-főző verseny és színes záróprogramok várják a közönséget. A gyermekeknek szól az Alma Együttes és a Kicsi Gesztenye Klub.
Zenei fellépők
A belépődíjas rendezvény fellépői között lesz a Csík Zenekar, a Bagossy Brothers Company, Beton.Hofi, a Bohemian Betyars, a Parno Graszt, a Gypo Circus Szirota Jenniferrel, a Follow The Flow, a Halott Pénz, Fásy Ádám és a Gypsy Kings, továbbá a NOX, DESH és Regán Lili. Nemzetközi fellépőként a Britain’s Got Talentből Taryn Charles-t is láthatja a közönség.
Fotók: Csabai Kolbászfesztivál Facebook