Előadó: | Pluto (Budapest) |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Nemes András |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
mi történt?
tegnap janó a motorjával ütközött
mi történt?
janó átrepült a motorház fölött
mi történt?
átrepült és szerencsésen földet ért
mi történt?
földet ért, és felhívta a kedvesét
helló drágám, minden rendben
a fejedre nagyon vigyázz!
figyelj, hogy mi történik
hogy hova tart ez a világ
mi történt még, mi történt még?
meghalt a nagymamám
mi történt még, mi történt még?
született egy kisbabám
mi történt?
tavaly a nagybátyám meg afrikában volt
mi történt?
önkéntes orvos, szegényeket gyógyított
mi történt?
dzsungel, malária, vérhas, éhezés
mi történt?
nem csak tévében látta hogy pusztít az aids
mi történt?
firenzében volt egy milliós tüntetés
mi történt?
vörös és fekete zászlókat lengetett a szél
nem tetszik, hogy kevés a gazdag
és olyan nagyon sok a szegény
ez tényleg nem maradhat így
ó ez nem üres beszéd!
Tizennegyedik alkalommal szervezik meg a Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonját. Az esemény október 11-12-én lesz, a helyszín ezúttal is a Fonó Budai Zeneház.
A Szalonban hazai hegedű- és vonókészítő mesterek mutatkoznak be munkáikkal, az esti koncerteken pedig remekművek szólalnak meg.
A Szalon Faragó-Thököly Márton hegedűkészítő kezdeményezésére jött létre. A kiállított vonós hangszereket kézbe lehet venni, ki lehet próbálni; hegedűk titkai nyílnak meg a látogatók előtt, miközben hazai borászatok nedűit kóstolgathatják a látogatók.
A hangszerkiállítás látogatása mindkét napon ingyenes, akárcsak a vasárnapi teljes program, a koncertet is beleértve. Egyedül a szombat esti koncertre szükséges jegyet vásárolni.
A hangszerkészítő mesterek minden alkalommal az abban az évben elkészült legújabb hangszereikkel mutatkoznak be a kiállításon.
Idén tizenhat mester lesz jelen a 2024-2025-ös évad különleges hangszerkínálatával.
A Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonja első napján, október 11-én szombaton 15 órakor lesz a kapunyitás, majd 17 órakor a kiállítás-megnyitó és borkóstoló.
A tárlatot, amely 23 óráig látogatható, Tóth Endre zenetörténész nyitja meg, bemutatkozik a Sagmeister Borászat. 17 óra 30 perckor lesz a Hangzáspróba, vagyis a kiállított hangszerek és vonók bemutatása és megszólaltatása.
Az estét a Rácz Cello Quartet koncertje zárja.
Október 12-én vasárnap 12 órától 19 óráig látogatható a kiállítás. 14 órakor kezdődik a Luminare Vonóstrió koncertje a kiállított hangszereken és vonókon; a műsorban Weiner G-moll triója, Dohnányi Szerenádja és Kodály Intermezzója hallható.
Kiemelt kép: illusztráció/Freepik