


| Előadó: | Wellhello |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Fluor Filigran Young Fly |
|
Csöndör László "Diaz" Young Fly |
|
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Ismerős a mosolya, láttam már valahol
Dominika, Miami vagy Balaton
lehetnél a poszter a falamon
Dua Lipa body, meg a popsija macaron
látom, ahogyan átgyalogol a zebrán
gyere-gyere velem, viszlek a Vespán
egy kicsit fél még, de vágom, hogy lesz rám
kidobom a csajom, nem ment ez már
Legyen jó, mert már eleget fájt
szád íze: barnuló bőrrel a Sprite
nem is tudod, mennyire bejön a vibe
a tequila sunrise, a szemed, a szád
Egy pillantással megcsinál,
de csini a feneke, füstöl a fesztivál
ó-ó, kezemben egy prosecco
addig éljünk, míg nem jön a ledzsaló
Ez egy tinderes meccsen a félidő
úúú, de kikaptam a nénitől
kizárva a házból a régi nő
neki is jár egy kis énidő
neked egy oroszlán kell,
ez a sors hatása
kicsit retrográdba’
vagyok mostanába’
holnap nálatok lesz a mai folytatása
mondd meg apádnak, hogy jó a lánya
Azt kérdik, miért vagyok szanaszét
mert nekem minden jobb, ami bonyolult
durrantok egy proseccót csak azért,
hogy ne legyek az éjjel szomorú



2027. január 30-án az MVM Dome színpadán mutatja be Geszti Péter eddigi legnagyobb szabású koncert produkcióját, a POPTIMISTA SHOW-t.
Az új show Geszti legfrissebb zenei korszakát foglalja össze: disco, funk és rap találkozik pozitív energiával, új dalokkal és korszakos slágerekkel, egy látványos, nagyszabású produkcióban.
A Geszti Péterhez kapcsolódó dalszövegek itt.
A POPTIMISTA nem nosztalgiaest. Bár Geszti hamarosan megjelenő, POPTIMISTA című albumának dalai a hetvenes–nyolcvanas évek ropogós disco és funky világából merítenek, a szövegek és az üzenet nagyon is a jelenről szólnak.
Ez a zenei világ nem visszafelé néz, hanem előre: felszabadító, táncos, közösségi élményt kínál egy olyan korszakban, amikor erre különösen nagy szükség van.
A koncert különleges jelentőséggel bír azok számára is, akik ott voltak a dupla telt házas Geszti Sixty Aréna show-n. Az a produkció mérföldkő volt Geszti koncertjeinek történetében; a POPTIMISTA SHOW erre az élményre épít, de nem ismétel – hanem emeli a tétet. Nagyobb térben, új zenei anyaggal, új vizuális koncepcióval viszi tovább azt a közösségi energiát, amely a Sixty koncerteket jellemezte.
A POPTIMISTA SHOW középpontjában a tánc, a felszabadulás és az együttlét áll. Akár a tánctéren, akár ülve, énekelve kapcsolódik be a közönség, az este közös élménnyé válik. Geszti koncertje egyszerre szól az új dalokról és azokról a slágerekről, amelyek generációk számára váltak meghatározóvá – új hangzásban, új lendülettel.
„A POPTIMISTA számomra nem csak egy koncert cím, hanem egy döntés.
Döntés amellett, hogy ebben a zavaros, bizonytalan világban nem bezárkózunk, hanem nyitunk egymás felé, a pozitív gondolkodás felé, a popzene erejével.
Ez a show arról szól, hogy együtt, zenével, tánccal és humorral visszavesszük azt az energiát, amit a hétköznapok gyakran el akarnak venni tőlünk.” - Geszti Péter
„A diszkózene nem póz volt, hanem felszabadított minket, amikor táncba vitt.
Engem ez érdekel: hogyan lehet ezt az egyszerű életigenlést újra megszólaltatni, mai szövegekkel, mai dalokkal. Ezért mondom, hogy nekem a poptimizmus nem retro – ez a holnap nosztalgiája.” - Geszti Péter