Előadó: | Konyha |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
Keressük a zeneszerzőt! | |
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
A magány megvárja, amíg elmégy
Legyen hajnal három, vagy fél négy
Már kulcsa van, nem csönget
Pedig tudja, hogy nem jó ötlet
Unalmas, mint a viccek
Az egyedülléttel ikrek
De az egyedüllét az jófej
Ő akkor se szól, ha szó kell
De a magány gyenge és gyáva
Mindenki legjobb barátja
Ahogy magának mondogatja:
Mindenki tiszta lapja
Hát fogok egy tollat és írok
Amíg ébren vagyok, amíg bírok
Majd ott lesz reggel egy fecnin:
“A magány nekem senkim”
Húzz bele, húzz bele éjszaka
Amit itt felejtek, azt vidd haza
Húzz bele, húzz bele, vén magány
Itt hagylak hajnalok hajnalán
Húzz bele, húzz bele éjszaka
Amit itt felejtek azt vidd haza
Húzz bele, húzz bele, vén magány
Nekem nincs olyan, hogy túl korán
A magány senkit sem tisztel
Más nyomorával viccel
Nem jófej sem reggel, sem este
Bár pár ezer költő bevette
Bár pár ezer költő bevédte
Mert úgy hasonlít az egyedüllétre
De az egyedüllét az jófej
Ő akkor se szól, ha szó kell
De a magány gyenge és gyáva
Mindenki legjobb barátja
Nem tudod: hazudik-e éppen
Bomba egy repülőgépen
Hát fogok egy tollat és írok
Amíg magamnál vagyok, ordítok
Öngyújtó leszek és benzin
A magány nekem senkim
Húzz bele, húzz bele éjszaka
Amit itt felejtek azt vidd haza
Húzz bele, húzz bele, vén magány
Itt hagylak hajnalok hajnalán
Húzz bele, húzz bele éjszaka
Amit itt felejtek azt vidd haza
Húzz bele, húzz bele, vén magány
Nekem nincs olyan, hogy túl korán
Tizennegyedik alkalommal szervezik meg a Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonját. Az esemény október 11-12-én lesz, a helyszín ezúttal is a Fonó Budai Zeneház.
A Szalonban hazai hegedű- és vonókészítő mesterek mutatkoznak be munkáikkal, az esti koncerteken pedig remekművek szólalnak meg.
A Szalon Faragó-Thököly Márton hegedűkészítő kezdeményezésére jött létre. A kiállított vonós hangszereket kézbe lehet venni, ki lehet próbálni; hegedűk titkai nyílnak meg a látogatók előtt, miközben hazai borászatok nedűit kóstolgathatják a látogatók.
A hangszerkiállítás látogatása mindkét napon ingyenes, akárcsak a vasárnapi teljes program, a koncertet is beleértve. Egyedül a szombat esti koncertre szükséges jegyet vásárolni.
A hangszerkészítő mesterek minden alkalommal az abban az évben elkészült legújabb hangszereikkel mutatkoznak be a kiállításon.
Idén tizenhat mester lesz jelen a 2024-2025-ös évad különleges hangszerkínálatával.
A Wine&Violin Hegedű- és Vonókészítők Szalonja első napján, október 11-én szombaton 15 órakor lesz a kapunyitás, majd 17 órakor a kiállítás-megnyitó és borkóstoló.
A tárlatot, amely 23 óráig látogatható, Tóth Endre zenetörténész nyitja meg, bemutatkozik a Sagmeister Borászat. 17 óra 30 perckor lesz a Hangzáspróba, vagyis a kiállított hangszerek és vonók bemutatása és megszólaltatása.
Az estét a Rácz Cello Quartet koncertje zárja.
Október 12-én vasárnap 12 órától 19 óráig látogatható a kiállítás. 14 órakor kezdődik a Luminare Vonóstrió koncertje a kiállított hangszereken és vonókon; a műsorban Weiner G-moll triója, Dohnányi Szerenádja és Kodály Intermezzója hallható.
Kiemelt kép: illusztráció/Freepik