Előadó: | Irigy Hónaljmirigy |
---|---|
Album: | Fetrengés |
Megjelenés: | 1994 |
Hossz: | 0:00 |
Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | PolyGram-Zebra |
Stílus: | Metal paródia |
Címkék: | feldolgozás [+] |
(majális-hangulat)
- Kedves hallgatóink, adásunkat a paksi búcsúból
sugározzuk. Itt áll mellettem riportalanyom, kérem
mutatkozzon be:
- Hello, Piroska!
- Mért sír, Piroska?
- Kérem tisztelettel, a férjem előtt megnyertem a
sörivó versenyt, oszt gonosz asszonynak nevezett
engemet.
A múltkor is jövök haza a Sárával a kiskertből...
- Menjen már félre az útból!
- Uram, uram, álljon, álljon meg egy pillanatra!
- Ki vagy te itt ? Megzúzlak! Ki ez a banya,
hogy néz ez ki? Mi van rajta, kombiné?
1.
A fiú a MÉH-ből érkezett, papírt gyűjt és fémeket,
Ahol a színes rongynak súlya van, de a készpénz
olyan bizonytalan. A lány már 50 felett volt, rég
nem táncolt rock and tollt. De ahogy gipszes lábbal
rúgta meg, mitől lilult így el a fejed? A Jancsó így
rendezte meg, nem figyeltek, egymásra léptek.
R. ||: Kombiné, elöl csipkés, meg a szélénél,
Földig lóg vagy csak térdig ér, vigyázz, rá ne lépj! :||
- Endre, szedd már össze magad!
2. Sminked sincs és trampli vagy, így nem bírlak el,
fogyj le hamar. Rücskös az arc a bajusz alatt, a fiú
előbb már szökni akart. Roggyant térdekkel ugráltak,
de kevés a hely, középen álltak.Még egy lépés és
remeg a padló, készül a nő, röhög a mandró.
Ha szőrös a lábad: Wilkinson penge, egy gatya a
földön, a mosásnak vége.
R.
- Oáóóóóóóóó...
(WC ürítés)
Zenés esttel tisztelegnek Cseh Tamás emléke előtt barátai, tisztelői Bakonybélben szombaton. Az esten a jazz és a világzene mellett felhangzanak majd Cseh Tamás dalai, bakonyi indián énekek és country muzsika is.
Immár 11 éve rendezik meg Cseh Tamás halálának évfordulóján a település díszpolgára tiszteletére az emlékestet a Szent-kúti kápolna mögötti területen.
A fellépők
A Makám Trió alapítója, Krulik Zoltán zeneszerző, gitáros, dalszerző énekesként mutatkozik be a közönségnek Kézdy Luca hegedűs és Bata István basszusgitáros, a jazz és a világzene terepeit bejáró muzsikusok társaságában. A trió, amely tavaly tavasszal alakult, a saját dalok mellett
a Cseh Tamás-Bereményi Géza szerzőpáros, a Kex énekese, Baksa Soós János, valamint Jász Attila, Zalán Tibor és Másik János verseire és szövegeire komponált dalokat ad majd elő.
Cseh Tamás zeneszerző, énekes, színész, előadóművész és
rajztanár 1990-ben
Fotó: Fortepan/Glósz András
Az est fellépői között lesznek nem hivatásos muzsikusok is
Baky György és Üveges Csaba kedvtelésből állt össze zenélni, elsősorban country-zenét játszanak. Baky György volt az a polgármestere Bakonybélnek, aki Cseh Tamás díszpolgárrá választását kezdeményezte. Üveges Csabának, a Jamboree Country Band egyik alapítójának műsorában az amerikai népzene kap főszerepet.
Víg Mihály, Cseh Tamás egykori zenésztársa, valamint az énekes fia, Cseh András közös műsorral lépnek színpadra.
Tolmácsolásukban Cseh Tamás dalai mellett bakonyi indián énekek is elhangzanak, hiszen az énekművész a bakonyi indián játék révén került kapcsolatba Bakonybéllel.
Az emlékestet tábortűz zárja, amely mellett immár 11 éve Mülhauser Martina idézi meg gitárjával és énekével Cseh Tamás emlékét a közönséggel együtt.
Kiemelt kép: Andrássy út (Népköztársaság útja) 101., a Magyar Újságírók Országos Szövetsége székházának emeletén működő 25. Színház. Cseh Tamás zeneszerző, énekes, színész, előadóművész, rajztanár a Dal nélkül ... koncerten 1975-ben
Fotó: Fortepan/Vadász Ágnes