Előadó: | Pintér Béla és a Csemeték |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Pintér Béla |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Nemsokára indulunk
Mert hallottuk az elhívást
Az Úr szája szól:
Utat készítettem már
Nemsokára indulunk
Így szól a mennyei látás
Ha átkelünk a nagy folyón
Ott már az ígéret földje vár
A folyón túl már látom
Milyen gazdagon termő a föld
És sok-sok nép van rajta
Aki csak reánk vár
A folyón túl már látom
A nagy várost, Jerikót
A falai még állnak, de néhány nap
És leomlanak már
Beviszel minket az ígéret földjére
Nincs akadály
Néped készen áll
Beviszel minket
Ha átkelünk a nagy folyón
Miénk lesz az a föld
Miénk lesz az a föld
Megszenteljük magunkat
Tiszta kezeket emelünk fel
Jézus nevében indulunk
Betelve Szent Szellemmel
A kürtök riadót fújnak már
A sereg minden tagja készen áll
Ha átkelünk a nagy folyón
Ott már az ígéret földje vár
Gálakoncerttel ünnepli fennállásának 40. évfordulóját a 100 Tagú Cigányzenekar szombat este a Margitszigeti Szabadtéri Színházban, ahol a legendás együttes teljes létszámban színpadra lép majd.
Az esemény méltó összefoglalója lesz a zenekar eddigi, négy évtizedes pályafutásának, amely során a magyar cigányzene egyedi és magával ragadó hangzásvilága bejárta az egész világot.
A jubileumi koncert a zenekar legemlékezetesebb pillanatait eleveníti fel
Emellett új műsorszámok is felcsendülnek.
Az este vendége Fischl Mónika és Laki Péter lesz. A koncerten fellép Danyi Lőrinc Róbert elnök, prímás, Lendvai Csócsi József főprímás, Lendvai Ferenc koncertmester, Csík Gyula szólamvezető szólista, Toldi Edit prímás és a 100 Tagú Cigányzenekar tagjai.
Az együttes a megalakulása óta több mint ezer koncertet adott az ország legkisebb településének kultúrházától a világ számos híres koncertterméig.
A zenekar műsorában a hagyományos hangzásvilág ápolása és megőrzése mellett a modern világ zenei útkeresése is megtalálható. A társulat különleges és egyedi hangszerelésben megszólaltatott repertoárjával megpróbálja minél egyszerűbbé és érthetőbbé tenni az általa tolmácsolt műveket.
Fotók: 100 Tagú Cigányzenekar