dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Watch My Dying: Napköszörű

Watch My Dying - Napköszörű

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Watch My Dying
Album: Keressük!
Szövegírók: Veres Gábor
Bori Sándor
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 2, összesen 254 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Napköszörű

Több erre biztosan,
De jobb nap úgysem lehet
Egy ideje most már
Alvást se színlelek
Nem haragszom tovább,
Már szót sem érdemel
Nincs elég baj talán
Tényleg nem érdekel

Hiába is vennétek elő
Többé nem kérek bocsánatot
Ingyen kellett volna többnek lennem
Nagyobbnak, amióta nem láttatok

És hányfelé kéne hullanom
Ha közben a minden sem elég
Felírom, ha engedélyt adtok
Pontosan hány szelet kellene még

Csak egy percet kérek, hogy megélezzek
Mindent, amíg igazán megéheztek
De ha valóban ennyire akarjátok
Most az egészet megzabálhatjátok

Kár, hogy elrontom így
Elfogyhatok ma még
Jobban esnék pedig,
Ha csendben ordítanék
Egyszer megunjuk ezt
És elfelejtetek
Majd akkor álmodom
Jobbat helyettetek

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Újra Magyarországon az amerikai death metal banda – Obituary a Dürer Kertben

Az Obituary 40 éves múltjában többször járt már nálunk, legutóbb tavaly a Sepultura vendégeként léptek színpadra, hogy velőt rázó dalaikkal megmozgassák a magyar közönséget. Július 30-án azonban ismét visszatérnek, hogy a Dürer Kert nagytermében adjanak felejthetetlen koncertet.


Az Obituary már 1984-ben füstbombákkal várta a közönséget a koncertjén

 

Az Obituary 1984-ben alakult Executioner néven. A helyi tampai bandák, mint a Nasty Savage és a Savatage, valamint a korai Metallica és Slayer hatására a Tardy fivérek a garázsukban zenekart alapítottak, majd korán színpadra is léptek. Bár a tagok többsége még fiatalkorú volt, a koncerteken már ekkor is érett előadással, dobemelvényekkel, füstbombákkal várták a közönséget.




A zenekar azóta sem adott lejjebb az élő fellépések hangulatából


Akik követik a munkásságukat tudhatják, hogy soha nem kell félgőzre és visszafogottságra számítani egy Obituary műsor közben. Sosem hajszolták az elismeréseket vagy a közösségi média népszerűségét, és sosem törődtek a trendekkel. 


11 stúdióalbumon és számtalan koncerten vannak túl, mégis 


megmaradtak a gyökereiknél: az emberileg elképzelhető legdurvább zenék egyikét játsszák és ezzel világszerte hűséges rajongótábort építettek.




A 2017-ben kiadott Obituary self-titled lemezük akkor jelent meg mikor a death metal épp reneszánszát élte és ennek köszönhetően a régi rajongók mellett újak is felfedezték, milyen erő lakik a zenekarban. Ennek bizonyítéka volt például a Slayerrel közös európai turné is.


A zenekar 2023-ban újabb lemezt jelentetett meg, a A Dying of Everything mindent hoz, amit az Obituarytól elvárhatunk: thrash („Barely Alive”), groove („The Wrong Time”, „My Will to Live”) és a mindent lehengerlő hangulat is ott van a dalokban.


A zenekar kötődése Magyarországhoz nemcsak a korábban itt megtartott koncertek miatt erős, hanem a Gróf Balázs által nekik gyártott videoklipek is segítik, hogy a banda biztosan jó szájízzel, erős műsorral érkezzen Budapestre.


A hazai közönség az Obituary által teremtett atmoszférából már többször részesült, de a legutolsó lemez dalai július 30-án kapnak igazán teret, hiszen ezúttal egy headliner bulival vár mindenkit a Dürer Kertben a zenekar. 


Fotók: Obituary x Live Nation Magyarország


Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás