Előadó: | Esti Kornél |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Tök sötét lett az ég, fordítsd át a fényeket ránk
Nem tudom, merre jár, ébren tart a nyugtalanság
Mindig őt látom éjjel, de még így se találom őt
Ha most is fent vagy, Isten, kérlek adj még nekünk időt
Kerestem már az égben, talán most repül dél felé
Mindig azt mondta, fázik és hogy a madarakat követné
A szabadságot szerette, én meg a szabadságát nagyon
Nélküle hol vagyok én, nélküle az egészet itt hagyom
Semminek sincsen értelme
Ha nem találom meg, elveszne
Az éjszakám és a napkeltém
Az álmom és ahogyan élhetném
Ez nem szerelem, ez függőség
Egy halálos adagot bevennék
És elrepülnék, elrepülnék, elrepülnék megkeresni őt
Elindultam felé, mondták, hogy találkoztak vele
Szivárvány volt az arca, napfény és eső gyermeke
Mindig ő lesz a válasz, ha már semmi nem lesz igaz
Ha tényleg fent vagy, Isten, rajta keresztül adj vigaszt
Semminek sincsen értelme
Ha nem találom meg, elveszne
Az éjszakám és a napkeltém
Az álmom és ahogyan élhetném
Ez nem szerelem, ez függőség
Egy halálos adagot bevennék
És elrepülnék, elrepülnék, elrepülnék megkeresni őt
Tizennegyedik alkalommal szervezik meg a Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonját. Az esemény október 11-12-én lesz, a helyszín ezúttal is a Fonó Budai Zeneház.
A Szalonban hazai hegedű- és vonókészítő mesterek mutatkoznak be munkáikkal, az esti koncerteken pedig remekművek szólalnak meg.
A Szalon Faragó-Thököly Márton hegedűkészítő kezdeményezésére jött létre. A kiállított vonós hangszereket kézbe lehet venni, ki lehet próbálni; hegedűk titkai nyílnak meg a látogatók előtt, miközben hazai borászatok nedűit kóstolgathatják a látogatók.
A hangszerkiállítás látogatása mindkét napon ingyenes, akárcsak a vasárnapi teljes program, a koncertet is beleértve. Egyedül a szombat esti koncertre szükséges jegyet vásárolni.
A hangszerkészítő mesterek minden alkalommal az abban az évben elkészült legújabb hangszereikkel mutatkoznak be a kiállításon.
Idén tizenhat mester lesz jelen a 2024-2025-ös évad különleges hangszerkínálatával.
A Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonja első napján, október 11-én szombaton 15 órakor lesz a kapunyitás, majd 17 órakor a kiállítás-megnyitó és borkóstoló.
A tárlatot, amely 23 óráig látogatható, Tóth Endre zenetörténész nyitja meg, bemutatkozik a Sagmeister Borászat. 17 óra 30 perckor lesz a Hangzáspróba, vagyis a kiállított hangszerek és vonók bemutatása és megszólaltatása.
Az estét a Rácz Cello Quartet koncertje zárja.
Október 12-én vasárnap 12 órától 19 óráig látogatható a kiállítás. 14 órakor kezdődik a Luminare Vonóstrió koncertje a kiállított hangszereken és vonókon; a műsorban Weiner G-moll triója, Dohnányi Szerenádja és Kodály Intermezzója hallható.
Kiemelt kép: illusztráció/Freepik