


| Előadó: | Dánielfy Gergő |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Dánielfy Gergely |
|
Dánielfy Gergely |
|
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Neked adtam a kabátom és az ernyőm
Az örök kérdés válaszát
Tudnál e majd úgy szeretni
Mint ahogy még senki mást
Fesztiválon egy sátorban
Már reggel van még mámorban
Feledkezik a holnap kötelékétől
A szíved hozzám átdobban
Hányszor rontottuk már el
És hányszor szóltak, hogy menni kell
Nincs erőm most messze menni
Itt maradok hát oly közel
Hányszor rontottuk már el
És hányszor szóltak, hogy menni kell
Nincs erőm most messze menni
Itt maradok hát oly közel
Várj, várj, várj én majd eljövök érted
Tudom azt mondják, hogy majd elmúlik
De addig megiszom a poharadból az emléked
Amit itt hagytál most meg repülök mélyre
Az asztalnál egyedül a sötétbe
Szólhatnál, hogyha akarnál
De már rég túl messze jársz
Senki nem tudja, hogy mit keresek én itt
Néha magam is úgy érzem tévhit
Hogy majd lesz szép családom és körülöttem
Boldogan kiáltják nekem hazajöttem
Vajon lesz e aki szeret és leszek az aki szeret
Lesz e aki szeret és leszek az aki szeret
Az ágyon maradt hajszálaidnak az emlékével alszom el
Hányszor rontottuk már el
És hányszor szóltak, hogy menni kell
Nincs erőm most messze menni
Itt maradok hát oly közel
Hányszor rontottuk már el
És hányszor szóltak, hogy menni kell
Nincs erőm most messze menni
Itt maradok hát oly közel
Hányszor rontottuk már el



A posztpunk egyik legmeghatározóbb és leginnovatívabb zenekara, John Lydon Public Image Ltd-je (PiL) 2026 tavaszán Budapestre érkezik.
A kultikus együttes május 20-án ad koncertet a Dürer Kertben, 15 évvel első magyarországi koncertje után, a hatalmas sikerrel futó This Is Not The Last Tour nevet viselő körút részeként.
A koncert igazi zenei mérföldkőnek ígérkezik
John Lydon, - vagy ahogy a világ leginkább ismeri Johnny Rotten - a Sex Pistols frontembereként írt zenetörténelmet, majd a PiL élén újradefiniálta a posztpunk műfaját. A banda több mint négy évtizedes fennállása alatt öt Top 20 kislemezt és öt Top 20 albumot jegyzett az Egyesült Királyságban, egyedi hangzásuk a rockot, a dance-t, a folkot, a popot és a dubot ötvözi, ami több generációra volt hatással, zenészek ezreit inspirálta.
Az 1978-ban alakult formáció 1992-ben hosszabb szünetre vonult, majd 2009-ben megújult lendülettel tért vissza, és ismét sorra szállította a dalokat. Újjáalakulásuk óta három nagy kritikai sikert arató albumot jelentettek meg: This is PiL (2012), What The World Needs Now… (2015) és a legfrissebb, 2023-as End of World, amely tovább színesíti Lydon széles diszkográfiáját, a PiL életművet pedig immár 11 lemezesre bővíti.
John Lydon 2023-ban elveszítette feleségét Norát, valamint menedzserét és barátját John Rambo Stevenst, ezután sokáig úgy gondolta, hogy a turnézás számára véget ért, nem szeretne többet színpadra állni.
A közönség szeretete azonban szerencsére meggyőzte
Hiba volna abbahagyni. Nem maradtak így el a koncertek és a frontember bevallása szerint a mostani turnén a Public Image Ltd maximális fordulatszámon pörög, és miután a nyár folyamán a zenekar történetének legjobb koncertjeit adták, „nagyon várják, hogy mindenki Rotten karácsonyt és új évet kapjon tőlük ajándékba.”
A most bejelentett budapesti koncert ritka lehetőség a hazai közönség számáraa
Kivételes alkalom arra, hogy a magyarországi rajongók élőben lássák a legendás brit csapatot, amely eddig mindössze egyszer, 2010-ben járt Budapesten. Majd ötvenéves pályafutások során így másodjára lesz lehetősége a hazai közönségnek a világ egyik legismertebb punk legendájának energiáját élőben is megtapasztalni május 20-án, a Dürer Kertben. A punk ünnepre a jegyértékesítés december 3-án, 11 órakor indul.