


| Előadó: | Bébia (Bia) |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Berényi Beáta Bianka |
|
Berényi Beáta Bianka MRG Beats |
|
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Annyira összetörted a szívemet,
Hogy azóta is nagyítóval keresem a darabkáit.
Te lettél időközben számomra
Az igazi kriptonit, az áruló Káin.
Lényem betöltő üreges érzés, egyre csak több és több
Hiába kérdés.
Ha rám néznél, ahogy egy részeg hajnalon
Áradna bennem szanaszét a nyugalom.
De neked mindig mindig az új kell.
Majd mikor senki sem felel meg,
Engem látsz majd mindig minden újban.
Még a haját is úgy hordja
Mint én a múltban.
Játszd ki magad bébi.
Itt már tudod, nincs mitől félni.
Aztán tekerj vissza, tényleg!
Mert azóta csak félálomban élek.
Ha lenne rá egy gyógyszer
Mi kitörölne az agyamból,
Hidd el, én azt bevenném.
Azt mondtad nekem egyszer,
Hogy én vagyok a legeslegszebb lány
E világ kerek földtekén.
Egyik percben úgy utállak,
Mint sötétben kinézni
A tükröződő koszos vonatablakon.
Másik percben úgy imádlak,
Mint a világ legjobb pizzáját
Egy másnapos és kába nappalon.
Annyira utállak mint az esős hétfőket,
De mégis úgy várlak, mint a hosszú pénteket.
Az illúzió valósághű csalódottságában
Ha rád nézek, én hiperventilálok.
Ébren álmodok, de hazudnak az álmok
Az a baj a rendszerrel, senkinek soha nem felel meg
A harapásnyomom a szádon.
Úgy élek mint fuldokló az úszó világbajnokságon.
Neked mindig mindig az új kell….



Szó sincs retróról, de mindenképpen hangos időutazás a kétezres évek hazai könnyű-rock alapvetéseit egy színpadon látni.
A populárisabb Zanzibar nemrég múlt 25 éves, a vérbeli rock ’n roll brigád, vagyis a felvidéki Rómeó Vérzik pedig kereken három évtizedet ünnepelt novemberben. És bár a starttól mindkét csapat esetében évtizedek teltek el, tagok távoztak és érkeztek, gitárok törtek, meg aranylemezekkel telt meg a fal, egy valami nem változott: a zenéjük őszintesége.
- Nem vagyok az a típus, aki a múltba réved és azon töri a fejét, mit rontott el.. Soha nem függtünk senkitől, és ez adott nekünk igazi szabadságot
- mondta a Rockstar Magazinnak a Rómeó Vérzik frontembere, Koppány, amikor arról kérdezték, lenne-e olyan 30 év távlatából, amit mai fejjel másképpen csinálna.
Persze ha szabadságról meg hitelességről van szó, ahhoz Terecskei Ritáéknak is lesz pár szava, hiszen hiába változtak az idők az alakulásuk óta, ők az elmúlt – már több mint - negyed században kitartottak amellett az őszinte rockvonal mellett, amivel 1999 januárjában legendásan útnak indultak, hogy
olyan slágerek adjanak a hazai könnyűzenének, mint az Igazi nevem, vagy az Ádám keresi Évát és a Szerelemről szó sem volt.
Nem csak nosztalgia várható, hanem ugrálós-éneklős rockbuli is készül
Már csak azért is, mert a Rómeó Vérzik Koppánya kis kényszerpihenője után az Akvárium színpadán tér vissza a fővárosba, hogy még az eddiginél is nagyobb energiával csapjon a húrok közé, legalább annyira pörgős nótákkal, mint
Az Ördög, az Isten, az Élet és a Halál, a Keleti rock és roll, a Kiskakas pedig pláne, hogy nem maradhat le a setlist-ről.
A két zenekar amúgy még sosem turnézott együtt, úgyhogy ez a mostani, március 7-i koncert igazi hazai rocktörténeti különlegességnek számít majd.