


| Előadó: | Z!enemi |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Ragad a szem, ha feszegetem
Sem emelem fel az ágyról a fejem
Bennem az állat, bennem a szent
És egyszer a vágyat majd kiengedem
Nem alszik bennem a démon
Én vagyok Brock, én vagyok a Venom
Az ágyon a vérnyom a villogó vészgomb
A gázadás előtt nem látható fék
A falon a kép, a gyerek, a szent
Nem mutatja meg hogy mi van itt bent
Hogy az ami bánt az ami leránt
Az töri a bilincset, szakad a pánt
Én vagyok a dal, én vagyok a fal,
Én vagyok a fül amelyik nagyot hall
A vízben a hal, a szájban az íz,
A visszaszámlálás elindul: tíz!
(refr.)
A két fél az egy, az egy meg csak én,
Az egyik hajt a másik itt marasztal
Még itt vagyunk, mind én meg én
Kettesben önmagammal
Mi van ha egyszer az életben
Éppen félrenéz a jóisten?
Nem létezik véletlen
És minden rosszban van jó is nem? (hisz)
Lehet hogy nekem a karma,
Neki csak retek a körme alatt (kosz)
Fogadjunk egy sörbe' hogy a tükörbe'
Nem keresed te se magad (így)
Most csak pattog a labda
Kattog az agy ma zsibbad a szív
Dadog a száj és ahogy a táj beszűkül
A "good" elmegy, marad a "bye"
Van abban valami báj
Ha néha kiszalad alul a talaj
Csak az a baj, csak az a baj,
Csak az a baj, hogy valami baj van!
(refr.)
A két fél az egy, az egy meg csak én,
Az egyik hajt a másik itt marasztal
Még itt vagyunk, mind én meg én
Kettesben önmagammal
A két fél az egy, az egy meg csak én,
Az egyik bánt, a másik megvigasztal
Még itt vagyunk, mind én meg én
Rettentő szép szavakkal
Kettőn áll a vásár, mind a kettő én vagyok
Önmagamba zárva mint a ringben két sarok
Ketrecem bezár, most nem vagyok már egymagam
Szemtől szemben állok önmagammal én magam
(refr.)
A két fél az egy, az egy meg csak én,
Az egyik hajt a másik itt marasztal
Még itt vagyunk, mind én meg én
Kettesben önmagammal
A két fél az egy, az egy meg csak én,
Az egyik bánt, a másik megvigasztal
Még itt vagyunk, mind én meg én
Rettentő szép szavakkal
A két fél az egy, az egy meg csak én,
Az egyik bánt, a másik megvigasztal
Még itt vagyunk, mind én meg én
Rettentő szép szavakkal


Erőteljesen rúgja rá az ajtót a 2026-os évre a Down For Whatever. Megérkezett legújabb daluk, a „Menekülj tőlem!”, amely ezúttal is hozza a zenekartól megszokott intenzív megszólalást.
A sötétebb hangulatú szerzemény tökéletesen vetíti előre azt az irányt, amely a banda hamarosan érkező új nagylemezén teljesedik majd ki.
Itt a Menekülj tőlem!
A leginkább modern rock jegyekkel építkező zenekar számára a tavalyi esztendő kiemelkedő volt, hiszen két jubileumi koncerttel ünnepelték meg a tizedik születésnapjukat (Barba Negra, Dürer Kert), valamint részt vettek az első teljes egészében önálló turnéjukon is.
A most megjelenő „Menekülj tőlem!” nyers őszinteséggel fogalmaz meg belső konfliktusokat - mindezt feszes hangszereléssel és karakteres énektémával.
„A Menekülj tőlem egy bensőséges folyamat eredménye, a személyes démonokról, a szorongásról és az ismétlődő belső hullámvölgyekről szól. A dal középpontjában a lelkiismeret-furdalás áll.
Az a fajta belső elakadás, amikor az ember tudja, hogy nem képes azt nyújtani, amire egy számára fontos személynek szüksége lenne.
A szám a visszatérő, mély felismerések és a saját korlátaink tudata köré szerveződik. A városi képek, a lepusztult utcák, a lámpák és a hajnalok a mentális labirintusaink jelképei. Ezek a szimbolikus elemek az elveszettséget, az elakadás érzését és a kiút hiányát jelenítik meg a dalban. A lámpaoltás például azt a pillanatot jelképezi, amikor már nincs mibe kapaszkodnunk...” - kezdte Diószegi Kiki, a zenekar frontembere.
„Az alkotási folyamat ezúttal eltért a korábbi munkáinktól. A Menekülj tőlem eredetileg egy saját magamnak készült, írt dal volt, amelyet hosszú ideig nem akartam publikálni. Végül a zenekarral együtt dolgoztuk át, megtartva a dallam, a szöveg és az eredeti harmóniák őszinteségét, majd felöltöztettük abba a formába, amelyben most megjelenik.” - tette hozzá.
Zenekari hagyomány, hogy a videóklipeket is ők maguk készítik, Császár Róbert és Zsoldos Dávid irányításával.
„Miután a dal elérte a végleges formáját, Dáviddal együtt elkezdtük kidolgozni, hogyan tudnánk vizuálisan is reflektálni erre a hangulatra. Tudatosan hidegebb színekkel dolgoztunk ebben az image klipben, ugyanakkor a dal erős kettőssége miatt szerettünk volna egy ellenpontot is megjeleníteni benne - így került képbe a vörös tónus.” - kezdte Császár Róbert.
„Az esős, elmosódott képi világot nem utólagos, speciális effektekkel készítettük el, hanem egy 1×1 méteres plexilapot rögzítettünk a kamera elé, amit a felvételek közben permeteztünk vízzel.” - zárta végül a kulisszákat illetően.
2026 sem csak stúdiómunkáról szól majd
A formáció hamarosan miniturnéra indul, amelynek állomásai Debrecen, Tatabánya, Gödöllő és Kaposvár lesznek. Tavasz végén pedig egy újabb friss dal megjelenése várható, tovább építve a közelgő, tíz tételes lemez világát. A Down For Whatever tehát nagy lendülettel, határozott tervekkel vág neki az új évnek - a „Menekülj tőlem!” pedig világos üzenet: a produkció nem lassít, sőt, minden eddiginél tudatosabban halad tovább saját útján.
Fotók: Down For Whatever