Előadó: | Galambos Péter |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Galambos Péter |
Galambos Péter |
|
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Látni kell, de most nem látom még,
mi nem rég hullott szét,
egy régi kép és egy képkeret,
ami nincs, már nem is lehet.
Hol vagy, melyik úton jársz?
gondolsz-e rám, egy kicsit vársz? Nem vagyok mindig olyan jó gyerek,
te annak láttál, jó neked
Ha újra dönthetnék,
vajon újra így tennék?
Így van ez, csak a múlté már,
az emlékünk így messze száll,
Múltunk foszlik, szerteszét,
ott őrzöm bent az énekét
Hogy mi voltunk és a csillagos égbolt
és oly sok minden, mi tudjuk, szép volt
Ott marad bent a szívünkben,
az enyémben és a tiédben
Hányszor voltam lent,
majd egy kicsit fent, de alig bent
keresgélve egy új utat,
vajon hová visz és majd hogy mit mutat?
Tudnod kell, hogy ott vagy bennem,
ha kék az ég vagy széllel szemben,
állok csak úgy némán,
előtted kicsit bénán.
Így van ez, csak a múlté már,
az emlékünk így messze száll
Múltunk foszlik, szerteszét,
ott őrzöm bent az énekét
Hogy mi voltunk és a csillagos égbolt
és oly sok minden, mi tudjuk, szép volt
Ott marad bent a szívünkben,
az enyémben és a tiédben
(...)Ooooh
Így van ez, csak a múlté már,
az emlékünk így messze száll,
Múltunk foszlik, szerteszét,
ott őrzöm bent az énekét
Mozart Planet címmel 50 kistelepülésen ad koncertet a Concerto Budapest idén év végéig
A koncerteken Wolfgang Amadeus Mozart művei mellett Haydn, Mendelssohn, Bach, Beethoven, Schubert, Vivaldi, Bartók és Kodály kamaraegyüttesekre komponált alkotásai szólalnak meg a Petőfi Kulturális Program keretében.
A koncertek helyszínei
A koncerteknek Kondoros, Ják, Konyár, Bicske, Karcag, Mélykút, Balassagyarmat, Udvari, Sitke, Törökszentmiklós, Kápolnásnyék, Nagyberény, Letenye, Villány, Apc, Pusztaszer, Kisléta, Epöl, Apostag, Tiszadorogma, Orgovány, Bag, Erdőtarcsa, Csokonyavisonta, Létavértes, Jászdózsa, Halimba, Zirc, Elek, Zákányfalu, Dunaalmás, Buzsák, Szabolcs, Szamosszeg, Kismaros, Ugod, Nova, Rátka, Újkígyós, Makó, Verpelét, Vonyarcvashegy, Mozsgó, Iregszemcse, Cegléd, Fertőszentmiklós, Bánréve, Dunavarsány, Zsámbék és Magyaregregy ad otthont.
A koncertsorozat célja
A magyar zenei örökséget és az egyetemes kultúra értékeit olyan helyszínekre eljuttatni, ahol az élő klasszikus zenei előadás ritka kincsnek számít.
- Az egyik legfontosabb misszióm a Concerto Budapest Mozart Planet sorozata, amelyben országszerte kamarakoncerteket adunk. A Petőfi Kulturális Program szervezésében idén ötven vidéki településre viszünk Mozart Planet programot oda, ahol ritkán van lehetőség élő klasszikus zenét hallani.
Hisszük, hogy a zene képes közösségeket formálni, identitást erősíteni és közös élményeken keresztül gazdagítani a mindennapokat.
A koncertekre a Liszt Intézetek meghívására nyolc ország fővárosában is sor kerül - fogalmazott Keller András, a Concerto Budapest főzeneigazgatója.
- Mozart zenéje mindenkit megérint, életörömöt sugároz és boldogságot ad, a "Mozart-bolygón" ebből a tiszta zenéből fakad az élet, és ha ezt akár csak egy órára is átélhetik az emberek, máris kicsit jobb hellyé válhat számukra a világ - tette hozzá a