Előadó: | Csík zenekar |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Szabó Attila (Csík zenekar) |
Szabó Attila (Csík zenekar) |
|
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Úgy van ez, hogy üres most ott belül
S ha nem vigyázok üres is marad
Gyáva lettem elzártam a szívem
Rákerült egy hatalmas lakat
A rozsdás kulcs csak nyikorog a zárban
Minden fordulat, kínszenvedés
Pedig milyen szépen indult minden
Könnyű álmok, édes ébredés
Refr.:
De akkor közbeszólt az ég
És most így nem teljes kép
És persze maradtak sebek
De azért boldog is leszek, egyszer....
Állandóan az jár a fejemben
Hogy jobb lett volna-e, ha itt maradsz?
Hogy jobb lett volna-e, ha megbeszéljük?
Tán segíthettek volna a szavak.
Észérvekkel szemben ott a szívvel
Azt hiszem, nem sokra vihetem,
S a rozsdás lakat rég elveszett kulcsát
Én azóta is csendben keresem
Refr.:
Mert akkor közbeszólt az ég…
Refr:
De akkor közbeszólt az ég…
A Túl mélyebb, súlyosabb felhangja után a Veskó jóval könnyedebb, vidámabb hangulatot hoz: egy egykori Wesselényi utcai lakás világát idézi meg, amely legendás buliközpontként üzemelt.
Kétszáz házibuli egy éve alatt? Inspiráló közeg volt
- Egy év alatt nagyjából kétszáz házibuli volt. A fél város tudta a kapukódomat, és egy idő után már nem is kellett hívni senkit. Jöttek maguktól. Imádtam. De annak is örülök, hogy a csúcson abbahagytuk. Annak meg pláne, hogy túléltük - mesélte Agócs Márton a Wesselényi utcai lakásról.
A Veskó megszületése is hasonlóan spontán volt, mint maga a korszak, amit megidéz: egy születésnapi hétvégén, Pécsen pattant ki belőlük az ötlet.
- A Veskó refrénje volt az egyik vázlat, és ez annyira megtetszett Bakának – leginkább azért, mert vidám –, hogy reggelre dal lett belőle. A szöveg, a zene, a szerkezet pár óra alatt kigurult. Tényleg igazi ajándék - fogalmazott a zenész.
A dal refrénjének kulcsa egyszerű, de őszinte
- Szeretlek! Mármint ennyit jelent a refrén. A kísérlet lényege az volt, hogy le lehet-e írni ezt a mondatot nem, vagy legalább kevésbé közhelyesen egy dalszövegben. Remélem, sikerült! - fűzte hozzá Agócs Márton.
A dalt itt tudod meghallgatni.
A Veskó klipje a Dugattyúsban forgott egy éjszakán és egy délelőttön át
Stílszerűen ott, ahol a zenekarhoz és a dalhoz méltó módon csak egyetlen koncepció uralkodhatott: buli, bulizás. A dal és a klip a zenekar hamarosan megjelenő nagylemezének újabb előfutára, amelyet december 6-án az Akvárium Klubban mutat be élőben az Artúr Rambo.