dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Moho Sapiens: Pofon

Moho Sapiens - Pofon

off off off off off
Angyalbőrben
Előadó: Moho Sapiens
Album: Angyalbőrben
Megjelenés: 2005
Hossz: 03:33
Szövegírók: Vinnay Péter
Zeneszerzők: Vinnay Péter
Kiadó: Magneoton
Stílus: Pop
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 3, összesen 25005 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Pofon

A lány, akit úgy szerettél, s akiben hittél oly vakon
Egy szerdán félrelépett, az élettől néha csattan a pofon.
Utána három napig sírtál, mint egy kölyök egy film után
Hát legyél már végre férfi, nem érdemel meg úgysem ezután!

Volt, ami volt,
Elfelejteni úgysem tudod,
De mutatni nem szabad,
Soha ne alázd meg magad!

A lány, aki volt,
Megbánta azzal, hogy igazat mond,
De kevés a bűntudat,
Soha ne alázd meg magad!

Te nagyvonalúbb vagy annál,
Hogy valahogy megtorold.
Hát büszkén fordíts hátat,
Kihevered majd úgyis a pofont!

Még rohadt nehéz egy hétig,
Vagy egy hónapig is, tudom.
De rád mosolyog egy másik.
S már múlt időben csattan a pofon!

Volt, ami volt,
Elfelejteni úgysem tudod,
De mutatni nem szabad,
Soha ne alázd meg magad!

A lány, aki volt,
Megbánta azzal, hogy igazat mond,
De kevés a bűntudat,
Soha ne alázd meg magad!

Volt, ami volt,
Elfelejteni úgysem tudod,
De mutatni nem szabad,
Soha ne alázd meg magad!

A lány, aki volt,
Megbánta azzal, hogy igazat mond,
De kevés a bűntudat,
Soha ne alázd meg magad!

Volt, ami volt,
Elfelejteni úgysem tudod,
De mutatni nem szabad,
Soha ne alázd meg magad!

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Backstage-túrákkal és minikoncertekkel várja az egyetemistákat a Müpa szeptember 30-án

Szeptember 30-án ismét a fiataloké lesz a Müpa


Az egyetemi napon a hallgatók bejárhatják az épület rejtett zugait a magyar könnyűzenei élet kiválóságai és a Müpa szakemberei által vezetett ingyenes backstage-túrákon, továbbá minikoncerteken vehetnek részt, és közelebbről is megismerhetik, hogyan működik a kulturális intézmény.

 

A backstage-túrák egy részén a résztvevőket ismert művészek - Beck Zoltán és Grecsó Krisztián, Co Lee, Fekete Giorgio és Mehringer Marcell - kalauzolják, akik személyes történeteiket és friss müpás élményeiket is megosztják a hallgatókkal.



Beck Zoltán Grecsó Krisztiánnal közös előadást tart

Fotó: 30y hivatalos/Sincó

 

A túravezető művészek nemcsak mesélnek, hanem hangszerüket is megszólaltatják


Ezáltal a diákok a történetek mellett olyan exkluzív eseményeken is részt vehetnek, mint a Mehringer akusztik, a beck@grecsó, a Co Lee x DOÓR akusztik, valamint a Carson Coma frontembere, Fekete Giorgio minikoncertje.



Mehringer akusztik is lesz

Fotó: Mehringer

 


A résztvevők bepillanthatnak a kulisszák mögé


A Müpa munkatársai által vezetett tematikus backstage-túrákon oda is betekintést kapnak a hallgatók, ahová a nagyközönség csak ritkán juthat be. A séták során fény derül többek között arra, hogyan népszerűsítik a Müpa évi több mint 1500 programját, szó lesz a különleges színpadtechnikai megoldásokról, kiderül, hogy hány kolléga dolgozik egy előadáson, és hogyan zajlik egy élő koncertközvetítés a Müpa videó- és hangstúdióiban. A résztvevők mindemellett megnézhetik, hogyan próbál például a Fitos Dezső Társulat vagy az Anima Musicae vonósnégyes.



Láthatják a látogatók, hogy hogyan próbál az Anima Musicae vonósnégyes

Fotó: Anima Musicae hivatalos



A nap folyamán a diákok a szakmai séták, a kulisszák mögötti programok, valamint a minikoncertek segítségével élhetik át, milyen az élet Magyarország egyik legjelentősebb kulturális központjában.


A leendő közgazdászok és jogászok éppúgy megtalálhatják a kedvükre valót, mint azok, akiket a szcenika, a hangstúdiók világa, vagy éppen a marketing vonz, de azok számára is bőven akadnak inspiráló pillanatok, akik még nem döntöttek a jövőjükről.


Részletek a belépés kapcsán

 

Az esemény ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött, a backstage-sétákra pedig a helyszínen lesz lehetőség jelentkezni. A gördülékeny belépéshez érvényes felsőoktatási diákigazolvány szükséges, és a hallgatókat kísérő oktatók számára szintén nyitottak a programok.

 



Kiemelt kép: illusztráció/AI/Freepik

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás