


| Előadó: | Dzsézusz |
|---|---|
| Album: | Kopp-kopp! |
| Megjelenés: | 2024 |
| Hossz: | 5:40 |
| Szövegírók: |
Plesznivy Károly Máté (Dzsézusz) |
|
Plesznivy Károly Máté (Dzsézusz) |
|
| Kiadó: | Promotheusz |
| Stílus: | Alternatív elektronikus |
| Címkék: | psziché [+] |

Semmiről nem szól, és semmit sem üzen
Elnyeli majd, e semmit a szívem
Vagy elnyeli majd a szívedet újra
Semmivel nyílik, a semmi kulcsa
Ne maradj semmi, nyögöm magamba
Semmi csak kacag, bomlott agyamba
Semmivé tettél, semmilyen érzés
Semmilyen válaszra, semmilyen kérdés
Semmilyen időn át, semmire várok
Semmit sem érzek, semmit sem látok
Sötét a semmi? Á, dehogy sötét
Látszik, hogy nem láttad a semmi ködét
Elfed az mindent, s a mindent elfedi
A teret, s időt egymásba nyeli
A fekete lyuk se születik újjá
Lyukasztás után is, lyukakat szúrnál
A szemem talán még szúrható lenne
Ha nézni tudnék, szúrós szemedbe
De nincs a semminek, semmilyen szeme
Gurul a lyuk felé, szaladok vele
Sebemből szivárog semmilyen vérem
Szememben szivárványt, szívemtől kértem
S kaptam a semmit, kaptam örökbe
Semmivé leszek veled örökre
Senkinek írja a semmit a senki
Ennyi tényleg, tényleg csak ennyi
Semmiről nem szól, és semmit sem üzen
Elnyeli majd, e semmit a szívem
Vagy elnyeli majd a szívedet újra
Semmivel nyílik, a semmi kulcsa
Ne maradj semmi, nyögöm magamba
Semmi csak kacag, bomlott agyamba
Semmivé tettél, semmilyen érzés
Semmilyen válaszra, semmilyen kérdés
Semmilyen időn át, semmire várok
Semmit sem érzek, semmit sem látok



Január 19-től már elérhető az érvényes diákigazolványhoz kötött félárú bérlet a 2026-os Szigetre.
A kedvezményes lehetőséget a BudapestGO alkalmazásban megvásárolt – Budapestre is érvényes – utazási diákbérletekkel lehet igénybe venni. A kedvezményes akció július 31-ig, vagy – a fesztivál véges befogadóképessége okán - a készlet erejéig tart.
A Sziget diákbérlet ára a jegyárfordulókkal nem változik, ráadásul részletre is beszerezhető.
A Fővárosi Önkormányzattal kötött megállapodás részeként a Sziget szervezői kedvezményes bérletet vezetnek be az ország bármely közép- és felsőoktatásában tanuló, érvényes magyar diákigazolvánnyal rendelkező diákjai részére.
A félárú lehetőség a legolcsóbb elérhető Sziget bérlet, melynek ára az akció végéig állandó marad, ráadásul részletre is beszerezhető a Sziget webshopban.
A jegyakció keretében a BudapestGO alkalmazásban vásárolt érvényes utazási bérletekkel (kedvezményes Pest vármegyei vagy országbérlet illetve havi Budapest-bérlet a köz- és felsőoktatásban tanulóknak) először a BKK dedikált aloldalán kell regisztrálni, ezt követően érkezik e-mailben egy egyedi kuponkód, ami a Sziget weboldalán váltható be a „Sziget Diákbérlet by BudapestGO” bérletre.

„A diákbérlet ára 78.500 forint, ez fesztiválnapokra lebontva alig több, mint 15.000 forint/nap, ami egy rendkívül kedvező ajánlat a magyar diákok számára. Ezért, bár az akció hivatalosan július 31-ig tart, könnyen lehet, hogy a nagy érdeklődésre tekintettel - a Sziget véges befogadóképessége miatt - a bérletek hamarabb elfogynak majd” – hívta fel a figyelmet Kádár Tamás, a Sziget főszervezője.

A kedvezményes lehetőségben felhasználható utazási bérletek vásárlására a BudapestGO-ban július 29-ig van lehetőség, regisztrálni legkésőbb július 30-ig lehet, a kuponokat pedig július 31-ig válthatják be a felhasználók a Sziget webshopjában. Egy felhasználó egyszer igényelhet kuponkódot. Az akció július 31-ig, vagy a készlet erejéig tart.
Fotók: Sziget