


| Előadó: | Lotfi Begi |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Burai Krisztián Fátyol Zsuzsi |
|
Nagy Dávid Lotfi Begi Havas Lajos (Chico) Burai Krisztián |
|
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Nem is olyan rég még álmomban jártál
Éreztem a fényt, hogy mindenemen átjár
Miért üldöz a múlt?
Azt hittem, te megérted, miért fáj
Úgy volt, majdnem feladom
Azt hittem, zsákutcában ragadok
De sorsunkban a végzetet csak veled akarom
A közös út lesz a végső menedék
Vajon óvnád-e a lelkem, ha látnád, hogy fáj
S a szívemnek otthont adnál?
Mert én meghalnék érted
De nem érted, csak te maradtál
Átjárja minden porcikám az új remény
Nincs más, te meg én
Nincs más, te meg én
Átjárja minden porcikám az új remény
Most minden már más
Többé már nem teher az élet
Lassacskán összeállt a képlet
Te meg én egyenlő boldogság
Így megmentettél, s pont úgy kellettél
Mint gyöngyfüzér a kézben
Veled együtt földre szállt az éden
Óvlak hát, míg élek
Vajon óvnád-e a lelkem, ha látnád, hogy fáj
S a szívemnek otthont adnál?
Mert én meghalnék érted
De nem érted, csak te maradtál
Átjárja minden porcikám az új remény
Nincs más, te meg én
Nincs más, te meg én
Átjárja minden porcikám az új remény
Volt, hogy lentről a mélyből fel az égig szálltam
Boldogtalanul csak árnyak közt jártam
Tudtam, valahol rám vársz
Majd eljössz hozzám
Tudd meg, mindenem a tiéd
Most már szebbnek látom a mesénk
Átjárja minden porcikám az új remény
Nincs más, te meg én
Átjárja minden porcikám az új remény
Nincs más, te meg én
Átjárja minden porcikám az új remény
Nincs más, te meg én



Juanes, Beth Hart, a Kraftwerk és a Pink Martini is fellép a jövő évi VeszprémFesten, amelyet július 15-18. között rendeznek meg Veszprémben.
- Egy fesztivál nemcsak remek kikapcsolódási és szórakozási lehetőség, hanem a regionális gazdaságoknak is erős motorja lehet a munkahelyteremtés, az idegenforgalom fellendítése és a gasztronómiai kínálat megerősítése révén, valamint azzal, hogy ismertebbé teszi a térséget - hangsúlyozta Navracsics Tibor közigazgatási és területfejlesztési miniszter.
A VeszprémFest prémium fesztivál, a Rozé Rizling és Jazz napok programjai mindenkinek ingyenesen elérhetők, ezáltal minőségi kulturális programot kapnak a veszprémiek és a térségben élők.
- A kultúrát és a közösségépítést városfejlesztési eszközként fogjuk fel Veszprémben, amint azt a 2023-as Európa kulturális fővárosa programban is megmutattuk. A város élhetőségéhez, versenyképességéhez minden területen hozzá tudnak tenni a fesztiválok - mutatott rá Porga Gyula, Veszprém polgármestere.
A VeszprémFest 2026-os programjai
A nyitónapon, július 15-én, szerdán a kolumbiai énekes, Juanes áll színpadra. A latin rockzene egyik legismertebb nemzetközi előadójának stílusát a spanyol nyelvű rock és popdalok, valamint a kolumbiai népzenei elemek határozzák meg.
A következő napon, július 16-án, csütörtökön az amerikai Beth Hart lesz hallható, aki egészségügyi okokból mondta le idei koncertjét, de jövőre pótolja európai turnéját, így Veszprémbe is ellátogat. Stílusát a blues a rock és a soul jellegzetes keveréke jellemzi.
Veszprémbe érkezik a Kraftwerk
Július 17-én pénteken a német Kraftwerk produkcióját hallhatja a közönség. A düsseldorfi csapat az elektronikus zene egyik úttörőjének számít, nevükhöz fűződik a "robot-pop" koncepció megalkotása. Hatásuk vitathatatlan a későbbi zenei irányzatokra, többek között a techno, a hip-hop és a szintetizátoros popzene fejlődésére.
A zárónapon a Pink Martini ad koncertet
A zárónapon, július 18-án szombaton pedig az amerikai Pink Martini zenekar lép fel a VeszprémFesten, akik idén elmaradt koncertjüket pótolják 2026-ban. A többnemzetiségű együttes 25 nyelven ad elő dalokat a klasszikus-, a dzsessz-, a latin és a popzenei műfajokat egyesítve, egyedi hangzást teremtve.
A VeszprémFest kísérőrendezvényei
Tizenhatodik alkalommal rendezik meg július 10-19 között a veszprémi Óváros téren az ingyenes Rozé Rizling Jazz Fesztivált, amelynek programját tavasszal ismertetik. Szintén később jelentik be a Séd-völgyi jezsuita kolostorhoz tervezett rendezvényeiket.
Fotók: Veszprémfeszt