dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Road: Kígyó

Road - Kígyó

off off off off off
Nem kell más
Előadó: Road
Album: Nem kell más
Megjelenés: 2004
Hossz: 2:56
Szövegírók: Molnár Máté (Road)
Zeneszerzők: Molnár Máté (Road)
Kádár Imre
G.B.ZS. Goya
Kiadó: Hammer Records
Stílus: Metal
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 2, összesen 29636 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Kígyó

A királynő halott, és nem énekel
Aki a helyébe lép nem érdekel
Tudom úgyis, attól félnek
Akinek a fogában van a méreg

Ha ez kell, leszek én a kígyó
Nem fáj, legyen így, ha így jó

Alattomos, pedig a szemedbe néz,
Arra megy ő is amerre mész
Addig rázza, csörgeti a farkát
Miatta téped le az almát

Ha ez kell, leszek én a kígyó
Nem fáj, legyen így, ha így jó
Hogyha ez kell, leszek én a kígyó
Nem fáj, legyen így, ha így jó!

Hogyha olyat akarsz, aki mindenre kész
Aki ölel szorít, amíg csak élsz
És megőrjít a hosszú nyelve,
Megharap és egészben nyel le

Ha ez kell, leszek én a kígyó
Nem fáj, legyen így, ha így jó

Aki meg az elején keresi a farkát
Nem találja a tetején az alját
Ha hülyébb annál, hogy tovább éljen,
Csak szóljon nekem, elintézem

Ha ez kell, leszek én a kígyó
Nem fáj, legyen így, ha így jó

Ha ez kell, leszek én a kígyó
Nem fáj, legyen így, ha így jó

Ha ez kell, leszek én a kígyó
Nem fáj, legyen így, ha így jó

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Krasznahorkai László kapja idén az irodalmi Nobel-díjat

Víg Mihály zeneszerző is méltatta az írót

Krasznahorkai László magyar írónak ítélte oda idén az irodalmi Nobel-díjat a Svéd Akadémia, amely csütörtökön Stockholmban jelentette be döntését.



 


Krasznahorkai László az apokaliptikus terror közepette erősíti a művészet erejét


A szerzőnek a díjat látnoki erejű életművéért ítélték oda, amely az apokaliptikus terror közepette megerősíti a művészet erejét - mondta el Mats Malm, a Svéd Akadémia titkára, aki beszámolt arról is, hogy a bejelentés előtt sikerült telefonon elérnie az éppen Frankfurtban tartózkodó Krasznahorkai Lászlót.

 

Krasznahorkai László a Kafkától Thomas Bernhardig nyúló, az abszurdizmus és a groteszk túlzás által jellemzett közép-európai hagyomány nagyszerű epikus írója. De több is rejlik benne: keleti hatások is megmutatkoznak műveiben, amelyek hangvétele szemlélődőbb, finoman hangolt - méltatta közleményében a Svéd Akadémia.


388 millió forintnyi összeg jár a Nobel-díjjal


A 71 éves magyar író a díjjal 11 millió svéd koronát (388 millió forintnyi összeget) kap. A díjat hagyományosan december 10-én, az elismerést alapító Alfred Nobel halálának évfordulóján adják át.


A Trabant alapítója, a Balaton zenekar frontembere szerint hosszú lenne felsorolni, mi mindentől különleges Krasznahorkai művészete, de fontos kiemelni, hogy

 

- Teljesen új stílust talált ki, teljesen egyéni a látásmód, ahogy a világot szemléli, mindehhez társul egy ezzel adekvát nyelvi szerkezet, egy félreismerhetetlen saját stílus.- fogalmazott a 24.hu megkeresésére Víg Mihály, a Tarr Béla-rendezte Sátántangó főszereplője, valamint több Krasznahorkai-mű filmes adaptációjának zeneszerzője.

 

Magyar vagy magyar származású Nobel-díjasok közül irodalmi Nobel-díjat 2002-ben  Kertész Imre vehetett át korábban.





Kiemelt kép: Krasznahorkai László kapja idén az irodalmi Nobel-díjat

Budapest, 2025. október 9. Krasznahorkai László magyar írónak ítélte oda idén az irodalmi Nobel-díjat a Svéd Akadémia, amely 2025. október 9-én Stockholmban jelentette be döntését. A felvétel 2017. március 22. készült Budapesten

Fotó: MTI/Marjai János

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás