


| Előadó: | Follow The Flow | 
|---|---|
| Album: | Keressük! | 
| Szövegírók: | Vincze Gergely "BLR" Molnár Csaba (Fura Csé) | 
| Somogyvári Dániel Szakács Gergő | |
| Kiadó: | Keressük! | 
| Stílus: | Keressük! | 
| Címkék: | Keressük! | 

Láttam olyat, ami szabad szemmel láthatatlan 
Egypár máig számomra felfoghatatlan 
Túl sokszor ingott a híd már, amin áthaladtam 
De olyan nem volt, ami fogva tarthat 
 
Veszett ügyek nyomában loholok, ez én vagyok 
Csak nézem, hogy múlnak az évszakok 
Fentről jobb sorsot mióta ígérnek?
Lelkem leláncolták kósza lidércek 
Csendem a vértem, éles szavam a kardom 
Visszavágyom a fényre, de átölel az alkony
Ha eljön betakarni az éj leple 
Akkor is megyek előre, ameddig lélegzem 
Állított már csatasorba a sors 
És volt, hogy úgy éreztem, rajtam a sor 
Rettegtem többször az ég moraját 
De a csendje a fülemnek halk zeneszó 
 
Millió lábnyomom a homokban 
Számtalan év csak úgy elszaladt 
Van, mit újra megtennék 
És megannyit felednék egy másodperc alatt 
Sétáltam én is romokban 
Belülről néztem a színfalat 
És ha újra születnék is, ilyennek szeretnék 
Mert így vagyok szabad 
 
Nem voltam én fontos úr, az égbolton túl
Annyi mélyponton túl vagyok, hogy tudom
Ha feltornyosulnak a gondok, és túsz vagy
A hegyek már túl nagyok, de ha kútba dobnak is
Úgy vagyok, hogy nincs, ami mászhatatlan
Annyiszor ingott a híd alattam, min áthaladtam 
Gyáva népnek nincs hazája, ezért bátran 
Állok elébe, nem félek, bármi is van hátra 
Ha a szabad szellem szállni vágyik, messze hatol
Mindig megrázza a szárnyát, ha belepte a por 
Másra nem számíthatsz, viszont ő visszavár
És majd feltámad a széllel, mint egy főnixmadár 
 
Millió lábnyomom a homokban 
Számtalan év csak úgy elszaladt 
Van, mit újra megtennék 
És megannyit felednék egy másodperc alatt 
Sétáltam én is romokban 
Belülről néztem a színfalat 
És ha újraszületnék is, ilyennek szeretnék 
Mert így vagyok szabad 
 
Láttam olyat, ami szabad szemmel láthatatlan 
Egypár máig számomra felfoghatatlan
Túl sokszor ingott a híd már, amin áthaladtam 
De olyan nem volt, ami fogva tarthat



Nem történt előrelépés a Sziget Fesztivál jövőjének ügyében, miután a Fővárosi Közgyűlés szerdán többség hiányában nem hozta meg azt a döntést, amellyel felkérte volna a tulajdonosi bizottságot, hogy a rendezvényhez kapcsolódó közterület-használatra irányuló hatósági szerződést közös megegyezéssel szüntesse meg.
  
  
FRISSÍTÉS
    
Magyar Péter közösségi oldalán az alábbiakat osztotta meg 2025. október 30-án délelőtt:
 - Gerendai Károllyal abban maradtunk, hogy jövőre találkozunk a Sziget Fesztiválon.
Az eredetileg javasolt 2035-ös visszafizetési határidő helyett a Fesztivál az alábbi bontásban fizeti vissza a fővárostól kapott díjkedvezményt: 2028-ban 33%, 2029-ben 33%, 2030-ban a fennmaradó részt.
- Minden magyar fiatal megkapja a diákkedvezményt, aki kiváltja a BudapestGO-t
ui.: igenis lehetett olyan megoldást találni, hogy a főváros a közpénzek gondos gazdájaként járjon el és a  Sziget Fesztivál továbbra is az egyik legsikeresebb magyar kulturális és zenei rendezvény legyen - fogalmazott a Tisza Párt elnöke.
  
Nem lesz jövőre Sziget Fesztivál - nem lesz jövőre Sziget Fesztivál?
  
A Sziget Fesztivál jövője azután vált bizonytalanná, hogy a Sziget Zrt. vezérigazgatója levélben kezdeményezte a főváros és a Sziget közötti megállapodás felmondását, amiről október 13-án számolt be Karácsony Gergely.
  
Az alapító Gerendai Károly igyekezett megmenteni a fesztivált
  
Még aznap kiderült az is, hogy a Sziget Zrt. tulajdonosai felvették a kapcsolatot a fesztivál alapítójával, Gerendai Károllyal, lehetőséget kínálva arra, hogy a rendezvény ismét vele folytathassa működését.
  
  
 
  
  
  
A Karácsony Gergely főpolgármester jegyezte előterjesztést a testület a képviselők 13 igen szavazata és 19 tartózkodás mellett nem fogadta el. A voksoláskor a Fidesz-KDNP és a Tisza Párt képviselői tartózkodtak, Barna Judit (Tisza Párt) nem szavazott.
A Sziget 31 milliárd forint közvetlen bevételt jelent a nemzetgazdaságnak
  
- A Sziget fontos kulturális érték, turisztikai attrakció, ami a főváros gazdaságát is befolyásolja - fogalmazott Karácsony Gergely a Fővárosi Közgyűlés szerdai ülésén, a napirend vitájában.
- A fesztivál addicionális költségeiről kevés szó esik: a rendezvény 31 milliárd forint közvetlen bevételt jelent a nemzetgazdaságnak, de például 200 millió forint iparűzési adót fizet a szervező, aminek 54 százaléka a fővárosnál marad, 46 százaléka a kerületeké, de jelentős a gyógyfürdők és a Budapesti Közlekedési Központ többletbevétele is ebben az időszakban
  
  
- részletezte 
  
  
 
  
  
- A Sziget Budapest egyik kulturális- és exportterméke, és kiszolgálja a helyi fiatalokat is. A budapesti gazdaság szempontjából olyan, mintha itt gyártott baracklekvárt exportálnánk. A fővárosi képviselőknek felelősségük van a nemzetgazdaság egészéért és a fővárosi szereplők prosperitásáért és üdvözölte, hogy az előterjesztésbe belekerült a javaslatuk budapesti fiataloknak nyújtandó kedvezmény is - hangsúlyozta 
  
Mindenki azt szeretné, hogy a Sziget folytatódjon
- A Sziget Fesztivál megmentése Budapest érdeke és Gerendai Károly óriási személyes kockázatot vállal, és a közgyűlésnek is kockázatot kell vállalnia, mert nincs szuperbiztonságos út
  
- tette hozzá Tüttő Kata (MSZP).
  
 
  
    
- Mindenki azt szeretné, hogy a Sziget folytatódjon, csak abban van véleménykülönbség, ez miként történjen. Nincs akadálya annak, hogy Gerendai Károly megvegye a 2026-ra közterület-használati engedéllyel rendelkező céget, ebben az esetben semmi nem akadályozza a fesztivál megrendezését - mondta Bujdosó Andrea, a Tisza Párt frakcióvezetője.
- Ha a közgyűlés hozzájárulna a jelenlegi szerződés megszüntetéséhez, a főváros elesne az abban rögzíttet bevételről és felmerülne a hanyag kezelés vádja, hiszen lemondanak egy jogos bevételről egy magánbefektető javára, ezt pedig nem támogatják. A módosító javaslatunk lényege, hogy mivel a bevétel nagy részét az állam realizálja, kérjék meg az államot, térítse meg a főváros kieső bevételét. Vállaljuk, hogy a Tisza-kormány jövőre ezt a pénzt oda fogja adni a Sziget támogatására - jelezte 
Nem kockáztatták Budapest pénzét
  
- Nem kockáztathatjuk a budapestiek pénzét, nem adhatjuk mindenféle garancia nélkül oda egy olyan amerikai társaságnak, amelynek tavaly 7300 milliárd forint árbevétele volt. Ahogy lesz garancia, biztosíték, hogy a budapestiek megkapják azt, ami nekik jár, örömmel bólintunk rá a folytatásra - mondta 
- A jelenleg hatályos közterület-használati szerződés felbontása esélyt ad arra, hogy legyen Sziget és legyen bevétel.
  
Ha nincs egyetértés a frakciók között abban, hogy kapjon még egy esélyt a fesztivál, akkor tiszta lelkiismerettel tudom azt mondani, hogy nem próbálkozom tovább.
    
Sajnálom, ha kampánytémaként elvérzik a lehetőség, hogy folytatódhasson a Sziget. Azt kértem a képviselőktől, mutassák meg, hogy legalább ebben egyet tudnak érteni - emelte ki Gerendai Károly.
  
A közgyűlés döntése után Gerendai Károly újságíróknak arról beszélt, ezek után nem látja, van-e bármilyen megoldás. Úgy fogalmazott, hogy bezárult egy ajtó.
  
 
  
  
  
- Akkor hát nem lesz Sziget. Nem lesz fővárosi bevétel, a nemzetgazdaság is elesik több tízmilliárd forinttól és a budapestiek is a kedvezményektől. Ez mind nem lesz, mert a két legnagyobb fővárosi frakció, a Tisza és a Fidesz így döntött. A szerdai Fővárosi Közgyűlés annyiban biztosan különbözik az eddigiektől, hogy immár konkrét kárt is okoznak Budapestnek - írta Facebook-bejegyzésében Budapest főpolgármestere.
 - Fontos lesz, hogy levonjuk majd ennek a (nem) döntésnek a tanulságait, hogy legyen szembesülés és szembesítés is, hogy mit mond el mindez a felelősségről, a kormányzóképességről, az alázatról, a szakértelemről, a bizalomról és úgy általában, ennek a városnak és az országnak a jövőjéről. Mára tőlem csak annyi: megpróbáltam, megtettünk mindent, sajnálom - zárta bejegyzését Karácsony Gergely.
  
  
Fotók: Sziget Fesztivál
Forrás: MTI