A szerencse forgandó, néha lenéz a porba
Mindenkinek másképpen nehéz a sorsa
Napról napra él sok mihaszna a betonról
Beledöglesz vagy kibasznak a melóból
Előrevisz a törtetés, mert a konklúzió
Hogy segget kell nyalni, ilyen a korrupció
Már senki se lát át az érdekerkölcsön
Az életünk is csak egy érdekes kölcsön
Mit számít a nyakunkba még egy hitel
Alacsony elvárások, de magas életvitel
Több papír, több para, o, atya isten
Meséld be annak, akinek egy vasa sincsen
Nagyba vagyunk, megy az upload a netre
Közbe meg csörög a sok apró a zsebbe
Fenntartunk egy látszatot feszülten
Amit szorítunk, szétporlad a kezünkben
[Refrén]
Mindig többre vágyunk, mindig többet kérünk
Úgy elhisszük, hogy még mi is többet érünk
Ha nincsen semmink, akkor rögtön végünk
Lehet, hogy nyerünk, de szenvedés a bérünk
Mindig többre vágyunk, mindig többet kérünk
Úgy elhisszük, hogy még mi is többet érünk
Ha nincsen semmink, akkor rögtön végünk
Lehet, hogy nyerünk, de szenvedés a bérünk
Mindenki mindent akar, már minden kevés
Küzdeni kell, nem elég a semmittevés
Vezet a kapzsiság, soha nem ér véget
A könnyű pénz okozza a legtöbb nehézséget
Sokat a cement szül meg, malter és sóder
Keménykötésű mind, faszfej és sóher
A mohóság szerint csak egy elvet élnek
Az őrütek a tudatuk mélyén elvetélnek
Legyünk mások, az majd talán megvéd
Mindenki a hátán viszi a saját terhét
Valakinek könnyebb, valaki beleszakad
De a kitartás etet bennünk fenevadat
Az összes vetélytársunk belső tetem
Önmagunk ellen végzünk első helyen
Győztesek vannak, vesztesek nélkül
Hidd el, és a játékot megnyered végül
[Refrén]
Mindig többre vágyunk, mindig többet kérünk
Úgy elhisszük, hogy még mi is többet érünk
Ha nincsen semmink, akkor rögtön végünk
Lehet, hogy nyerünk, de szenvedés a bérünk
Mindig többre vágyunk, mindig többet kérünk
Úgy elhisszük, hogy még mi is többet érünk
Ha nincsen semmink, akkor rögtön végünk
Lehet, hogy nyerünk, de szenvedés a bérünk
Jubileumi programokat kínál az új évadban a 150 éves Zeneakadémia, a hangversenyek mellett tablókiállítás, városi séták és épületbejárások is várják az érdeklődőket.
A Zeneakadémia saját szervezésű programjai között szerepel Bruno de Sá brazil férfiszoprán szeptemberi fellépése a nuovo barocco együttessel és Thomas Quasthoff német basszbariton jazzkoncertje.
Folytatódik A Zeneakadémia rejtett kincsei című sorozat, a Klasszikusok vasárnap délután és a Konzis koncertek, valamint új évaddal jelentkezik a Liszt-kukacok Akadémiája.
A Zeneakadémia Szimfonikus Zenekara október 22-én a Liszt születésnapi fesztiválon Takács-Nagy Gábor vezényletével és két növendék, Szaniszló Attila zongora-, valamint Werner Lilla orgonaszólójával Liszt Ferenc Orpheusát és Esz-dúr zongoraversenyét, valamint Saint-Saens Orgonaszimfóniáját játssza.
November 14-én, azon a napon, amikor 1875-ben megkezdte működését az egyetem, a jubileumi eseménysorozat csúcspontjának számító Zeneakadémia 150 - Ünnepi koncert című esten az együttest Teremi Dárius vezényli.
Egyik szólistája a rendkívüli tehetségek hegedűs osztályába járó Gertler Teo, a másik pedig Szabó Balázs orgonaművész. A műsoron Liszt, Bartók és Antalffy-Zsiross Dezső művei, valamint Bella Máté új, ez alkalomra írt darabja szerepel.
Az új évadban is közönség elé lép a Zeneakadémia Koncertfúvós Zenekara csupa bemutatóval, különleges hangzásokkal, és megrendezik a hagyományos Kodály-születésnapi hangversenyt is.
Sorozaton kívül, kiemelt koncertként Dráfi Kálmán zongoraművészt, professor emeritust 70. születésnapja alkalmából tanítványai, kollégái, barátai köszöntik.
A fekete-fehér színei című sorozatban Magyar Valentin, Gyöngyösi Ivett és Demény Balázs lép színpadra.
A Kamarazene karnyújtásnyira című szériában Kárpát-medencei impressziók - Bartók emlékére címmel készül műsor, tisztelegve a 80 éve elhunyt Bartók Béla előtt.
Prunyi Ilona, Banda Ádám és Perényi Miklós a 150 éves Zeneakadémia nagy mestereinek műveiből állították össze műsorukat, a Duo Sera szaxofon-hárfa formáció és a Szigeti Kvartett különleges műveket, átiratokat mutat be, míg a Classicus Vonóstrió és Kemenes András Mozart-Ligeti-koncerttel készül.
A tehetség kötelez című sorozat
A legifjabb, legígéretesebb zeneakadémisták kamarakoncertjei folytatódnak. A mai zene kedvelőinek szól az Itt és most: Varga Abigél oratóriuma, a négy énekesnőre és tánckoreográfiára, Jung pszichológiai tézisei alapján írt Ölelés bemutatója, a NeoQuartet és a Korossy Quartet koncertje, valamint Balog Alexandra, Rosa Hartley és Tomasz Máté kamaraestje szerepel az összeállításban.
A Kamara.hu Fesztivál Simon Izabella és Várjon Dénes művészeti vezetésével a csellóművész Pablo Casals személyét és pályafutását állítja középpontba.
Augusztus 31. és szeptember 7. között rendezik a Bartók Világverseny idei, ezúttal zongoristáknak meghirdetett fordulóját.
Az Akusztikus, autentikus című népzenei, illetve a Jazz itt! című sorozatban többek közt Szokolai Dongó Balázs 60. születésnapi koncertje, a szintén 60 éves Jazz Tanszék László Attila vezette Senior Big Bandje, valamint Lakatos Ágnes és Oláh Kálmán estje várja a közönséget.
A Zeneakadémia műhelyei című széria betekintést nyújt azon műhelymunkákba, amelyekben a Zeneakadémia hallgatói részt vesznek.
A magyar kvartett tradíció című sorozat folytatásaként a műfaj klasszikusai mellett Bartók egy-egy vonósnégyese is megszólal a Keller és a Kelemen Quartet előadásában.
Sorozatoktól függetlenül ad ünnepi koncertet Tóth-Vajna Zsombor és a Harmonia Caelestis Barokk Zenekar decemberben Barokk karácsony címmel.
A Zeneakadémia saját szervezésű őszi hangversenyeire csütörtöktől lehet jegyeket vásárolni. Elérhető a mennyiségi kedvezményrendszer, kivéve a dinamikus árazású eseményeket. A Zeneakadémia Extra hűségprogramra feliratkozók ezen felül további előnyökhöz jutnak.
Fotó: Zeneakadémia Facebook