dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
W.A.F.T.: Álarc

W.A.F.T. - Álarc

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: W.A.F.T.
Album: Keressük!
Szövegírók: Farkas Gyula
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 1, összesen 6639 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Álarc

Miért próbálsz más lenni?
Ha te is tudod azt, hogy ez nem az igazi éned.
Nem az igazi arcod.
Miért próbálod eltakarni?
A valósat hamissal lefedni?
Talán félsz, félsz lelepleznek mások?
Az álarc mögött azt hiszed,
Senki nem lát téged.
Úgy gondolod, a te titkod.
Az a bűn, ami belül éget.

Refr:
Tudd meg hát, hogy van, Aki lát.
Van, Aki hív. Van, Aki szól hozzád.
Ne rejtsd el, Mutasd fel, Szíved valódi oldalát.

Elég volt ez így nem jó!
Kifordultál önmagadból.
Haza mennél, a jelmezbálból.
Hazugság a jelmezed,
A helyzetet már nem élvezed,
Te sem látod a valóságot.
Kívülről nagyon vagány vagy.
Erős kemény, és bátor.
De belül érző szív dobog,
Miért takarod el mástól?

Refr:
Tudd meg hát…

Közel a vége a karneválnak,
A jelmezbálnak, farsangi táncnak.
Tudom, igen szól még a zene,
De lejár a lemez,
Az időd is vele áll meg!
Te is állj meg.
Hogy ledobd a maszkot a földre,
Örökre!

Refr: Tudd meg hát…

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Hosszú idő után új dallal jelentkezett DiazMentha duója

Hosszú idő után újra összeállt Diaz és Mentha: megjelent a Méreg, a duó friss dala, amely a 2010-es években megismert közös munkák (Nélküled, A part) után új fejezetet nyit a történetükben. 






A Méreg az elmúlt évek megpróbáltatásaira, belső vívódásaira reflektál: ugyanakkor nem csak a veszteségekről szól, hanem arról az állapotról, amikor az ember azt érzi, hogy nincs a jó úton, de ezt még magának sem meri bevallani. A belső én ilyenkor szinte ordít, hogy valami nem oké, de ezt sokszor nem halljuk meg - a refrén is erre a felismerésre reflektál.

 

„Sokszor vannak olyan pillanatok, amikor úgy érezzük, senki nem ért meg minket, pedig jó lenne, ha valaki mélyre látna és meglátná, mi a bajunk. Közben ezeknek a dolgoknak a nagy részét végül magunkban kell helyretennünk” 


- meséli a dalról Diaz. A Méreg hangulatában melankolikus és mély, ugyanakkor fontos volt, hogy reményt is adjon: „Szerettem volna, ha azt éreznék az emberek, hogy nincsenek egyedül.”



 

A zene és a szöveg megírásán túl a videoklip is teljes egészében self made módon készült. A Kanári-szigeteken, Tenerifén forgatott anyagról Mentha így mesélt: „Ez egy régi történet köztünk Diazzal, mindig ott volt a levegőben, hogy egyszer újra csinálunk valamit. Most jött el az ideje”. A videót stáb nélkül forgatták le, minden külső segítség nélkül, ami tudatos döntés volt: "A videót teljes egészében mi készítettük - gyakorlatilag én forgattam az anyagot, stáb nélkül. Itthon nem találtunk olyan helyszínt, ami azt éreztük, hogy passzolt volna a dal hangulatához. Az óceán, a fekete homokos tengerpart és a Teide látványa viszont mind erősen rezonált a Méreg világával” - teszi hozzá.

 

A Diaz-Mentha együttműködés nem érinti sem a Wellhello, sem a Hősök működését: mindkét formáció továbbra is aktív, a Méreg egy különálló projekt eredménye.


Fotó: DiazMentha

Zenei kvíz ajánló - tedd próbára magad!

Zeneszöveg kvíz

Adományozás