


| Előadó: | Slow Village |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

glsch:
Bedobom a törölközőt, a portán a kulcsot
Most vár az uccsó’ tánc
Éveket, hogy lábadozzunk át,
Kívánok hozzájuk jó munkát
Ledobom a rongyokat, veszem az új ruhám
Begombolkozom egész az utca sarkáig
Állig álltam hugyszagú sárban
Állítom ez úgysem fog fájni már
Nincs olyan, ami meghatna
Temető virággal elballagsz
Alsó tízezer, egyharmad
Tábort vertek a Ken Park-ban
Majd lesz alkalmam átgondolni, leszakad az ég
Az adás szakadozik, nézd milyen pazar a vége
Majd lesz alkalmam átgondolni, leszakad az ég
Az adás szakadozik, nézd milyen pazar a vége
Nash:
Az utsó’ szálat is elnyomtam
Pedig most gyújtottam az elsőt még
Odafent halvány jelzőfények
Felelősséggel felhős ég
Átmenet nélkül a felnőttlétbe
Kettőződik a helyőrség
Trezorba elzárt belső béke
Titoktartási szerződés
Tink:
Ez a vége már, de nem azért, mert nincs több
Jól fog esni már egy kis csönd
Léböjt majd, de most munka, akció van
Totál benne a misszióban
Majd el messze onnan tervek szerint
Csak, hogy legyen megint minek elkezdeni
Mint most is, precízen, elegánsan
Fele lánggal minek, gyere teljes gázzal
Számtalan elvégzett feladat igazol
Műhelyem menhely egyben meg egy vigadó
Izzadom, éhezem, befejezem ezt még
Megszépül a teher, mélyülnek a leckék
De még megadom a módját
A minőség miatt nem kell aggódjál
És nem is a befejező rész még
Se vészfék, felesleges a részvét
Nash:
Az utsó’ szálat is elnyomtam
Pedig most gyújtottam az elsőt még
Odafent halvány jelzőfények
Felelősséggel felhős ég
Átmenet nélkül a felnőttlétbe
Kettőződik a helyőrség
Trezorba elzárt belső béke
Titoktartási szerződés



2027. január 30-án az MVM Dome színpadán mutatja be Geszti Péter eddigi legnagyobb szabású koncert produkcióját, a POPTIMISTA SHOW-t.
Az új show Geszti legfrissebb zenei korszakát foglalja össze: disco, funk és rap találkozik pozitív energiával, új dalokkal és korszakos slágerekkel, egy látványos, nagyszabású produkcióban.
A Geszti Péterhez kapcsolódó dalszövegek itt.
A POPTIMISTA nem nosztalgiaest. Bár Geszti hamarosan megjelenő, POPTIMISTA című albumának dalai a hetvenes–nyolcvanas évek ropogós disco és funky világából merítenek, a szövegek és az üzenet nagyon is a jelenről szólnak.
Ez a zenei világ nem visszafelé néz, hanem előre: felszabadító, táncos, közösségi élményt kínál egy olyan korszakban, amikor erre különösen nagy szükség van.
A koncert különleges jelentőséggel bír azok számára is, akik ott voltak a dupla telt házas Geszti Sixty Aréna show-n. Az a produkció mérföldkő volt Geszti koncertjeinek történetében; a POPTIMISTA SHOW erre az élményre épít, de nem ismétel – hanem emeli a tétet. Nagyobb térben, új zenei anyaggal, új vizuális koncepcióval viszi tovább azt a közösségi energiát, amely a Sixty koncerteket jellemezte.
A POPTIMISTA SHOW középpontjában a tánc, a felszabadulás és az együttlét áll. Akár a tánctéren, akár ülve, énekelve kapcsolódik be a közönség, az este közös élménnyé válik. Geszti koncertje egyszerre szól az új dalokról és azokról a slágerekről, amelyek generációk számára váltak meghatározóvá – új hangzásban, új lendülettel.
„A POPTIMISTA számomra nem csak egy koncert cím, hanem egy döntés.
Döntés amellett, hogy ebben a zavaros, bizonytalan világban nem bezárkózunk, hanem nyitunk egymás felé, a pozitív gondolkodás felé, a popzene erejével.
Ez a show arról szól, hogy együtt, zenével, tánccal és humorral visszavesszük azt az energiát, amit a hétköznapok gyakran el akarnak venni tőlünk.” - Geszti Péter
„A diszkózene nem póz volt, hanem felszabadított minket, amikor táncba vitt.
Engem ez érdekel: hogyan lehet ezt az egyszerű életigenlést újra megszólaltatni, mai szövegekkel, mai dalokkal. Ezért mondom, hogy nekem a poptimizmus nem retro – ez a holnap nosztalgiája.” - Geszti Péter