Előadó: | Varga Miklós |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Horváth Attila |
Varga Miklós Ács András Soldos László |
|
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
1. Hajnalban a csend szorít,
Nappal túl sok a zaj,
Este szól a kedvesért
A legszomorúbb dal.
A lelked itt, a szíved ott,
S tudod ezentúl mindig vársz.
2. Zajos az állomás, hosszú,
Zsúfolt vonatok jönnek,
A városból, amit elhagytál.
Újabb riadt hajótöröttek az ajtóknál.
3. Mint kitépett tollakat,
Táncoltat a szél,
Távolabb nem sodorhat már
Az elveszítettnél.
Otthonról hazafelé
Mennyi utat kell, hogy végig járj!
4. Zajos az állomás, hosszú,
Zsúfolt vonatok jönnek,
A városból, amit elhagytál.
Tudtad akárhol máshol könnyebb,
S még van remény, míg van, kit várj.
5. Hosszú,
Zsúfolt vonatok jönnek,
A városból, amit elhagytál.
Újabb szelíd hajótöröttek az ajtóknál.
Otthonról hazafelé
Csak most ne tévedj el!
Tizennegyedik alkalommal szervezik meg a Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonját. Az esemény október 11-12-én lesz, a helyszín ezúttal is a Fonó Budai Zeneház.
A Szalonban hazai hegedű- és vonókészítő mesterek mutatkoznak be munkáikkal, az esti koncerteken pedig remekművek szólalnak meg.
A Szalon Faragó-Thököly Márton hegedűkészítő kezdeményezésére jött létre. A kiállított vonós hangszereket kézbe lehet venni, ki lehet próbálni; hegedűk titkai nyílnak meg a látogatók előtt, miközben hazai borászatok nedűit kóstolgathatják a látogatók.
A hangszerkiállítás látogatása mindkét napon ingyenes, akárcsak a vasárnapi teljes program, a koncertet is beleértve. Egyedül a szombat esti koncertre szükséges jegyet vásárolni.
A hangszerkészítő mesterek minden alkalommal az abban az évben elkészült legújabb hangszereikkel mutatkoznak be a kiállításon.
Idén tizenhat mester lesz jelen a 2024-2025-ös évad különleges hangszerkínálatával.
A Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonja első napján, október 11-én szombaton 15 órakor lesz a kapunyitás, majd 17 órakor a kiállítás-megnyitó és borkóstoló.
A tárlatot, amely 23 óráig látogatható, Tóth Endre zenetörténész nyitja meg, bemutatkozik a Sagmeister Borászat. 17 óra 30 perckor lesz a Hangzáspróba, vagyis a kiállított hangszerek és vonók bemutatása és megszólaltatása.
Az estét a Rácz Cello Quartet koncertje zárja.
Október 12-én vasárnap 12 órától 19 óráig látogatható a kiállítás. 14 órakor kezdődik a Luminare Vonóstrió koncertje a kiállított hangszereken és vonókon; a műsorban Weiner G-moll triója, Dohnányi Szerenádja és Kodály Intermezzója hallható.
Kiemelt kép: illusztráció/Freepik