dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
40 Days: Third Eye Freestyle

40 Days - Third Eye Freestyle

off off off off off
Két Világ Között
Előadó: 40 Days
Album: Két Világ Között
Megjelenés: 2024
Hossz: 1:29
Szövegírók: 40 Days
Zeneszerzők: 40 Days
Kiadó: Szerzői kiadás
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 3, összesen 836 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Third Eye Freestyle

Ah, ah, woah
Még a primeomban sem vagyok, nem is vagyok Logan Paul
Arról, hogy feladjam tesó soha soha nem volt szó
Itthon nincs versenyem, 'szal rendezek egy rap Eb-t
Az életem egy focimeccs, kommentálja Hajdú B.
Jól áll az öltöny, de jobban áll a chain
A mekiben beblokkoltam, gondoltam többet érdemlek én
Görcsölök a jövőn, kéne egy kis magnézium
Vagy csak becsukom a szemem és a szelet hallgatom, Forti az
Zen, csipás a harmadik szem
De ahogy egyre jobban nyílik látom ki van mellettem
Minden verzém úgy írom, mintha verzét írnék a Bibliába
Életet lehel beléd a flow, tesó defibrillátor
Elveszett bennem Romhányi József
'Szal lefordítom a kőkorszaki szakiknak, hogy mi is ez
Ez valami east Hungary, Debrecen dialekt,
U.S., próbálod behozni, de gyenge lesz
Fegyverem szám, szavaim töltények, tesó golyózápor
Évek, történések, mámor
Nekem sávok, neked rácsok jutottak, börtöntöltelékek
Ide több Antal Nimród kell, kevesebb Antall József
Energizált a sportra, de itt nincsen semmi Gatorade
Mindig lesz gyorsabb futó tesó, c'est la vie
És ha azt gondoljátok disselhettek tűkön ülve várom
De tudom, hogy ezek csak szimplán látomások

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Heaven Street Seaven: "a koncert a legjobb legális drog a közönségnek és a zenekarnak is"

INTERJÚ SZŰCS KRISZTIÁNNAL

2026. augusztus 8-án egy koncert erejéig újra összeáll a Heaven Street Seven a fővárosban. A koncert kapcsán a frontember Szűcs Krisztián válaszolt a kérdéseinkre.






HS7-dalszövegek itt.




- Egy annyira sikeres karrier után, mint a HS7-é, mivel lehetett kitölteni az életedben keletkezett űrt? A koncertre való felkészülésen túl hogyan telnek mostanában a napjaid?

- Szerencsére már a klasszikus HS7 működése idején is sok mindent csináltam az anyazenekaromon kívül is, és azóta is. A teljesség igénye nélkül az utóbbi tíz évben volt vagy van: Budapest Bár, NAZA, Rájátszás, Szűcsinger, Rühös Foxi, Másnap-est Beck Zolival, illetve természetesen a legfontosabb a szólózenekarom, ami a saját nevem alatt fut, pontosabban Szűcs Krisztián és az Irgalmatlan Nővérek néven. 


Írtam zenét színdarabhoz, és most zajlanak a végső simítások a megjelenésre váró novelláskötetemen, aminek Utazás a kegyetlenbe lesz a címe. A legeslegfontosabb pedig, hogy közben lett saját családom, úgyhogy „sajnos” kevés lehetőségem van unatkozni.






- Sokak számára jelentenek jóleső nosztalgiát a Heaven Street Seven dalai, kapcsolnak a nótákhoz szívmelengető vagy épp fájdalmas, fiatalkori emlékeket. Számodra melyik az a (legyen mondjuk 2) olyan dal, amely azonnal visszarepít a régi időkbe és valamiért meghatározó számodra a saját nóták közül?

- Inkább tízet tudnék mondani a minimális belső körben. Talán a két kedvenc HS7-dalom mégis, ha nagyon megerőltetem magam, a Hullik a zápor 2008-ból, amit egyébként több mint tíz évvel korábban írtam, illetve az Úristen, ami az utolsó HS7-lemez utolsó dala volt. Igazából azért ezek, mert mindkettő szinte maradéktalanul megvalósítja azt a mindenkori ideálomat, amit az énekes-hangszeres dal szerintem elérhet, vagyis mondhatnám, hogy 


ezek a legjobbak, amire dalszerzőként képes vagyok, legalábbis eddigi munkám során, bár egyik sem tartozik a legnagyobb slágereink közé.






- “Mindenkinek, akinek ez fontos volt, ott a helye a Parkban, mert lehet, most hallhat minket utoljára…” (Orbán Gyula) Hogyan értelmezzük ezeket a sorokat?

- Ahogy le van írva. Én sem látok a jövőbe, ahogy Gyuszi sem, mindenesetre ez egy nagyon kivételes alkalom lesz a közönség számára, és nekünk is.


- Milyen részletet árulhatsz el a Parkos koncertről és milyen érzésekkel készülsz rá?

- Év elején kezdjük majd kitalálni a koncepciót, de az biztos, hogy a slágerparádé mellett elővesszük néhány kis kedvencünket is. Illetve azonkívül, hogy lesz néhány sztárvendég, lesz ezen túlmutató, izgalmas „külsős beavatkozás” is. A legfontosabb persze nyilván a HS7-élmény lesz. Természetesen nagyon várom a koncertet, amiben 


a legjobb dolog mindig nehezen körülírható, valami szeretet-energia-hullámzás, ami a legjobb legális drog közönségnek és zenekarnak egyaránt.




- Melyik dalt játszod majd a legnehezebb szívvel és melyiket a leginkább felszabadultan?

- Amit nagyon nehéz szívvel játszanék, azt mondjuk kézenfekvő, hogy egyszerűen nem játsszuk, de ilyen nem nagyon van. Amit szívesen hanyagolnék, az mondjuk a Hip-hop mjúzik című dal, ami a mai napig sem tudom, hogy miről szól. A már említett Hullik a zápor mindenképpen az egyik legfelszabadítóbb érzést kiváltó koncertdal, de említhetném még a Te mesédet, vagy a Hangerőt is.

 



Fotók: Heaven Street Seven hivatalos

Zenei kvíz ajánló - tedd próbára magad!

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás