


| Előadó: | Beton.Hofi |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Beton.Hofi Süli Laura (laurie.) |
|
Beton.Hofi Hundred Sins Dom Beats |
|
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Mindig az ébrenlét
csak a zaj
azért gyulladt bennem fény
nem hinném én lennék csak
a baj
és a nyakunkra ég
a
remény
Én vagyok a zene
és a te esetedben ez
minden csicska mc-nek
hadüzenet
Ádi, hagyjad
Hadd űzzenek
ezek darabokra szednek
a maradékod után
megint maradékot esznek
idő lesz majd Ádi
majd míg a nehezén átjutsz
de te leszel a fekete
éjszakában az éjfekete párduc
holnap megállnak az órák
azért éreztem magam elárvultnak
mert a Golgota téren elárultak
ilyet pénzért nem árulnak,
ilyet nem, nem nem, nem nem
nem nem nem
ez a bosszúvágy
ez hosszútávú méreg
roskadozom mint egy
poros árumérleg
a borok meg a porok
között poroszkálunk végleg
valahol itt erre motoszkál
a lényeg
mindig az ébrenlét
csak a zaj
azért gyulladt bennem fény
nem hinném én lennék csak
a baj
és a nyakunkra ég
a
remény
mindig az ébrenlét
csak a zaj
azért gyulladt bennem fény
nem hinném én lennék csak
a baj
és a nyakunkra ég
a
remény
Holnap hajnalban majd megáll minden óra
Tépőzárként válik le az időről a tér
Nem csendül zaj csak a csend ül a fiókban,
Már mindegy, hogy te minek neveznél
Ez a bosszúvágy ez hosszútávon nem megy
A félelmem ma is csak egy üres házba csenget
Eláraszt egy kicsit ez a gyanús nyugalom,
aztán megszűnik az idő és megritkulnak a percek.
Holnap megállnak az órák
Holnap nem nyílnak a rózsák
Holnap nem lesz fű a réteken
Jéggé dermed, minden hirtelen
mindig az ébrenlét
csak a zaj
azért gyulladt bennem fény
nem hinném én lennék csak
a baj
és a nyakunkra ég
a
remény
mindig az ébrenlét
csak a zaj
azért gyulladt bennem fény
nem hinném én lennék csak
a baj
és a nyakunkra ég
a
remény



Szó sincs retróról, de mindenképpen hangos időutazás a kétezres évek hazai könnyű-rock alapvetéseit egy színpadon látni.
A populárisabb Zanzibar nemrég múlt 25 éves, a vérbeli rock ’n roll brigád, vagyis a felvidéki Rómeó Vérzik pedig kereken három évtizedet ünnepelt novemberben. És bár a starttól mindkét csapat esetében évtizedek teltek el, tagok távoztak és érkeztek, gitárok törtek, meg aranylemezekkel telt meg a fal, egy valami nem változott: a zenéjük őszintesége.
- Nem vagyok az a típus, aki a múltba réved és azon töri a fejét, mit rontott el.. Soha nem függtünk senkitől, és ez adott nekünk igazi szabadságot
- mondta a Rockstar Magazinnak a Rómeó Vérzik frontembere, Koppány, amikor arról kérdezték, lenne-e olyan 30 év távlatából, amit mai fejjel másképpen csinálna.
Persze ha szabadságról meg hitelességről van szó, ahhoz Terecskei Ritáéknak is lesz pár szava, hiszen hiába változtak az idők az alakulásuk óta, ők az elmúlt – már több mint - negyed században kitartottak amellett az őszinte rockvonal mellett, amivel 1999 januárjában legendásan útnak indultak, hogy
olyan slágerek adjanak a hazai könnyűzenének, mint az Igazi nevem, vagy az Ádám keresi Évát és a Szerelemről szó sem volt.
Nem csak nosztalgia várható, hanem ugrálós-éneklős rockbuli is készül
Már csak azért is, mert a Rómeó Vérzik Koppánya kis kényszerpihenője után az Akvárium színpadán tér vissza a fővárosba, hogy még az eddiginél is nagyobb energiával csapjon a húrok közé, legalább annyira pörgős nótákkal, mint
Az Ördög, az Isten, az Élet és a Halál, a Keleti rock és roll, a Kiskakas pedig pláne, hogy nem maradhat le a setlist-ről.
A két zenekar amúgy még sosem turnézott együtt, úgyhogy ez a mostani, március 7-i koncert igazi hazai rocktörténeti különlegességnek számít majd.