Előadó: | Király Viktor |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Burai Krisztián |
Király Viktor Havas Lajos Burai Krisztián |
|
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Girl, I really like you,
a fejem belédfájdult,
de szexi vagy ebben a pólóban.
Most a kör veled bezárul,
köztünk egy igazi láv dúl,
már csak veled nem akarom, nem szólóban.
Itt egy ital, nyugi, hogy ne legyél stresszes,
ma, baby, velem semmit nem veszthetsz.
Mikor legurul a Jäger a torkodon, kiráz a hideg, reszketsz.
Mikor beindul a vérem, ami restless,
tudom, ezen a téren: ami lesz, lesz.
I’ll rock body, boom-boom girl,
nekem te maradsz mindig a best.
De berúgtam tőled, és minden oly szép,
meghaltam érted, miért is hazudnék?
nem leszek en troger nem keresem mar a bajt,
lenyugodtam, többé már a vérem nem hajt.
De kíváncsi vagyok, meddig bírja a szomszéd,
hogy ideát a kéj hangjai szólnak.
És mielőtt majd angolosan távoznék,
belőled az állat kiszabadulhat.
Burai Rap*
Tizennegyedik alkalommal szervezik meg a Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonját. Az esemény október 11-12-én lesz, a helyszín ezúttal is a Fonó Budai Zeneház.
A Szalonban hazai hegedű- és vonókészítő mesterek mutatkoznak be munkáikkal, az esti koncerteken pedig remekművek szólalnak meg.
A Szalon Faragó-Thököly Márton hegedűkészítő kezdeményezésére jött létre. A kiállított vonós hangszereket kézbe lehet venni, ki lehet próbálni; hegedűk titkai nyílnak meg a látogatók előtt, miközben hazai borászatok nedűit kóstolgathatják a látogatók.
A hangszerkiállítás látogatása mindkét napon ingyenes, akárcsak a vasárnapi teljes program, a koncertet is beleértve. Egyedül a szombat esti koncertre szükséges jegyet vásárolni.
A hangszerkészítő mesterek minden alkalommal az abban az évben elkészült legújabb hangszereikkel mutatkoznak be a kiállításon.
Idén tizenhat mester lesz jelen a 2024-2025-ös évad különleges hangszerkínálatával.
A Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonja első napján, október 11-én szombaton 15 órakor lesz a kapunyitás, majd 17 órakor a kiállítás-megnyitó és borkóstoló.
A tárlatot, amely 23 óráig látogatható, Tóth Endre zenetörténész nyitja meg, bemutatkozik a Sagmeister Borászat. 17 óra 30 perckor lesz a Hangzáspróba, vagyis a kiállított hangszerek és vonók bemutatása és megszólaltatása.
Az estét a Rácz Cello Quartet koncertje zárja.
Október 12-én vasárnap 12 órától 19 óráig látogatható a kiállítás. 14 órakor kezdődik a Luminare Vonóstrió koncertje a kiállított hangszereken és vonókon; a műsorban Weiner G-moll triója, Dohnányi Szerenádja és Kodály Intermezzója hallható.
Kiemelt kép: illusztráció/Freepik