


| Előadó: | Jánosháromtizenhat |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Debreceni László |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Zavaros világ, megmagyarázhatatlan eszmék
Senki nem ért semmit, de mindenki beszél.
Zenél a tudomány és gyorsul a zene,
Mintha mindenki mindent értene.
Gyémántból szilikongolyóvá változik most át a világ.
De szépen virít a valódinak hitt művirág.
Tudd meg, hogy az Isten mindenkit megvizsgál:
Világ! Megmérettél és könnyűnek találtattál!
"Ti azt gondoljátok,
hogy messze a veszedelem napja,
ezért az erőszak uralmát
közel hoztátok!
Így ők mennek
a foglyok élén fogságba,
és vége lesz a terpeszkedők
mulatozásának."
SZABADULJ!
Lehetőséget kaptál, Jézus a megoldás!
Lehetőséget kaptál, Jézus a megoldás!
Szabadulj a korlátok alól!
Szabadulj a korlátok alól!
Szabadulj a korlátok alól!
Szabadulj a korlátok alól!



Jaroslaw Lukomski közismert szinkronszínészként Lengyelországban.
Jaroslaw Lukomski lengyel előadóművész pert indított Lengyelországban egy cég ellen, mert egy reklámfilmben a tudta és beleegyezése nélkül olyan hangalámondást használtak, amelyet mesterséges intelligencia készített az ő hangja felhasználásával; ez az első ilyen jellegű bírósági ügy Lengyelországban - jelentette a Polsat News kereskedelmi hírtelevízió.
A reklámfilmet egy, szennyvízgyűjtő tartályokat gyártó cég készíttette, feltehetőleg a Lukomski hangját tartalmazó korábbi felvételek alapján.
Az így létrehozott alámondáshoz nem kérték Lukomski hozzájárulását, nem fizettek neki a szerzői jogaiért, nem is tájékoztatták őt a reklámfilm elkészítéséről.
"Ők nem érzik, hogy a hang akármilyen módon az emberi identitás része lenne, és azt hiszik, hogy bármit megtehetnek vele" - nyilatkozott Lukomski a Polsat Newsnak.
- Az emberi hang "különleges védelem alatt áll", biometrikus jellemzőnek számít, akárcsak az arckép
- fogalmazott a Polsat Newsnak Joanna Swiebocka-Wiek, a krakkói Jagelló Egyetem mesterséges intelligencia szakának vezetője.
Az érintett cég úgy látja, hogy nem követett el jogsértést, a reklámfilmben felhasznált hang szerinte a mesterséges intelligenciáé, és nem Lukomskié.
Az onet.pl lengyel hírportál Lukomski ügyvédjét idézi, aki szerint az előadóművész hangját nemcsak az őt ismerő emberek azonosították a filmben, hanem az átvételt a mesterséges intelligencia felhasználásával is megerősítették.
Kiemelt kép: illusztráció/AI/Freepik