


| Előadó: | Factory Reset |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Nemes Tamás |
|
Factory Reset |
|
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Pop-Rock |
| Címkék: | Keressük! |

Nézd, veled egy emlék,
nem vagyok egy termék,
reggel kipakolva az asztalon.
Mély ez a rejtély,
miért vagy gyengéd,
Belülről szétszed a vonzalom.
Meg sem értesz, botrány,
Veled lenni hátrány,
5 percenként rezeg a telefonom,
Amit látok látvány,
amit hallok halvány,
néha összetör a fájdalom.
Olyan vagy nekem sajnos, mint porcukor a lángosra
de ha egyszer megunom, nélküled beköltözök a városba,
ahol nem ismer senki, és senki nem figyel hangomra,
hogy mit csinálok, soha többé nem kötöm az orrodra.
Ó, a nadrágom,
Ledobom én bárhol,
Kimegy a biztosíték az agyadban,
Ha nyitva ajtó,
nekem máris kampó,
És villanyt se kapcsolom le azonnal. (soha!)
Ha a bomba robban,
sőt bele roppan,
a fürdő lepedők az ágyamon,
leves kiloccsan,
zokni a sarokban,
kiakad mert sáros lett az új papucsom!
Olyan vagy nekem sajnos, mint porcukor a lángosra
de ha egyszer megunom, nélküled beköltözök a városba,
ahol nem ismer senki, és senki nem figyel hangomra,
hogy mit csinálok, soha többé nem kötöm az orrodra.



A posztpunk egyik legmeghatározóbb és leginnovatívabb zenekara, John Lydon Public Image Ltd-je (PiL) 2026 tavaszán Budapestre érkezik.
A kultikus együttes május 20-án ad koncertet a Dürer Kertben, 15 évvel első magyarországi koncertje után, a hatalmas sikerrel futó This Is Not The Last Tour nevet viselő körút részeként.
A koncert igazi zenei mérföldkőnek ígérkezik
John Lydon, - vagy ahogy a világ leginkább ismeri Johnny Rotten - a Sex Pistols frontembereként írt zenetörténelmet, majd a PiL élén újradefiniálta a posztpunk műfaját. A banda több mint négy évtizedes fennállása alatt öt Top 20 kislemezt és öt Top 20 albumot jegyzett az Egyesült Királyságban, egyedi hangzásuk a rockot, a dance-t, a folkot, a popot és a dubot ötvözi, ami több generációra volt hatással, zenészek ezreit inspirálta.
Az 1978-ban alakult formáció 1992-ben hosszabb szünetre vonult, majd 2009-ben megújult lendülettel tért vissza, és ismét sorra szállította a dalokat. Újjáalakulásuk óta három nagy kritikai sikert arató albumot jelentettek meg: This is PiL (2012), What The World Needs Now… (2015) és a legfrissebb, 2023-as End of World, amely tovább színesíti Lydon széles diszkográfiáját, a PiL életművet pedig immár 11 lemezesre bővíti.
John Lydon 2023-ban elveszítette feleségét Norát, valamint menedzserét és barátját John Rambo Stevenst, ezután sokáig úgy gondolta, hogy a turnézás számára véget ért, nem szeretne többet színpadra állni.
A közönség szeretete azonban szerencsére meggyőzte
Hiba volna abbahagyni. Nem maradtak így el a koncertek és a frontember bevallása szerint a mostani turnén a Public Image Ltd maximális fordulatszámon pörög, és miután a nyár folyamán a zenekar történetének legjobb koncertjeit adták, „nagyon várják, hogy mindenki Rotten karácsonyt és új évet kapjon tőlük ajándékba.”
A most bejelentett budapesti koncert ritka lehetőség a hazai közönség számáraa
Kivételes alkalom arra, hogy a magyarországi rajongók élőben lássák a legendás brit csapatot, amely eddig mindössze egyszer, 2010-ben járt Budapesten. Majd ötvenéves pályafutások során így másodjára lesz lehetősége a hazai közönségnek a világ egyik legismertebb punk legendájának energiáját élőben is megtapasztalni május 20-án, a Dürer Kertben. A punk ünnepre a jegyértékesítés december 3-án, 11 órakor indul.