Előadó: | Pribelszki |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Pribelszki Norbi Beretka Ádám |
Pribelszki Norbi Beretka Ádám |
|
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Verze1:
Elrontottam érzem
Fekszem félholtan most
Mért hitted hogy megváltozom
Mikor te is tudod hogy sose voltam jó
Nem is tudom hol vagy most
Más vetkőztet le es mást csókolsz
Nem várok semmit a holnaptól
Remélem hogy néha még rám gondolsz
Gyere bújj hozzám csak mégegyszer
A szívem húzz hozzád hogy éleszd fel
Megértem hogy elmentél baby mert tévedtem
Az a baj hogy nem békültem még ki az élettel
Refrén:
Kívülről egy démon lettem és mérgezlek
Belül megváltozott mindenem, értelek
Én csak bántottalak téged régen
Kérlek vágd hozzám hogy most tévedtem
Nem véletlen hogy vétkeztem én az életben
Verze2 (Beretka Ádám):
Írom a szövegeket minden éjszaka, éber lét
A nappalok átfordultak, a szemeimen ébrenlét
Gyönyörűt a város nélküled túl magányos
Nem bírom
Üres ez a bárpult az emléked fáj most
Egy újabb flashback volt
Szívtelen temetőbe vagyok, lezuhanok én már nem bízom
Fekete a szívem megmérgez lassan megkínoz
Én félek én félek
Zuhanok a mélybe most egyedül
Istenem kérlek, kérlek
A lelkem az lemerült…
Refrén:
Kívülről egy démon lettem és mérgezlek
Belül megváltozott mindenem, értelek
Én csak bántottalak téged régen
Kérlek vágd hozzám hogy most tévedtem
Nem véletlen hogy vétkeztem én az életben
Mikor a szemedbe néztem es féltem még
Láttam ez egy játék nem életkép
Sokan kérdezték,
Te és én végül együtt mért?
Kívülről egy démon lettem és mérgezlek…
Schoblocher Barbaráék feltöltötték jó energiákkal a Park közönségét
A 2011 őszén alakult Blahalouisiana Székesfehérvárról indult. Akkor beat-rock/pop-soul zenekarként aposztrofálta magát. A csapat azonban a tavaly megjelent Sötét Villám című lemez után napjainkban már egy, az eddiginél jóval színesebb zenei világba kalauzol. Az Amore (de nem veled) című szerzeménnyel a Blahalouisiana a közelmúltban le is leplezte az új érát.
A Parkban július 17-én tartott fellépésen a már ismert számokon kívül újdonságok is várták a rajongókat: a Blahalouisiana júliusig ugyanis több új dal megjelenését tervezi, melyeknek előszele már a budapesti koncerten is érzékelhető volt. Az estét Molnár Tamás nyitotta a Blahalouisiana előtt.
Blahalouisiana-dalszövegek itt.
Az este főszereplője a Blahalouisiana, és énekesnője, Schoblocher Barbara nem arról ismert, hogy megbújik a sarokban. A frontember öltözködése, karakteres hangszíne, hangjának intenzitása és dalszövegeinek tartalma mind megköveteli a maximális figyelmet. Mindemellett Barbara igazán kellemes jelenség a személyisége szempontjából is: a közönséggel együtt lélegezve vezette végig a koncertet, jóleső együtt-rezgéseket generálva.
A már a friss sajtófotókon is egészen üde stílust magára öltött formáció a közelmúltban megjelent Amore (de nem veled) című, az új érát előrevetítő dala mellett a koncert dallistájában a legnagyobb favoritok is helyet kaptak: a Túl távol, elég közel, a Szeressetek, a Faliórák vagy a Testemnek ha engedem.
Mi is az a friss éra, amellyel beharangozták a fővárosi koncertet?
Innen szép a győzelem, Ahol összeér összeér, Éllek túl, Ott van a nap, Nem ereszt – ilyen nótákkal is pakolta tele az estét a Blahalouisiana. Barbi párja, Apey (azaz Áron András, akivel több formációban is együtt zenélnek — így az Áron András & The Black Circle Orchestra-ban is) mély hatással van az énekesnő stílusára. Áron András igazi multi-instrumentalista multitálentum, aki a metalos gyökerei ellenére otthonosan mozog többek között a country világában is. Ebben pedig Barbi is remekül működik, s egyúttal finoman, jó érzékkel be is építi a stílus elemeit saját formációjába.
Mára a konga, a szaxofon, a földszínek alkalmazása, a béke és a szeretet hangsúlyozása, hippi-életérzés mind komfortosan vibrál a Blahalouisiana dalaival.
Beat, rock, kultúrház, háttérfüggöny és táncdalfesztivál
A látvány – Beatles-koncertek és a hetvenes éveket idéző, művelődési házas diszkók archív képkockáival, valamint a színpadon háttérként alkalmazott, szintén a kultúrház-érzetet keltő, finoman megvilágított drapériákkal egészült ki. Mindez a táncdalfesztiválok korszakába repített vissza. A beat és a rock volt a főszereplő. Több volt a félháznál a Parkban, a zenekar pedig láthatóan lazán, könnyedén létezett a színpadon. Élvezték azt a felhőtlen vibe-ot, amit ez az új irány hozzád a koncerthez.
Ez az összhatás a korábbi, Kovács Kati-Schoblocher Barbi duettet is megidézte.
Ha érdekel, milyen volt a látvány és az érzések a Parkban, nézd meg ezt a videót a korábbi duettről. Remekül leírja a fővárosi Blahalouisiana-koncert hangulatát.
A Faliórák annyira csúcsra járatta az érzelmeket, hogy Barbi sírva fakadt
– Bármennyire szeretek szerelmes lenni, a mai koncert érzése annál sokkal jobb
– fogalmazott az énekesnő.
A Vaksötét ezt követően akusztikus verzióban hangzott el és adott némi nyugvópontot az estének, hogy aztán a Kedvenc naplementém ismét felrázza a közönséget. A Szeressetek pedig tovább kontrázta a hangulatot.
Az estét az új sláger, az Amore zárta: temperamentumos, olaszos életérzést hagyva maga után.
– Vigyétek el ezt a sok pozitív energiát oda, ahol a legnagyobb szükség van rá. Meg tudjuk menteni a világot, elegen vagyunk itt és most ehhez
– tette hozzá Barbi.
Fotók: Blahalouisiana