Előadó: | Genoff |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Genoff Patrik |
Genoff Patrik |
|
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Shinobi vagyok a rap-el kaszabolok
észre se vesztek engem de nekem ez fasza dolog
mindig itt voltam a háttérben csak lopakodok
Hébe-hóba egy-két shurikent még odadobok
surranok át a határon fullon a tár csak az út a tanárom
nem bánom hogy nem kaptam meghívót, magamnak csinálom a bálom
úgy szaladok el melletted hogy sűvít a levegő kapjatok el!
ott leszek a top-on ha keresel, fejemet többé nem takarom el!
Ref:
Walk it like a Talkie nálunk mindig akad moki
a ti cuccotok az hoki, nálam mindig csak a szoki (Szól)
verze 2 .
Ha betoppan a gyerek akkor nincs olyan hogy laza cigi
3 féle haze van 2 slukktol harakiri
hamar távozok a brigáddal ha szar a buli
Itachi Pecsii Uchiha Gangem Madaf-Akatsuki
Szeliden megpengetem a Shamisent!
nem találsz olyat mint, belőled van ezer a wishen
kifőzdém az elite, engedély kell hogy odamehess
5 csillagos Michelin Teriyaki Soba leves
3G-s a netem, de velem 3 gésa járja
összetört a szívük mint a kyotoi váza
ha szereted a bambuszt akkor ülj bele a nádba
kiszámíthatatlan sok macska van még itt a zsákba
Bekeverem neked a szákét
購読していいね!
同性愛者になるな
Megint elb*szodott a ki*aszott translater!
Rájöttem hogy kell még sör!
Minduntalan címmel Krasznahorkai László prózavilágát mutatja be a MűvészetMalom új kiállítása, amely június 15-én nyílik Szentendrén.
A tárlat az író életművének kulcsmotívumai köré szerveződik
Nem kevesebbet vállal, mint hogy az író következetesen épülő prózájának összetettségét, motivikus kapcsolódásait, az emberi lét alapjait érintő kérdésfeltevéseit ne csak a rajongóknak, hanem a kérdező, bolyongó, érdeklődő látogatóknak is átélhetővé tegye.
A tárlatban a szerző regényeinek fordítóival készült interjúk, Tarr Béla-filmek és az író kevésbé ismert szentendrei kötődései is szerepet kapnak.
A kiállítás nem kronologikusan építkezik, hanem installatív módon képezi le Krasznahorkai prózájának alapvető hangsúlyait, érzékeltetve az indázó mondatok és a mondandó útvesztő jellegét, miközben a regényíró alakját fotók, dokumentumok, kéziratok hozzák közelebb a nézőhöz.
A tárlat egyik látványos eleme a Magyar Állami Operaház hatalmas bálna-díszlete, amely az első magyar nyelven írott Eötvös Péter-operához készült. A zeneszerző Krasznahorkai László Az ellenállás melankóliája című regényének zenés adaptációját állította színpadra.
Krasznahorkai László metafizikus tágasságú, zenei lendületű prózája megkülönböztetett helyet foglal el a kortárs magyar irodalomban, és töretlen a világirodalmi jelenléte is.
Regényei a világ szellemi hanyatlását, az ember egzisztenciális magányát, az értelem keresésének hiábavalóságát apokaliptikus víziókkal, groteszk tablókkal mutatják meg, esszéisztikus írásai filozófiai kíváncsisággal a szépség, a transzcendencia és az emberi törekvés határait kutatják.
A kiállítás október 26-ig tekinthető meg a szentendrei MűvészetMalomban.
Fotók: Krasznahorkai László hivatalos weboldala